Оставайтесь с нами

Анонсы

Музей сучасного мистецтва України відкриває виставку «САША ПРАХОВА.СІМ’Я»

Опубликовано

1 листопада о 18-00 у Музеї сучасного мистецтва України відбудеться знаменна подія – відкриття виставки «САША ПРАХОВА.СІМ’Я», де будуть представлені роботи Саші Прахової, Гєни  Гончарова, Миколи  Гончарова та Миколи Гончарова молодшого.

Музейний проект «Семейные ценности – Родинні зв’язки» презентує не просто талановиту родину, а родину яка дуже багато зробила для розвитку та збереження культури рідного міста і нашої держави в цілому. Прахови – славетне прізвище у культурному-мистецькому середовищі міста, воно оповите легендою й закарбовано в образі Богоматері у Кирилівській церкві.

Олександра Миколаївна (Саша) Прахова (1950-2011) – неординарна особистість і обдарована художниця із старовинної династії Прахових. Саша  прислухалась до розповідей діда – мистецтвознавця Миколи Адріановича Прахова та захоплювалась полотнами бабусі – Анни Августинівни Крюгер-Прахової. Після закінчення  у 1975 р. Київського державного художнього інституту свою професійну кар’єру почала  ілюстратором дитячих книжок за порадою Олени Нилівни Яблонській. Потім була каліграфія, яку Саша звела у ранг живопису, шовкографія на полотні, картоні, папері…

З 1998 по 2004 на посту арт-директора галереї «Університет», Саша здійснила  майже 70 творчих проектів. Була організатором та керівником студії «Червоний мольберт» у Музеї сучасного мистецтва України, де під її керівництвом пройшли чисельні творчі заходи та майстер-класи.

Ця дивовижна жінка була «енергетичним центром» для своєї родини, друзів і колег, вона невтомно трудилась над своїми роботами, була талановитим педагогом і галеристом. Її полотна завжди виділяються гарним смаком, гармонійністю, тонкістю та емоційністю. Саша жила і працювала заради краси, мистецтва і заради збереження духу рідного міста. Вона мала численні нагороди, її полотна знаходяться у багатьох музеях і галереях України та інших країн світу, у приватних колекціях поціновувачів творчості цієї яскравої особистості.

Євген Максимович (Гєна)  Гончаров (1946-2010) «завжди інтуїтивно відчував спорідненість кольору та звуку. Його декоративні панно сповнені нестримним ритмом, його графіці притаманна тонка ледь помітна вібрація ліній, що складається у виняткову мелодію; його монументальний живопис наче могутній акорд бездоганне поєднання віртуозної техніки та непересічного таланту відданості фаху», —  так пише про художника мистецтвознавець Оксана Ременяка. В Київському державному художньому інституті Євген освоїв техніку мозаїки і став одним з кращих монументалістів Києва. Серед найбільш відомих монументальних робіт, що залишились в спадок — це відновлені мозаїки Михайлівського Золотоверхого собору у Києві. Майже щодня кияни та гості Києва милуються мозаїками на станції метро «Золоті ворота». Саме Євген Гончаров створив найскладніше — личну частину (обличчя і руки) всіх постатей на станції метро «Золоті ворота».

Микола Євгенович Гончаров (1972р.) талановитий нащадок славетних предків. Закінчивши Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури, Микола працює художником у Національному художньому музеї  України, Українському центрі народної культури «Музей Івана Гончара», Національному меморіальному комплексі Героїв Небесної Сотні – Музеї Революції Гідності. Визначний майстер графічного мистецтва вибрав для себе складне мистецтво плакату, яке своїми змістовними образами-символами не лише інформує, чи спонукає до чогось, а розкриває інтелектуальну сутність автора, його цінності і переживання. Лаконізм плакату впливає на глядача одразу, бо форма і зміст його не передбачає тривалого споглядання, а ритм, закладений у плакатах Миколи, звучить гармонійно, емоційно і потужно.

Микола Гончаров молодший (2004р.) – онук Саші Пахової, зростає у творчій атмосфері, вчиться у свого талановитого батька та славетних предків. Маємо надію, що це новий яскравий художник, яким буде пишатися Україна.

Виставка «САША ПРАХОВА. СІМ’Я», яку не можна оминути, бо неможна оминути історію, духовність, містичність і загадковість, минуле, теперішнє і майбутнє… Ця виставка – поєднання поколінь, професіоналізму, краси і світла.

Рідні і друзі родини, мистецтвознавці, художники, науковці, музейники, галеристи запрошені на цю яскраву подію. На усіх присутніх чекають цікаві зустрічі, приємні розмови, чудова музика, яка звучатиме у виконанні лауреатів міжнародних конкурсів під керівництвом Павла Колпакова і, звичайно ж, келих теплого фірмового музейного глінтвейну.

Відкриття виставки — 1 листопада о 18.00. 

Виставка триватиме з 1 листопада по 16 грудня 2018 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний

Адреса: вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее

Анонсы

Необычная выставка Евгения Кузьмичева продлится до конца месяца

Опубликовано

Редактор

Евгений Кузьмичев – историк искусства, исследователь игр, участник кураторского сообщества Маргинальный дизайн и сооснователь проекта STYD, представляет в Nikolay Evdokimov Gallery свой персональный выставочный проект LAST DARKNESS 2 ПРОХОЖДЕНИЕ.

Это первый самостоятельный проект молодого исследователя реализованный вне рамок какой-либо коллективной организации.

В полность подчиненном происходящему и погруженном в полумрак пространстве жилой квартиры автор вовлекает посетителя в вынужденный иммерсивный аттракцион, не оставляя возможности отвлечься на привычные ритуалы — селфи и мессенджеры. Он всецело занимает внимание зрителя подготовкой к погружению в его сумрачную исследовательскую игровую реальность, представленную в пространстве печатной графикой, коллекционными артефактами и звуком. На входе гостей встречает персональный проводник и сопровождает все время действия. 

Название: Last Darkness 2

Платформа: оффлайн-пространство


Жанр: квест, симулятор ходьбы 

Версия игры: ENG / RUS


Разработчик:
 black snake of kolomna 


Издатель: 
Nikolay Evdokimov Gallery

Релиз: 2022

Закрытый бета-тест: 25 декабря 2021 — 30 января 2022


Описание: 

Last Darkness 2 — онлайн-игра в жанре квест/симулятор ходьбы, действие которой развернулось в пространстве квартиры. Игру можно назвать духовным наследником Last Darkness, предыдущего проекта от black snake of kolomna. 

Практически во всех играх студии сюжет крайне запутан, Last Darkness 2 не исключение. Поначалу практически ничего не понятно, но по мере прохождения из отдельных частей мозаики начинает складываться целостная картина. 


Игрокам предстоит исследовать пространство галереи, искать подсказки и изучать артефакты. 

По сравнению с прошлым проектом, Black snake of kolomna подкрутили графику, добавили новые механики и интерактивные элементы. 

К релизу издатель выпустил ограниченный тираж изображений с кадрами из игры.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.