Виставка «Колір Хема» у Центральному будинку художника

0

(09 лютого – 18 лютого 2018 р. ) 

«Прочитання більшості книг Ернеста Хемінгуея наповнило мене особливою енергією – енергією, що виробляється станом жалю, безвиході, в який часто занурена людина, гідна, як хотілося б, більш безпечного існування на Землі. Чим далі я віддалявся від прочитаного, тим більше боявся втратити той стан, в якому перебував, і ті почуття, яких зазнав і які залишилися в мені. У певний момент у мене виникло бажання зануритися в світ героїв і подій і, одночасно, мати можливість висловитися палітрою кольорів. Кожна робота має назву роману (оповідання), відображеного на ній. В останній десятій роботі об’єднано всю творчість Ернеста Хемінгуея так, як сприймається вона мною.

Людина з самого народження «приречена» відстоювати свою життєву позицію, думку, обумовлені, далекими від ідеальних, взаємовідносинами людини з людиною, що найчастіше відображено в роботах ЕХ. Його герої постійно перебувають в якомусь опорі, починаючи від зіткнень з природою, як в повісті «Старий і море» – хто кого, природа людину або людина природу, фізіологічні потреби з духовною складовою, байдужість природи як спостерігача і людини, приреченої на постійну боротьбу за виживання, також, як і герої роману «І сонце сходить», що заблукали в своїй свідомості, кожен зі своєї причини, в постійному пошуку внутрішнього спокою. Після прочитання книг ЕХ ти не думаєш про завтрашній день, ти починаєш жити сьогодні і радієш всьому живому, що знаходиться в благополуччі».

Андрій Ревенко.

Виставка «Колір Хема» – це суб’єктивний погляд художника на твори Ернеста Хемінгуея. Художник занурює себе в світ літературного життя, яке несе місію дзеркального відображення нашого з вами існування. Андрій Ревенко це художник, який прагне осягнути духовний світ сучасності в його реальній складності, який розмірковує над природою і характером гуманістичних цінностей, що накопичуються нашим суспільством, чуйний до морального і естетичного початків нашого сьогоднішнього буття. Він розцінює творчість як один із засобів встановлення соціально значущих духовно-ціннісних орієнтацій.

Центральний будинок художника, ІІІ-й поверх (вул. Січових стрільців, 1-5).