В Україні відбулися “Європейські культурні резиденції”

0

Україна планує розробити масштабні культурні проекти з європейським інституціями. Спільне бачення проектів обговорювали під час Міжнародного семінару “Європейські культурні резиденції”.

2-6 листопада відбувся Міжнародний семінар 2017 “Європейські культурні резиденції” у карпатському селищі Татарів. Його відвідали представники культурних інституцій з 11 країн Європейського Союзу, а також куратори з усієї України.

На семінарі учасники обговорювала спільну візію співпраці в рамках розвитку культурних проектів-резиденцій між європейськими та українськими митцями та організаціями для подання заявки на програму «Креативна Європа». Крім того, учасники відвідали Івано-Франківськ, де мали можливість краще пізнати місцеву українську культуру, а також познайомитися з цікавими ініціативи, які реалізуються в Україні.

Стефані Кляйнзорге, культурний менеджер із Німеччини, була приємно вражена побаченим: “Люди в Україні дуже активні і прагнуть зробити свої міста комфортними для себе та привабливими для туристів. Для мене великим відкриттям стала ініціатива “Urban Space” – громадський ресторан, створений за рахунок внесків 100 соціально активних людей, 80% прибутку якого направляється винятково на реалізацію громадських проектів. Для мене складно уявити, щоб в Німеччині люди зібралися і спільно реалізували такий проект. Це своєрідний феномен України”.

У рамках Міжнародного семінару учасники працювали в групах за шістьма  культурними напрямкам: кіно, візуальне мистецтво, театр, музика, кулінарія та кураторство, кожен з яких мав свого куратора – досвідченого культурного менеджера з України. У ході тривалих обговорень і гарячих дискусій учасники прийшли до спільного бачення двох проектів.

Перший проект пов’язаний із дослідженням і створенням спільного перформативного продукту на перетині театру-музики-кіно. Другий спрямований на розробку і розвиток інноваційних методологій у створенні мультидисциплінарних соціо-культурних проектів, зокрема, у формі міжрегіональних культурних форумів.

“Європейські культурні резиденції мають на меті більше, ніж розробку спільних проектів, – вважає Ольга Сагайдак, засновниця благодійного фонду Dofa.fund.  – Ми прагнемо налагодити сталі зв’язки між культурними інституціями України та Європи та створити комунікаційну платформу для вільного культурного обміну. Україна як частина європейської спільноти формує фундамент спільної культурної стратегії”.

Ідея проекту “Європейські культурні резиденції” була озвучена ще у 2016 році відділом культурної дипломатії МЗС. У рамках співпраці благодійних фондів Dofa.fund та Zenko Foundation вдалося реалізувати перший етап проекту – Міжнародний семінар 2017.

Інформаційними партнерами Міжнародного семінару стали Міністерство закордонних справ України та Центр стратегічних комунікацій StratCom Ukraine. Це не перший проект StratCom Ukraine, спрямований на розвиток культурної та публічної дипломатії України. 8-10 листопада у Парижі буде представлена фотокнига «.RAW Історія змін українців та армії», яка присвячена становленню нової української армії. Експозиція фоторобіт цього видання буде показана в рамках виставки «Сучасна українська фотографія», яка відбудеться під час міжнародного фестивалю Paris photo.