Микита і Каміль Кравцови представлять сольну виставку «Armageddon» в Нью-Йорку в День Незалежності України

0

Організатори проекту:

Міжнародна арт-резиденція Flux Factory (США)

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY (Україна)

Підтримка:

Благодійний фонд Trust for Mutual Understanding (США)

24 серпня в День Незалежності України учасники арт-групи thetOOth&therOOt Микита Кравцов (Ялта) і його дружина Каміль Саньє-Кравцова (Париж), представлять сольну виставку свого нового проекту «Армагеддон».

Резидентам міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY вдалося виграти грант благодійного фонду Trust for Mutual Understanding (Нью-Йорк, США) на участь в міжнародній арт-резиденції Flux Factory (Нью-Йорк, США). Протягом декількох років Микита і Каміль створювали живопис, графіку, колаж, вишивку і відео-арт для проекту, що буде експонований в будівлі колишньої фабрики з виробництва вітальних листівок.

«Сучасне поняття «Армагеддон» вже давно виходить за рамки свого початкового релігійного визначення. – Декларує Микита Кравцов. – Пророцтво Армагеддона в книзі Одкровення – це остання битва між силами добра і зла. У сьогоднішньому контексті, однак, хто вирішує, які сили добрі, а які злі? Хто дає напрямок в цій боротьбі? Хто і яку політичну мету переслідує? Яким чином це писання пов’язано з тим, як ми ставимося до навколишнього середовища або один до одного в нинішній політичній ситуації?»

Роботи групи thetOOth&therOOt свідчать про насильство в суспільстві та рух до самознищення, який поступово наближає нас до версії Армагеддона. Автори спробували представити нове бачення Раю – більш карикатурного, що ілюструє все найпрекрасніше, найприємніше, але з таким перебільшеним чином, що він стає нестерпним, знищуючи будь-яку заздрість до тих, у кого є до нього доступ. Таким чином, проект закликає проти насильства та війни заради збереження людства, Землі та навколишнього середовища, та, отримання доступу до «Земного Раю», а не утопічного після смерті. У роботах досліджується сама суть релігії, суспільства, людських відносин і контактів homo sapiens з навколишнім світом.

Виставка «Армагеддон» відкриється 24 серпня і завершиться 27 серпня 2017р. млинцевою вечіркою з презентацією відео-арту групи thetOOth&therOOt (до складу групи також входить Юрій Хусточка – український музикант, бас-гітарист групи «Esthetic Education» та колишній учасник групи «Океан Ельзи»).

Про Flux Factory

Від самого початку неформальна мистецька організація, заснована в 1993р. сімкою молодих художників з Брукліна для створення альтернативної платформи комерційним галереям перетворилася у велику громадську благодійну організацію. Flux підтримує та просуває нових художників через їх участь в резиденціях, виставках та колаборації серед художників, створює стабільні арт-спільноти, активно бере участь у культурному житті та акумулює творчі сили в Нью-Йорку. Учасники вибираються за досягненнями в сфері актуального мистецтва та

прихильності до колективізму. Сьогодні Flux приймає від 30 до 35 художників на рік для участі в резиденції, організовує щоквартальні виставки та громадські заходи.

39-31 29th Street, Long Island City, NY 11101. www.fluxfactory.org

Про Trust for Mutual Understanding

Створена в 1984р. одним анонімним американським філантропом як приватна, грантова організація, зараз TMU надає гранти американським некомерційним організаціям для підтримки прямого обміну досвідом в галузі мистецтва і навколишнього середовища між професіоналами з США та країнами Балтії, Центральної Азії, Європи, Монголії і Росії. Виходячи з переконання фонду про те, що творче міжнародне співробітництво сприяє глобальній гармонії, пріоритетна увага приділяється проектам, що передбачають пряму, поглиблену, професійну взаємодію з потенціалом постійної співпраці, що свідчить про професійні досягнення та інновації, і/або які відповідають соціальним контекстам й залучають місцеві спільноти. www.tmuny.org

Про BIRUCHIY

Наймасштабніша арт-резиденція України, заснована в 2006р., є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 12 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів і 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Росії, Великобританії, США, та ін.