Залишайтеся з нами

Арт новини

Украинские художники приняли участие в Международном арт-проекте «Генезис»

Опубліковано

С 8 по 11 ноября в римской галерее Palazzo Velli состоялся Международный арт-проект «Генезис», организаторами которого выступили «Культурный тренд» – украинский журнал о ценностях культурной жизни и ассоциация River of Trees, основательница известного в Риме креативного пространства Curva Pura.

11 художников из Украины, Италии, Литвы, Израиля представили свои работы, выполненные в разных жанрах, стилях, техниках, но объединенные одной темой – Генезисом.

«Мы хотели показать путь к Генезису через внутреннюю трансформацию посредством искусства», – делится Виктория Степанец, куратор арт-проекта, выпускающий редактор журнала «Культурный тренд».

На торжественном октрытии арт-проекта 8 ноября гости смогли лично пообщаться с учасниками, узнать больше об их работах, лично заать интересующие вопросы об их творчестве.

«Я и мои партнеры из ассоциации River of Trees очень рады были помочь реализации такого масштабного и импактного проекта. Я думаю очень важно создавать культурные узы между странами и с проектом “Genesis” мы ярко продемонстрировали потенциал интернационального культурного сотрудничества», – прокомментировала Юлия Галичева,  украинка, проживающая в Риме, менеджер проектов в Ассоциации River of Trees.

На следующий день арт-проект был отдельно представлен сотрудникам Посольства Украины в Риме.

«Мне очень понравилась и концепция выставки, и представленные работы, – делится Алла Вольская, представитель Посольста Украины в Риме. – В Риме не хватает подобных проектов, которые представляли бы современное искусство, впечатляющее и смыслом, и формой».

Согласно концепции проекта выставка была разделена на четыре зоны, каждая из которых символизировала отдельную ступень на пути к главной – внутреннему осознанию, перерождению, переосмыслению.

В первой зоне были представлены картины художницы Ирены Павлишин, выполненные в стиле интерьерной живописи с преобладанием геометрических форм, а также цифровое искусство израильского художника Uri de Beer. Эта зона символизировала первую ступень, на которой нам кажется, что мы понимаем намного больше, чем на самом деле. Здесь мы все воспринимаем более визуально, нежели через смыслы.

Во второй зоне «Трансформация» были представленные картины, поднимающие более тяжелые вопросы, вызывающие полярные ощущения, заставляющие задуматься над тем, от чего, возможно, хотелось убежать. Темы реинкарнации и эволюции в своих картинах поднимает украинский художник Тарас Юхимук, о деструкции как возможности увидеть новые смыслы говорять расписанные украинской художницей Марико Гельман керамические тарелки, о возможности каждого сделать шаг навстречу позитивным изменениям в мире прямо сейчас – на картинах израильской художницы Michal Ashkenasi, о границах, которые мы сами себе ставим, и Икаре в каждом из нас с нами говорит через свои картины украинский художник Алексей Гневышев. Одновременно начинает и заканчивает экспозицию зоны «Трансформация» работа литовской художницы Jurgita Ranceviene с подписью «Иногда даже серьезные вещи нуждаются в иронии и насмешке».

Спустившись по лестнице вниз, гости попадали в атмосферу релакса, медитации, зону Inspiration. Антарктида и пейзажи встречали гостей с полотен украинского художника Константина Плетенецкого, междометье изобразил украинский художник Андрей Гладкий. Свизуализировать свои мечты можно было под приятную музику, вдохновляясь Столбами желаний украинской художницы Ланы Кауфман.

Принимая новые вызовы в жизни, мы часто сталкиваемся со сложностями и препятствиями, для преодоления которых нам нередко нужна переключка, источник вдохновения, минуты, чтобы услышать и «обновить» себя. И тога мы получаем тот неоценимый опыт, который позволяет увидеть намного больше, глубже. Эта идея была заложена в последней работе выставки, которая разместилась в отдельной зоне. На первый взгляд кажется, что перед нами лиш белые полотна – порой именно такой выглядит жизнь без понимания, опыта, мудрости. Но стоит нам пережить определенный етап, не упасть духом, выстоять и не потерять себя – мы начинаем видеть больше. В данной работе этот опыт символизировал ультрафиолетовый свет, который нужно было направить на полотна, чтобы разглядеть на них впечатляющую картину «Генезис», выполненную украинским художником Вартаном Маркарьяном.

Международная выставка «Генезис» прошла с 8 по 11 ноября в римской галерее Palazzo Velli под патронатом Посольства Украины в Риме. Инициатором и куратором выступил украинский журнал «Культурный тренд», соорганизатор события – Ассоциация River of Trees. Партнер проекта – ювелирный бренд TBelz.

Арт новини

Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку

Опубліковано

Редактор

Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.

Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.

Чоловік позує під макетом чайки, яка ось-ось накинеться на упаковку чіпсів – сюжет графіті, що має ознаки вуличного художника Бенксі, на стіні в Лоустофті на східному узбережжі Англії 8 серпня 2021 року. (Фото Джастіна Талліса / AFP)

В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:

“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.

Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.

Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.

Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.

“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.

У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.

Читати далі

Арт новини

Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця

Опубліковано

Редактор

Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.

Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.

Хант Слонем “Thunderbunny”, 2022

Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.

“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.

На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.

Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.

“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.

Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.

Читати далі

Арт новини

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Опубліковано

Редактор

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.

Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським.  Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.

Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.

Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.

Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.

Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.

Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.

Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.

До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.

Читати далі

Читають

© 2012-2024 Арт Новини | Art News. Всі права захищені. Використання будь-яких розміщених на сайті матеріалів дозволяється за вказівкою прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на Art-News.com.ua. Посилання розміщується незалежно від повного чи часткового використання матеріалів. Гіперпосилання має бути розміщене в першому абзаці цитованого матеріалу.