Відкриття виставки “Весільна Україна”

0

Урочисте відкриття виставки «Весільна Україна» у «Софії Київській»

Коли: 13.10.2017, 16.00

Де: Національний заповідник «Софія Київська», музей «Брама Заборовського» (вул. Володимирська, 24, Київ).

Дрес-код: вишиванка (бажано, необов’язково).

13 жовтня о 16.00 у Національному заповіднику «Софія Київська» відкриється виставка «Весільна Україна». Відвідувачам покажуть, чим прикрашали оселю, що ставили на стіл, як вбиралися наречені та багато-багато іншого. Мета проекту – показати багатство та колорит традиційного українського весілля. Спеціально для мистецького проекту організатори здійснили експедицію Україною, а також вивчили тисячі старих фото, щоб якомога точніше візуалізувати кожну деталь улюбленого свята українців.

Інсталяції «Весільної України» відтворять головні етапи весільного обряду. Крім окремих тематичних зон, на експозиції представлять унікальні весільні вінки та вбрання, а також колекцію намиста з натурального каміння. Вишукані аксесуари можна буде приміряти і сфoтографуватися на згадку в спеціально облаштованій фотозоні. Довершуватиме атмосферу серія картин, написаних з чорно-білих весільних фотографій минулих століть. На полотнах – молоді з дружками в традиційних народних строях.

На урочистому відкритті усі бажаючі зможуть першими дізнатися тонкощі давніх традицій. У програмі святкового відкриття: виступ гурту “Рожаниця”, розіграш подарунків (хенд-мейд етно-сувеніри). А ще – кожен відвідувач отримає духмяну, випечену у печі “весільну шишку” від ресторану європейської кухні “Баркас”.

На святкове відкриття запрошені урядовці, митці, представники громадськості та інші поважні гості.

Відкриває виставку інсталяція «Весільний стіл» з традиційним, випеченим в печі, короваєм, обрядовим весільним хлібом – шишками та калачами, прикрашений барвінком та калиною. У центрі зали – Весільне дерево (гільце), яке символізує продовження роду, створення нової родини. Кожен пагін гільця пишно декорований колоссям, паперовими квітами та травами. Цю та інші інсталяції заквітчають народними флористичними композиціями: запашне сіно з чебрецем і м`ятою, виноградною лозою, кукурудзинням, льоном, колоссям…

Наступна інсталяція – це автентичні строї різних регіонів України, а також сучасні художні стилізовані сукні, доповнені авторськими вінками.

Для дітей облаштована зона зі стилізованими ляльками, подушки з сіна, дерев’яні коники, ляльки-кози с сіна, жартівливі композиції на весільну тематику. Творчий дует етнофлориста Світлани Вавілової та художниці Оксани Ягодка став платформою для цікавих творчих експериментів та пошуку нових художніх рішень. Роботи митців мали успіх на вітчизняних та закордонних виставкових майданчиках України та знаходяться у приватних колекціях Канади, Франціїї, Японії, Грузії та Польщі.

Виставку підтримує компанія “Мрії Марії”, яка працює у сегменті виробників унікальних етнічних подарунків ручної роботи.

01001, м. Київ, вул. Володимирська, 24