Відомий медіа-художник з Нью-Йорка проведе відкриту лекцію про нові медіа та суспільні практики у мистецтві США

0

18 лютого о 14:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 6) відбудеться Artist Talk Баєта Росса Сміта, відомого афроамериканського мультимедійного художника, який досліджує питання стереотипного та упередженого мислення, проблеми ідентичності та складність міжкультурної комунікації. Його проект «Міст запитань: чорношкірі чоловіки» (“Question Bridge: Black Males”) експонували в 30-ти музеях та галереях світу. Цей проект — один з 5-ти, які входять до виставки “Discernment”, що експонується зараз в Американському домі. Проекти Баєта створені із використанням різних медіа: фотографії, віртуальної реальності, відео-інсталяції.

Під час лекції Баєт Росс Сміт розповість про роль нових медіа, digital-арт та суспільних практик у вирішенні соціальних проблем, як і загалом про візуальне мистецтво у США та відповідатиме на запитання аудиторії в неформальній атмосфері.

Лекція безкоштовна, але відвідувачам потрібно заплатити за вхідний квиток у музей. Вартість вхідного квитка: дорослі – 40 грн., студенти – 20 грн., школярі – 10 грн., пенсіонери – 10 грн.

Мова заходу – англійська з перекладом на українську.

Баєт Росс Сміт (Bayeté Ross Smith) є митцем, фотографом, мультимедіа-художником та кінематографістом із району Нью-Йорка Гарлем. Свою кар’єру він розпочав як фотожурналіст у компанії «Найт Ріддер» (Knight Ridder). Баєт зараз є резидентом TED. Він працював мультимедіа-художником та автором видань NY Times та POV. Як митець Баєт демонстрував свої роботи в різних куточках світу за підтримки Смітсо́нівської установи (Smithsonian Institution), Художньої комісії Сан-Франциско, Бруклінського музею, Оклендського музею Каліфорнії, Центру Шомбурга, фото-фестивалю Unseen Photo Festival (Амстердам), Гете Інституту (Гана) та Захентської національної академії мистецтв (Польща), серед багатьох інших.

Про Національний художній музей України:

Національний художній музей —  один із найбільших і найстаріших в країні. Заснований 1 серпня 1899 року. Будівля музею спроектована архітектором Владиславом Городецьким. Музейна колекція створена на основі пожертв Богдана Ханенко, Терещенків, Вікентія Хвойки, Миколи Біляшівського та інших. Відкритий 30 грудня 1904 року. НХМУ — найбільш репрезентативне зібрання вітчизняного образотворчого мистецтва в Україні і світі. Колекція музею нараховує близько 40 тисяч експонатів, серед яких шедеври українського живопису, скульптури і графіки від часів Київської Русі до сьогодення. Адреса: м. Київ, вул. Грушевського, 6, працює у середу, четвер, неділю з 10:00 до 17:30, у п’ятницю з 12:00 до 19:30, у суботу з 11:00 до 18:30,  вихідні: понеділок, вівторок.

Про America House Kyiv:

Американський дім — динамічний високотехнологічний простір для навчання, розвитку, творчості та діалогу. Усі ресурси та заходи центру — безкоштовні. Як культурне представництво Сполучених Штатів в Україні, Американський дім є платформою для обміну думками, досвідом та культурою між двома країнами. Неформальна атмосфера, доступ до найновішого комп’ютерного обладнання та затишне кафе — відкриті для кожного. Адреса: м. Київ, вул. Миколи Пимоненка 6, працює у вівторок-пятницю з 12:00 до 21:00, суботу з 10:00 до 18:00, неділя та понеділок — вихідні. При собі необхідно мати посвідчення особи – паспорт або водійські права.