Українські арт-пари розкажуть про кохання

0

Музей історії Києва та Zenko Gallery представляють виставку LOVE.contemporary

2 березня в Музейно-виставковому центрі “Музей історії Києва” відкривається виставка LOVE.contemporary. Експозиція триватиме до 2 квітня.

Проект LOVE.contemporary пропонує представникам новітнього українського мистецтва висловитися про кохання як про одну з основних рушійних сил нашого буття. 31 художник, 15 пар – пропонують глядачеві свій погляд на вічні цінності.

“Одне з ключових понять усіх філософських систем і гуманістичних релігій останніх чотирьох тисячоліть історії і Заходу, і Сходу, безсумнівно, фундаментальна тема у світовій культурі та історії мистецтва – це любов, — говорить куратор проекту LOVE.contemporary Юлія Нужина. — Виклик попрацювати з цією темою прийняли українські художні пари, представники вітчизняного сучасного мистецтва різних поколінь з усієї країни. І кожна пара стала успішною у тому числі й завдяки такій категорії як кохання”.

До участі у виставці куратор Юлія Нужина запросила 15 пар українського контемпорарі арту. Єдиним учасником без пари став художник Роман Жук — спеціальний гість, чия екстравагантна інсталяція у формі серця зустрічатиме відвідувачів виставки на першому поверсі Музею історії Києва. На виставці будуть представлені живопис, графіка, фотографії, інсталяції та відео-арт.

“Цей глибоко особистий проект для кожного з учасників є надзвичайно важливим і для Zenko Gallery. Адже без любові, в тому числі й до мистецтва, у нас би нічого не вийшло, — говорить Адріан Афтаназів, співзасновник Zenko Gallery. — Цього року виставка LOVE.contemporary стане першим проектом нашої галереї у столиці”.

Куратор проекту: Юлія Нужина

Учасники проекту:

Аліна Прищепа та Андрій Ахтирський, Тереза і Михайло Барабаш, Ірина Бережко та Bondero, Тетяна Малиновська та Артем Волокітін, Анастасія Лойко та Володимир Гуліч, Ната Трандафір та Ігор Гусєв, Ольга Сабко та Михайло Завальний, Сюзанна Клаузен та Павло Керестей, Дар’я Кольцова та Роман Михайлов, Тетяна Щеглова та Роман Новен (група Synchrodogs), Франсуаза Оз та Богдан Перевертун, Ілона Сільваші та Ярослав Присяжнюк, Марина Скугарєва та Олег Тістол, Емма та Руслан Тремби, Маша Шубіна та Ілля Чічкан. Спеціальний гість — Роман Жук.

Про Zenko Gallery. Галерея заснована у 2016 році як підрозділ Zenko Foundation. Основні завдання галереї — виставкова діяльність, зосередженість на кураторських експозиційних проектах, а також представництво українського сучасного мистецтва на вітчизняних і міжнародних арт-ярмарках і аукціонах. У 2016 році Zenko Gallery брала участь в арт-ярмарках Art16, Лондон, Великобратанія, де представляла роботи Назара Білика та Романа

Мініна, а також у Kyiv Art Week, де демонструвала цифровий живопис Степана Рябченка. Дебютним виставковим проектом в Україні для Zenko Gallery стала експозиція відомого івано-франківського куратора Анатолія Звіжинського “Чеч (потік). Індивідуальні артикуляції”, що відкрилася в арт-просторі Zenko Foundation в Татарові 10 лютого 2017 року. Проект куратора Юлії Нужиної LOVE.сontemporary у Музеї історії Києва стане для Zenko Gallery другим.

Режим роботи МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7)

Пн. – з 11.00 до 16.00 (каса – до 15.15).

Вт.–Нд. – з 11.00 до 19.00 (каса – до 18.15)

Вартість квитка на експозицію – 40 грн., пільговий квиток – 20 грн.