Оставайтесь с нами

Анонсы

Виставка Леонори Янко «БУДАЛІ»

Опубликовано

21 вересня у Кмитівському музеї образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука відкрилась виставка Леонори Янко «БУДАЛІ».

Фокусом виставки є серія «BUDALI», що сповнена іронічними настроями, поєднання зображення стародавнього Будди та елементів образу Сальвадора Далі – своєрідне відображення суперечливого прагнення сучасників до умиротворення душі та водночас способу життя, де соцмережі диктують умови привернення до себе уваги попри все. Та захопливість створенням образу у соцмережах, іноді, «переселяє» людину з реального у віртуальний світ. Посмішки героїв скульптур серії «БУДАЛІ» самоіронічні та наче направлені на зцілення від вад сучасної цивілізації.

Мисткиня Леонора Янко розповідає: «Мені цікаво досліджувати «побічні ефекти» прогресивного сьогодення. Сучасна людина – дитя потужної цивілізації, в роботах серії «БУДАЛІ» я не ностальгую за минулим, я розмірковую, трохи іронізую на тему постійного емоційного та інформаційного перенавантаження суспільства та способи знаходитися у гармонійному стані». 

Заснований у 1985 році, Кмитівський музей образотворчого мистецтва імені Й. Д. Буханчука має площу близько двох тисяч квадратних метрів. Всього в музеї зберігається близько 3000 експонатів.

В музеї зберігаються роботи видатних митців: Тетяни Яблонської, Миколи Глущенка, Олексія Шовкуненка, Івана-Валентина Задорожнього, Овсія Моїсеєнко, Віктора Зарецького, Маргарити Керимової-Соколової, Петра Оссовського, Едіте Кранстенберг; графіків Євгена Кібрика, Георгія Верейського, Михайла Дерегуса, Василя Касіяна; скульпторів Катерини Белашової, Ігоря Крестовського, Веніаміна Пінчука, Володимира Горєва, Михайла Грицюка.

Виставка «БУДАЛІ» Леонори Янко експонуватиметься до по 28 вересня 2021 р. включно та працює за розкладом музею.

С. Кмитів, Житомирська область, вул. Покровська, 42.

Вхід згідно тарифів музею.

Читать далее

Анонсы

ECHO: в Українському домі відкриється виставка випускників напряму Contemporary Art в KAMA

Опубликовано

Редактор

Виставка мистецьких робіт, створених в рамках фінального проєкту вечірніх програм Artist та Art Management Київської Академії Медіа Мистецтв набору #KAMA15, отримала назву ECHO і триватиме з 17 по 29 вересня 2021 року в Національному центрі «Український дім» (Хрещатик, 2).

Виставка відбудеться в знаковій історичній будівлі, що наразі звільнена від свого історичного контексту і крок за кроком перетворюється на відкритий простір можливостей, взаємодії та концентрації ідей, який сприяє налагодженню діалогу і подоланню культурних дистанцій. Саме тут молоді художники та художниці шукатимуть відповіді на одвічні питання щодо сутності реальності, апелюючи до альтернативних версій власного его.

Кураторки програм Artist та Art Management Леся Хоменко, Ольга Балашова, Марія Ланько та Лізавета Герман сформували експозицію з робіт 19 художників: Інги Леві, Дані Шуліпи, Анни Придатко, Віри Мокренко, Дарії Сєрякової, Тані Павлюк, Аліни Кошуби, Ксенії Жуковської, Тамари Турлюн, Єлизавети Пенцарської, Тані Бесчастної, Галини Андрусенко, Тані Фішманн, Дмитра Ярошевського, Поліни Пискурьової, Вікторії Каревої, Олени Котляренко, Святослава Коверзнєва, Віки Агурєєвої.

«Виставка ECHO репрезентує одразу два виміри – внутрішній, суб’єктивний погляд художників на самих себе та зовнішній, що оприявнюється через художню методологію та артикульований вибір мови й матеріалу. Уважність до власного жесту, неспішна, вдумлива робота, вибудова контексту навколо своєї роботи – ці принципи практикувались протягом навчального курсу і втілились у фінальному виставковому проєкті. Зазирання в себе відлунням переходить в погляд на іншого, і тілом виставки стають не лише роботи, але простір між ними», – коментує мистецьку частину проєкту Леся Хоменко.

Художники працювали з медіумами живопису, фотографії, скульптури, відео і перформансу.

Особливість виставки ECHO полягає в діалозі трьох суб’єктів мистецького процесу: кураторів, художників і менеджерів. Горизонтальна координація та спільний tone of voice дозволили сформулювати сталий цілісний наратив проєкту.

«На будь-якій виставці в центрі уваги завжди художники та їхні роботи. І це абсолютно справедливо, – зазначає Марія Ланько. – Але специфіка курсу Contemporary Art полягає в тому, що і сам навчальний процес, і підготовка випускного проєкту відбувається у тісній взаємодії між «митцями» та «менеджерами», й без останніх ця виставка була б неможлива. Тому роздивляючись ECHO, варто звернути увагу не лише на твори, а й на те, як вони оформлені й експоновані, як описані в текстах та прокомуніковані в соцмережах. Адже це і є та сама, менш видима, робота менеджерів, без якої зустріч художника з глядачем просто б не відбулася».

