Оставайтесь с нами

Анонсы

Відкриття виставки “Еденія: У місті майбутнього”

Опубликовано

8 червня – 9 липня 2017

 

“Еденія: У місті майбутнього” – виставка, яка отримала назву від утопічної новели, опублікованої мовою їдиш Калменом Зінгманом у Харкові у 1918 р. Майже через сто років після публікації художник Євгеній Фікс зібрав міжнародну групу сучасних художників, запропонував їм прочитати цю новелу і створити мистецьку роботу – ніби з музею уявного міста Еденії. Ця виставка представляє різні бачення художників – як запрошення подивитися на свої мрії з різних боків та відстаней, помічаючи їхні кольори, інтонації, форми та ритми.

Еденія Зінгмана (проекція Харкова на 25 років в майбутнє) – це місто, в якому людей перевозять летючі автобуси, де фонтани регулюють температуру повітря і цілий рік тримають її на комфортному рівні, де етнічні спільноти живуть поруч у злагоді та мирі. Головний герой, що повернувся до свого рідного міста з Палестини, відвідує художній музей, де він “подивився гіпсові скульптури Кріценштейна, Лісі-Ціпі, вироби з золота. На верхньому поверсі він зачинив за собою двері й довго-довго дивився, дивився й думав, думав і загубився у своїх думках…”

У час, коли багато українців все ще розділені на тих, хто ідеалізує радянське минуле як золоту епоху соціальної справедливості і тих, хто ідеалізує Євросоюз як обіцяну майбутню утопію, виставка “Еденія: У місті майбутнього” (що бере початок з новели, написаної мовою, яка майже зникла з України) пропонує глядачам роздивитися багатокультурну історію країни та її ранньорадянські мрії/жахи, з огляду на нинішні політичні виклики та можливості. Ми пропонуємо відвідувачам критично подумати про звабливість та комфортність утопічної мрії і разом із тим згадати те, що було вчинено в минулому заради перетворення ідеального образу суспільства в реальність. Скільки з цих мрій та аргументів ми досі повторюємо сьогодні?

У той же час ми визнаємо утопічний характер самого проекту сучасного мистецтва в ХХІ ст., де видимість (як розкриття, або одкровення) заступила місце візіонерських проектів минулого.

Куратори: Лариса Бабій (Україна / США) та Євгеній Фікс (США)

Художники:

Іфеома Аняеджі (Нігерія)

Бабі Бадалов (Франція / Азербайджан)

Тетяна Григоренко (США / Франція)

Ікатеріні Ґеґісян (Великобританія / Греція)

Саша Дедос (Україна)

Руфь Дженрбекова і Марія Вільковіська (Казахстан)

Микита Кадан (Україна)

Капані Кіуанґа (Франція)

Колектив Конкретних Дат (Україна)

Куранді Кац (Італія / Канада)

Юрій Лейдерман (Німеччина / Україна)

Микола Рідний (Україна)

Хаїм Сокол (Росія / Ізраїль)

Аґнес Турнауер (Франція)

Архітектор експозиції: Іван Мельничук (Україна)

Видавничий партнер: ШТАБ (Школа творчої актуализації майбутнього) (Киргизстан)

Виставка організована за підтримки Asylum Arts

Особлива подяка Др. Геннадію Естрайх

Про кураторів:

Євгеній Фікс народився у Москві у 1972 р., з 1994 р. живе та працює в Нью-Йорку.  В своїй мистецькій практиці (роботи, виставки, книги) він досліджує репресовані мікро-історичні наративи, що проявляють складні стосунки між соціальними історіями заходу та країн радянського блоку в ХХ ст.

Лариса Бабій народилася в США в 1980 р., з 2005 р. живе та працює в Києві. Незалежний куратор, автор, перекладач. У центрі її роботи – репрезентація українського сучасного мистецтва в англомовному світі, організація проектів сучасного мистецтва в Україні (часто у співпраці з художниками) та критичний дискурс про умови, в яких сьогодні існує культура.

