Володимир Кузнецов передає до НХМУ архів проекту “Страшний суд”

0

Скандально відомий твір Володимира Кузнецова «Коліївщина: Страшний суд», знищений в Мистецькому Арсеналі 2013 року, стає експонатом НХМУ в форматі відкритого архіву.

9 листопада о 17.00 в Національному художньому музеї України відбулася передача до колекції музею твору “Коліївщина: Страшний суд”, який експонуватиметься в аванзалі музею до 3 грудня 2017 року.

Спікери – художник Володимир Кузнецов, завідуюча відділом мистецтва ХХ – початку ХХІ ст.  НХМУ Оксана Баршинова, режисерка, громадська активістка Лариса Артюгіна.

Історія

Володимир Кузнецов:

«На початку осені 2013 року у Києві проходив воркшоп Артура Жмієвського “Відкритий музей”, на якому учасники обговорювали ситуацію зі знищенням твору “Коліївщина: Страшний суд” у Мистецькому Арсеналі. Одна з ідей – передача цієї роботи до Національного художнього музею України –  була розвинена до формату передачі відкритого архіву.  Архіву з постійним наповненням, який містив би в собі документацію дотичних до роботи процесів та ситуацій у розвитку.

Ця ідея великою мірою збігалася з моїм баченням подальшого розвитку твору, який на той час перемістився з виставкової зали “Арсеналу” у віртуальний простір, у якому всі пов’язані з роботою дії є її частиною. Судові процеси із захисту прав та визнання акту цензури в тому числі. Ця робота спільна та багаторівнева, за участі та підтримки багатьох складових, різних груп та учасників, які крок за кроком створюють базу правових відносин в Україні».

Архів

До архіву входять, зокрема:
– e-mail -листування з представниками “Мистецького Арсеналу”;
– зображення процесу виконання роботи на різних стадіях;
– тексти, обговорення, пости у соцмережах стосовно ситуації зі знищенням роботи;
– офіційні заяви, листи художника до колишньої директорки “Мистецького Арсеналу” Наталії Заболотної, листи від Наталії Заболотної до художника;
– відео-документація, скановані копії судових справ щодо захисту авторських прав, моральної компенсації, визнання знищення роботи актом цензури, вимога до Наталії Заболотної про скасування неправдивих свідчень в інтернет-публікаціях;
– фото- та відео-документація: інтерв’ю з учасниками процесів, телевізійні репортажі, проведення першої та другої Асамблей Творчих Працівників.

Художник

Володимир Кузнецов
Народився 1976 року в  Луцьку.
Закінчив Львівську Академію Мистецтв у 2005 році.
Живе й працює в Києві.

Твори сучасних художників, передані до Національного художнього музею України, в майбутньому складатимуть частину колекції Музею сучасного мистецтва, над проектом якого ініціативна група почала працювати з 2017 року.

Джерело: прес-реліз