Проєкт реалізований командою артменеджерів у складі: Альона Деревецька, Владислав Хлопенко, Наталя Мартиненко, Юлія Карпець, Ірина Колотило, Єлизавета Блюмська, Вероніка Ульянова, Аліса Ковтунова, Катерина Скурихіна, Олександра Лесечко, Маріамі Губіанурі, Аліна Дерев’янко, Ольга Станиславська, Світлана Коваленко, Валерія Плехотко, Дар’я Сінчук, Ксенія Талалай.

У рамках виставки запланована публічна програма, яка включає екскурсії експозицією від менеджерів, artist talks&debates, перформанси, музичні інтервенції. За анонсами подій можна слідкувати на Facebook та Instagram проєкту ECHO.

Координатор проєкту – Вероніка Ульянова; PR і комунікації – Ксенія Талалай; соціальні мережі – Наталя Мартиненко; фінанси – Аліна Дерев’янко; візуальний контент – Дарія Сєрякова.

Відкриття виставки відбудеться у п’ятницю 17 вересня. Початок о 19:00, з 20:00 до 22:00 музична та перформативна програма.

Графік роботи: вівторок – неділя з 11:00 до 19:00, понеділок – вихідний.
ECHO – некомерційний проєкт, у фокусі якого – насамперед культурологічний аспект. Вхід на відкриття для відвідувачів виставки безкоштовний.

В інші дні вхід в Український Дім за квитками (повний – 80 грн, пільговий – 50 грн). У вартість входить перегляд «30х30. Сучасне українське мистецтво». Дітям до 7 років, особам з особливими потребами (1-2 групи), учасникам бойових дій, учасникам АТО/ООС та членам їх родин, військовослужбовцям строкової служби, працівникам музеїв, членам Національної спілки художників України, власникам членських карток CIMAM, ICOM (за наявності дійсних посвідчень) вхід вільний.

Читать далее

Анонсы

Персональний проєкт Ґеник OUTLOOK у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків

Опубликовано

Редактор

8 вересня о 17:00 відбудеться відкриття персонального проєкту Ґеник OUTLOOK у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Поглянь на мене!
Я також сумний.
Осінні сутінки.
Мацуо Басьо (1644–1694)

Сама мисткиня про свою творчість каже: “Три рядки хайку, які вміщують у собі цілий всесвіт, ніби зупиняють потік думок і спонукають до переосмислення, зміни погляду на багато речей.

Також твори у моєму проєкті outlook (світогляд), які експонують у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, можливо, когось підштовхнуть до нових думок.

Мій світ не мусить подобатися, він має радше викликати емоції – дивні, незнайомі, не схожі на попередні”.

Запрошуємо всіх на відкриття!
ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ!

Ґєник  – 2004-2010 навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша /реставрація творів мистецтва/.

Із 2008 виставляється на групових, обласних і міжнародних виставках.

Роботи знаходяться у приватних колекціях України і закордоном.

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
КРЦ “Адреналін Сіті”
пн-пт: 12:00-20:00
сб-нд: 11:00-20:00

Читать далее

Анонсы

XX век. Тотемы памяти. Сущность простых вещей.

Опубликовано

Редактор

Основной концепцией выставки Яны Ризнык «XX век. Тотемы памяти», которая проходит в Санкт-Петербурге, в Чугунном зале Лофт-проекта «Этажи» по адресу Лиговский проспект, 74, является многослойность сущностных смыслов разных предметов – предметов простых, обыденных, вполне утилитарных.

Первоначальная функциональная сущность вещей, со временем преобразуется. Они из передовых и нужных становятся устаревшими и бесполезными. Проходит какое-то время, и у вещей появляется статус раритетных, и даже уникальных, они выступают свидетелями эпохи, став предметами собирательства и экспонатами музеев. Причем, речь идет о именно бытовых предметах. Вспомните, с каким интересом мы рассматриваем в музеях посуду и мебель, одежду и обувь, кухонные и хозяйственные приспособления прошлых веков.

В живописных изображениях вещей в произведениях искусства к интересу к самим предметам добавляется интерес к интерпретации их изображений художником и зрителем.

Немецкий философ М. Хайдеггер выдвинул теорию о том, что художник, изображая утилитарные предметы, как бы выводит их из служебного обращения, приостанавливает режим прямого использования, и, предъявляя их вне контекста употребления, раскрывает через их изображение жизненный опыт владельца. Пройдя через руки и судьбы людей, вещи как бы насыщаются историей и становятся ее носителями, а их изображения – метафорами реального опыта, личного и коллективного, своеобразными тотемами памяти.

Именно это и происходит на картинах Яны Ризнык. Яркие, колоритные изображения советских «гаджетов» и автомобилей, как цветные кнопки одним взглядом-нажатием запускают ассоциативные цепочки, вызывают у зрителя эмоциональную вовлеченность, втягивают его в некую игру контекстов, позволяя из отдельных фрагментов сложить пазл истории мира, страны и, одновременно, жизни конкретного человека. Художница считает, что для передачи сущности предмета не требуется сложных живописных конструкций, путанных построений и нагромождения замысловатых образов. Именно простота позволяет каждому услышать свою историю и безошибочно выбрать свой тотем памяти.

Художественный метод Яны Ризнык индивидуален и узнаваем, он отличается лаконичностью и выразительностью, чему немало способствуют яркие цветовые плоскости, четкость контуров предметов, объемность крупных, сочных мазков.

Выставка будет идти до 10 сентября. Приходите и попробуйте услышать свою историю… Или рассказать ее…

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые