Проект для творчої молоді Києва Face art – Face future

0

face art – face future #Kyiv

Проект для творчої молоді Києва

Звідки ми прийшли? Куди ми йдемо? Чого ми очікуємо? Що нас чекає? Мистецтво – це ДІЗНАВАТИСЬ і ПІЗНАВАТИ! Мистецтво – це ЗМІНЮВАТИ!

Проект виставки

Ернст Барлах – Кете Колльвіц: Долаючи межі існування

23 лютого – 1 квітня 2018 р. у Національному художньому музеї України в Києві.

І ось привабливі образи нового майбутнього з’являються у мого узголів’я. Поки що нерухомі, але божественно прекрасні, поки що дрімаючі, але той, хто їх розбудить, створить нове, краще обличчя світу. (Ернст Барлах, 1908)

Тепер я розумію, в якій ілюзії прожила ці всі роки – вважала себе революціонеркою, а була всього лиш еволюціонеркою. (Кете Колльвіц, 1921)

Місія

Для Ернста Барлаха та Кете Колльвіц творчість була внеском у формування та конструювання майбутнього. І сьогодні – в загальному міжкультурному діалозі ми шукаємо цінності, ідеї та шляхи створення удосконаленого світу.

Митці

Двоє німецьких митців Ернст Барлах (1870 – 1938) і Кете Колльвіц (1867 – 1945) завжди тягнулись душею до культурного регіону, котрий мав значний вплив на їхню творчість. Взаємодія і діалог культур, які почались сто років тому, знайшли відображення в їх роботах. Саме вони і лягли в основу даного проекту.

Кожен з митців поставив у центр свого мистецтва людину та зобразив її у могутніх творах. Їхні роботи зачіпають за душу і сьогодні. Проте найбільшою їхньою заслугою була все ж таки безустанна боротьба за мир. 

Проект

Проект face art – face future приурочений до виставки німецьких експресіоністів Ернста Барлаха і Кете Колльвіц в Національному художньому музеї України у Києві. Представлені на виставці 41 скульптурна робота, в тому числі і монументальні «Ширяючий ангел собору Гюстров» і «Жебрак» Ернста Барлаха, а також 115 малюнків і графічних робіт з музейних та приватних колекцій Німеччини відображають основні етапи творчого шляху обох митців. Ілюстрована хронологія, що супроводжує виставку, охоплює період з 1867 по 1945 роки і відтворює той історичний контекст, в якому жили і працювали Барлах і Колльвіц.

Понад сто років розділяють нас з епохою Барлаха і Колльвіц. А що ж пов’язує нас з творами цих авторів? Які ідеї митців актуальні і донині? Чи залишаються значущими й досі поняття буття та якості людського існування – чи усе зводиться лише до користолюбства і споживання? Що ми вкладаємо у поняття «сталість і розвиток»? Якщо задати ці питання самому собі, то стане очевидним, що твори двох авторів не залишаються частиною минулого – навпаки, вони зберігають свою актуальність й досі.

Face art – face future задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування». Митці та арт-медіатори з Гамбурга та Києва співпрацюють з мистецьки-заангажованої молоді над розробкою і створенням нових медіальних та комунікативних меседжів.

Більше інформації та як взяти участь за посиланням:  www.faceart-facefuture.com

Термін подачі заявок: до 18 лютого 2018

Источник: пресс-релиз