Залишайтеся з нами

Арт новини

10 самых невероятных и неожиданных арт-находок 2016 года

Опубліковано

Технический прогресс и наука в сочетании с новыми идеями и научными исследованиями в 2016 году привели к некоторым удивительным открытиям, связанным с искусством. В сегодняшней статье вспомним самые невероятные и неожиданные находки уходящего года.

1. В Канзас-Сити нашли неизвестную картину Босха (февраль)

Картина «Искушение святого Антония» была найдена в хранилище музея искусств Нельсона-Аткинса в Канзас-Сити. Полотно пылилось там на протяжении 80 лет. Данное произведение является одним из пяти картин художника, которые на сегодняшний день находятся в США.

2. Картину Караваджо нашли на чердаке дома во Франции (апрель)

Ранее в этом году на чердаке дома во Франции была обнаружена вторая давно потерянная версия картины Караваджо «Джудит Усекновение Олоферна». Известно, что легендарный художник сделал два варианта данной работы. Одна из копий сейчас находится в Национальной галерее искусств в Риме, однако вторая считалась пропавшей еще в XVII веке.

3. Скульптуры эпохи Ренессанса, найденные в Москве (май)

Около 60 скульптур эпохи Возрождения, взятых из Музея Боде в Берлине в период после Второй мировой войны, были обнаружены в хранилище московского Национального музея А.С. Пушкина. По словам куратора музея Боде, некоторые работы итальянского искусства эпохи Возрождения не могут быть выставлены из-за повреждений, однако после реставрации все желающие смогут увидеть и их.

4. В Коннектикуте обнаружили давно потерянный натюрморт Гогена (июнь)

Давно потерянное полотно Поля Гогена было обнаружено в Коннектикуте. Оно на протяжении долгих лет висело в доме манхэттенского арт-дилера, который даже не догадывался, кто написал этот шедевр. Отметим, что французские эксперты тщательно проверили картину «Летние цветы» и подтвердили авторство Гогена.

5. Самый голубой в мире синий (июнь)

В 2009 году химик Мас Subramanian и его команда в Университете штата Орегон случайно наткнулись на блестяще живой и прочный пигмент под названием YInMn blue во время проведения экспериментов, связанных с электроникой. Новейший и самый голубой в мире синий недавно был лицензирован для коммерческого использования и уже применяется некоторыми художниками.

6. Гравюру Альбрехта Дюрера нашли на блошином рынке (июль)

В июле коллекционер, который пожелал остаться неизвестным, нашел на блошином рынке гравюру XVI века авторства Альбрехта Дюрера в регионе Эльзас (Франция). Заметив печать галереи Штутгарта на обороте, честный покупатель сообщил об этом представителям музея и вернул работу. Считалось, что гравюра была потеряна более 70 лет назад во времена Второй мировой войны.

7. Копия фламандского шедевра оказалась оригиналом (сентябрь)

В хранилище Музея Суонси в Уэльсе эксперты шоу «Фейк или Фортуна» канала BBC обнаружили полотно фламандского художника XVII века Якоба Йорданса, который считали более поздней копией. Эксперты Института Курто в Лондоне также провели анализ произведения и подтвердили, что это подлинник. Картина под названием «Мелеагр и Аталанта» сегодня оценивается приблизительно в 3 млн фунтов стерлингов, что составляет около 3,8 млн долларов.

8. Ученые стали ближе к разгадке тайны картины «The Enchanted Pose» (сентябрь)

Кураторы художественного музея Норвиджа в Англии нашли четверть легендарной картины «Зачарованная поза», которая находилась под полотном «La Condition Humaine» 1935 года. До сих пор неизвестно, зачем художник разрезал ее на четыре части и нарисовал поверх каждого куска новые произведения. Теперь искусствоведам остается найти последнюю часть, чтобы окончательно собрать паззл.

9. Археологи раскопали «потерянный город» Египта (ноябрь)

Была найдена историческая область Верхнего Египта – кладбище и древний город. По мнению экспертов, они были созданы еще в 5316 году до нашей эры. Группа египетских археологов, которые и сделали сенсационное открытие, объявили, что раскопки города позволят пролить свет на малоизвестную часть древней египетской истории.

10. Кураторы нашли ранее неизвестную работу Эрнста Людвига Кирхнера (ноябрь)

Кураторы Штеделевского художественного института во Франкфурте обнаружили ранее неизвестную картину Эрнста Людвига Кирхнера под полотном «Schlittenfahrt im Schnee» (1927-1929). Недавно найденная работа называется «Szene im Café». Художник написал ее примерно в 1926 году.

Арт новини

Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку

Опубліковано

Редактор

Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.

Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.

Чоловік позує під макетом чайки, яка ось-ось накинеться на упаковку чіпсів – сюжет графіті, що має ознаки вуличного художника Бенксі, на стіні в Лоустофті на східному узбережжі Англії 8 серпня 2021 року. (Фото Джастіна Талліса / AFP)

В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:

“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.

Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.

Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.

Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.

“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.

У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.

Читати далі

Арт новини

Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця

Опубліковано

Редактор

Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.

Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.

Хант Слонем “Thunderbunny”, 2022

Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.

“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.

На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.

Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.

“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.

Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.

Читати далі

Арт новини

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Опубліковано

Редактор

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.

Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським.  Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.

Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.

Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.

Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.

Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.

Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.

Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.

До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.

Читати далі

Читають

© 2012-2024 Арт Новини | Art News. Всі права захищені. Використання будь-яких розміщених на сайті матеріалів дозволяється за вказівкою прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на Art-News.com.ua. Посилання розміщується незалежно від повного чи часткового використання матеріалів. Гіперпосилання має бути розміщене в першому абзаці цитованого матеріалу.