Оставайтесь с нами

Анонсы

У Луцьку виставлять картини відомого київського художника Петра Бевзи

Опубликовано

31 березня Галерея сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» запрошує на відкриття виставки живопису відомого київського художника Петра Бевзи «Антологія».

Вхід вільний!

Петро Бевза розпочав свій творчий шлях на початку 90-х, коли в українське мистецтво увірвалося покоління, котре прагнулокардинально змінити поступ мистецького дискурсу.

 «Антологія» відображає різновекторність двадцятилітніх пошуків Петра Бевзи в ділянці живопису. Пропонується більше 30 живописних робіт, створених у період з 1996 по 2017 рік. Однак, це не є підсумкова ретроспекція, а радше спроба реалізації художником його головної парадигми, означеної ним у «Маніфесті» до художнього проекту «Перехід» (1997-2005):  «Мистецтво – акт волі на місці відбиття явищ. Ми балансуємо між двома протилежними світами – між віртуальним світом інформації та довкіллям. Наш шлях – пошук рівноваги. Наша мета – вплітання українізмів у мову сучасного образотворчого мистецтва».

На його полотнах ви не знайдете агресії чи симулятивних ефектів. Натомість художник органічно поєднує фігуративне і нефігуративне відображення віднайденого образу та внутрішнього відчуття. У його інтерпретації сакрального зменшується дистанція між небесним і земним світами, а в «неоднозначних абстракціях» простір співбуття наповнюється новими сутностями і сенсами.

Свідченням цього є реалізовані ним художні проекти «Реальність абстракції» (Національний художній музей України, 1995), «Et caetera» (Національний художній музей України, 1996), «Весна України в Парижі» (Галерея Робен-Ладуз, Франція, 1997), «Софійні символи буття» (Софія Київська, 2000-01), «Вільні лани» (Музей сучасного мистецтва PasquArt, Швейцарія, 2004) «Простори тяжіння» (Галерея Aircraft, Словаччина, 2010), «Ми просто йшли..» (Український інститут Америки та Національний музей Тараса Шевченка, 2014), «Йордань» ( Український інституті Америки (Нью-Йорк), Центр сучасного мистецтва «Білий Світ» (Київ), Одеський художній музей, 2016, Національний музей українського народного мистецтва (Київ), Галерея «N2N» (Абу-Дабі), Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, 2017).  Та інші, де він окрім живопису звертається до мистецтва довкілля, інсталяції, скульптури, відео-арту та фотографії.

Від самого початку свого творчого шляху Петро Бевза сповідує принцип «мистецтво довкола нас» та утверджує істину про те, що справжнє мистецтво народжується з любові. Він, як ніхто, розуміє, що не тільки в людини, а й у кожного явища – своя доля, свій шлях, своє обличчя, своє призначення. 

Володимир Горбатенко

Мистецька довідка

Народився 1 січня 1963 року. Живе і працює у Вишневому та Києві.

У 1985 році закінчив Київський державний художній інститут.

З 1990 року є членом Національної Спілки Художників.

Почесний приз Міжнародного Салону сучасного мистецтва D’ART’96, Ніцца, Франція, 1996 г.

Приз «Золотий перетин» і звання «Художник року» в сфері живопису на Міжнародному АРТ-фестивалі, Київ, Україна, 1997 г.

Член Всеукраїнської творчої спілки БЖ-арт, 1997 г.

Грант Центру Сучасного Мистецтва «Совіарт» за кращий художній проект 1999 року, Київ, Україна, 1999 г.

Грант Центру Сучасного Мистецтва при НУКМА за художній проект «Перехід», Київ, Україна, 2000 г.

Грант Фундації О. Гельвеція на художній проект «Вільні лані», Біль-Б’єнн, Швейцарія, 2001 г.

Працює в галузі живопису, скульптури, ленд-арту.

Персональні виставки

2011 «Острова» (каталог), галерея «АВС-арт», Київ

2010 Petro Bevza … And Someone Else With Me, Bezpala Brown Gallery, Торонто

           Живопис, (каталог) АВС Галерея, Київ

2009 «Іриси» (каталог), галерея «Триптих», Київ

           «Теодозії» (каталог), Сумська міська галерея, Суми

2008 року «Елегії» (каталог), галерея «Боттега», Київ

           «Синай» (каталог), галерея «Гамла Вастер», Мальме

2007 ЦКМ »(буклет), галерея« Триптих », Київ

           «IN NATURA. Все Теодозії »(каталог), Карась Галерея, Київ

           «Живопис», галерея «Ленін», Запоріжжя

           «IN NATURA» (альбом), ЦСМ «Совіарт», Київ

2005 «Пейзажі» (каталог), живопис, Карась Галерея

2004 «Теодозії-2» (каталог), Карась Галерея, Київ

           «Теодозії» (каталог), Харківська міська галерея, Харків

2003 «Стрибок кози», живопис, Карась Галерея, Київ

           «Українська ідея», текстуально проект, галерея «А.С.С.», Київ

           «Лірика», галерея «Триптих», Київ

           «Живопис», галерея «ArtEast», Київ

2000 «процес», Карась Галерея, Київ

1999 року «Біла тінь», Карась Галерея, Київ

1998 «Живопис і скульптура», галерея «Кюнсткауфхоф», Лейпціх

           «Тоталітаризм», художній проект, галерея А.С.С., Київ

Приватні колекції:

Україна, Росія, Польща, Великобританія, США, Франція, Німеччина, Іспанія, Голландія, Бельгія, Йорданія, Ізраїль, Японія, Південна Корея.

Источник: пресс-релиз

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.