У рамках виставки відбудуться публічні події:

п’ятниця 9 червня о 16.00
Розмова з кураторами виставки та присутніми художниками-учасниками про їхні особисті ставлення до тем, що проявляються в “Еденія: У місті майбутнього”, серед яких – історична пам’ять, утопічне мислення, спадщина єврейського населення України, політика забування і т. ін.

субота 10 червня о 13.00
Кураторська екскурсія виставки з Євгенієм Фіксом

п’ятниця 16 червня о 18.00
Розмова з істориком Др. Мейгилл Фаулер (Mayhill C. Fowler) (США) та авторкою книги “Beau Monde on Empire’s Edge : State and Stage in Soviet Ukraine” про утопічність в театрі Березіль Л.Курбаса в культурному середовищі Харкова початку ХХ ст.

Читать далее

Анонсы

Chernovil NOT Chernobyl: art talk и фильм о создании граффити “Чернобыль”

Опубликовано

Редактор

«Интеллектуал – тот, кто говорит о простых вещах сложно; художник – тот, кто говорит о сложных вещах просто»  

Чарльз Буковски

Радует, что сегодня мы собрались, чтобы объединиться… 

Созидая, хочется донести просто и ясно главную глубокую мысль и оставить ее на всех уровнях понятой, принятой и раскрытой. 

Так, разные события СОЕДИНЯЮТСЯ ВОЕДИНО и создают собой исторический узор. 

В 2014 году в рамках Украинско-Катарского проекта Future Vision Caffe родилась идея Future Vision Art.

В 2019 идея получила свое воплощение в рамках недели устойчивого развития в Катаре, где, совместно с партнерами, была организована выставка (живопись, скульптура, архитектура, литература), направленная на вдохновение и поддержания осознанности о необходимости сохранения природного баланса и экологии.

Год 2019-2020 был невероятно творческим на генерации идей, но пассивным на их реализации. Но он стал знаковым для всех и каждого. 

Именно этот фактор причастности каждого приравнял его по значимости к глобальным мировым катаклизмам, повлиявшим на ход мировой истории, и, конечно же, в истории искусств, сделав экологию практически главным трендом.

В 2021 году в рамках программы устойчивого развития Катара, а также при партнерской поддержке была разработана творческая инициатива Art Talk The Future Vision 2021. Меропрятие посетили послы дружественных стран: Польши, Республики Молдовы, Италии, а также небольшое количество гостей, среди которых были представители музеев, СМИ, представители культуры и бизнеса, а также члены Королевской семьи Катара.

Посол Украины в Катаре Гн. Андрей Михайлович Кузьменко был приглашенным гостем к участию в дискусии о влиянии искусства и формировании осознанности устойчивого развития государств. В ходе дискуссии был показан короткий фильм «Чернобыль», посвященный 35-летию Чернобыльской катастрофы.

Фильм о процессе создания граффити «Чернобыль» Андреем Черноволом

Говоря о трагедии тех далеких дней 35-ти летней давности, которая оставила свои след как глобальная экологическая катастрофа ХХ века, хотелось не впасть в скорбь и грусть, а понять, что этот опыт нам дал, какой урок мы все получили, и куда надо направить свое внимание.

Говоря простым языком, с тех самых пор экология стала главным ориентиром, двигателем прогресса и развития, и это важно. Кроме того, важно не забыть и о самом уроке. Не повторяя ошибок, вспомнить о тех, кто был участником, кто пострадал и ощутил весь ужас событий того времени. Универсальный язык искусства объединил символы, образы, людей, страны и культуры.  

Почему “Chernovil NOT Chernobyl“? Первая ассоциация, возникающая у англоговорящего человека при знакомстве с фамилией Черновил, – это ассоциация с Чернобылем. Поэтому следующей фразой во время знакомства чаще всего бывает «А, да, я знаю Чернобыль, но Черновил – не Чернобыль…» Это одно из самых часто произносимых устойчивых выражений, и, как показывает практика, быстрое запоминание фамилии художника и названия галереи. Простаяна первый взгляд формулировка Chernovil NOT Chernobyl выражаетмножественные глубинные смыслы в граффити

Чернобыль – это событие планетарного масштаба ХХ века, но спустя 35 лет мы все стали свидетелями другого события – пандемии XXI века COVID-19. И через 35 лет наши дети будут также встречаться и вспоминать время ковида, как мы сейчас вспоминаем Чернобыль. Будут говорить о том, что история увековечила и сохранила имена «погибших», о героизме участников, о том, что наука и государства еще больше стали на сторону защиты окружающей среды, природы и человека. 

Это – цикл жизни, понимая который мы выносим мудрые и правильные уроки для себя и своих детей, для возможности дальнейшего проживания рода человеческого и сохранении природного баланса планеты Земля.

Вот так просто в одном граффити о сложном: памяти, цикле жизни, приоритетах и целях. 

В обсуждении приняли участие:

Художник Андрей Черновил

Куратор Нади Черновил 

Посол Украины в Катаре Андрей Михайлович Кузьменко 

Модератор Стефан Линдберг-Джонс (коуч and ментор из Великобритании) GingerCamel

Партнерами в организации и проведении мероприятия выступили Burj Doha и Saoud bin Mohammed Al-Thani Foundation, предоставив прекрасное пространство на Roof Top в качестве рабочей студии художника. В самом сердце современной Дохи районе Вест Бей уникальное по своей красоте и функциональной конструкции здание является произведением архитектуры архитектора Жана Новеля и является одним из узнаваемых символов современной Дохи.

Медиа-партнерами выступили Dunes Magazine и Marhaba (Qatar), известные на Ближнем востоке медиа платформы, освещающие местные, региональные и международные новости культуры моды и искусства.

Ресторан европейской и восточной кухни «Desert Rose» поддержал проект творческой инициативой создания уникальных произведений кулинарного искусства по теме экология, здоровое питание и образ жизни. 

Над фильмом работали:

Sofiia Chernovil

Viktor Yaroshuk 

Kamil Vokhidov 

Музыка Andrii Chernovil II (Eknatkh)

Читать далее

Анонсы

На французько-українському фестивалі цифрового мистецтва покажуть віртуальні світи

Опубликовано

Редактор

Цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи покажуть у листопаді у Києві на французько-українському фестивалі цифрового мистецтва Novembre Numérique

Фестиваль Novembre Numérique (Цифровий Листопад) — це серія фестивалів цифрового мистецтва, котрі Французький інститут проводить у всьому світі. В Україні цей фестиваль організовує Французький інститут в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

12-14 листопада 2021 року в Києві у Довженко-Центрі вдруге пройде Novembre Numérique en Ukraine — французько-український фестиваль цифрового мистецтва та віртуальної реальності.

Україна, як країна зі спільнотою цифрових художників, що активно розвивається, приєдналася до цього руху минулого року. Провівши у 2020 році перший фестиваль Novembre Numérique, який було присвячено виключно творам віртуальної реальності, цьогоріч, в рамках другого видання, організатори розширюють спектр цифрового мистецтва.

У Довженко-Центрі (Музей кіно, 5-й поверх) можна буде побачити все найкраще, що було створено в Україні та Франції у цій сфері за останні роки, обіцяють організатори. Український Novembre Numérique поєднує у собі виставку цифрового мистецтва у форматах віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей, роботизованої скульптури та відео, а також публічну програму з лекціями та дискусіями. Цього року глядачам покажуть 12 об’єктів: 4 французьких та 2 українських VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності й одну виставку у доповненій реальності від V-Art. Ще 2 роботичні скульптури будуть представлені відомим французьким художником Фаб’єном Зокко особисто.

“Через фестиваль Novembre Numérique Французький інститут в Україні починає дослідження нових можливостей, які відкривають цифрові технології, піднімаючи питання про їх місце у нашому житті та, можливо, їх перспективи у майбутньому: співіснування людей і машин”, — вважає аташе з питань культури Французького інституту в Україні Фредерік Руссо.

Головна місія фестивалю — розвиток співпраці між французькими та українськими художниками в галузі цифрового мистецтва та мистецтва VR, а також презентація публіці кращих проектів останніх років. Для тих, хто ще не мав досвіду знаходження у VR, фестиваль — зручна нагода випробувати нові емоції та розібратися, що ж таке віртуальна реальність, про яку стільки говорять навколо.

Торік фестиваль проходив у Центрі сучасного мистецтва “M17”, цього року — у Національному центрі Олександра Довженка (Довженко-Центрі)— найбільшому в Україні державному кіноархіві, що від 1994 року зберігає та досліджує кінематографічне й аудіовізуальне мистецтво.

“Таким чином, ми плануємо проводити цей захід у найбільш знакових культурно-мистецьких локаціях столиці, демонструючи розмаїття видів цифрового мистецтва, яке успішно розвивається у всіх без винятку галузях культури”, — пояснює менеджерка аудіовізуальних проектів Французького інституту в Україні Люсіль Ревелон.

За її словами, програма заходу віддзеркалює це розмаїття, пропонуючи твори, які проливають нове світло на всім відому архітектурну та художню спадщину, а також нові зразки, створені з використанням творчих та наукових можливостей, які надає цифрове мистецтво.

“Ми дуже раді представити роботи провідних французьких структур, які належать до різних галузей, але спільним для них є те, що вони знаходяться в авангарді цифрового мистецтва: Ubisoft, яка займається розробкою відеоігор, Le Fresnoy, яка працює в галузі сучасного мистецтва, або Arte, яка розвиває аудіовізуальне мистецтво”.

Французька спільнота VR-творців представлена емоційно яскравими творами, що занурюють глядача у невідоме. Так, у роботі In-Urbe спостерігач потрапляє до підземної частини міста, що складається з труб, кабелів, тунелів та катакомб. У світі Heterotopia, натхненному однойменною концепцією Мішеля Фуко, глядач може стати будівельником — для цього йому потрібні лише хмари з частинок. Проект Isle of The Dead черпає натхнення у картинах швейцарця Арнольда Бекліна та музиці Сергія Рахманінова.

Дві роботи на фестивалі будуть представлені митцем особисто — це відомий французький художник Фаб’єн Зокко, який розвиває незвичний жанр роботичної скульптури. В Україну він привезе твір Spider and I — механічного павука, який з’єднаний з автором і відображає через свою поведінку настрій художника. Інша роботична робота того ж митця Theotechnical deconstruction enterprise демонструє, як машина раз за разом переписує біблійний текст, щоразу його змінюючи. Також Фаб’єн Зокко візьме участь у публічній програмі фестивалю — з ним можна буде поспілкуватися під час artist talk.

Нарешті для любителів архітектури та віртуального туризму несподіваний подарунок підготувала французька ігрова студія Ubisoft: ще десять років тому вони створили для однієї зі своїх ігор Assassin’s Creed повноцінну 3D-модель собору Собор Паризької Богоматері. Після пожежі 2019 року їхній цифровий архів виявився корисним не тільки для реконструкції зруйнованих частин будівлі, але і як можливість ще раз поглянути на втрачене — у цьому VR-досвіді ви можете побачити знаменитий архітектурний шедевр у всій його тривимірній величі.

Значну частину української експозиції займають роботи проекту V-Art — це віртуальні галереї, VR-додатки та платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва. А ще в українській частині експозиції глядач в AR-досвіді зможе познайомитися з віртуальною копією самого себе у світі елементарних частинок у VR-досвіді Fluence is Time times Flux

Аудиторія також матиме можливість взяти участь у публічній освітній програмі від V-Art: конференції та програмі панельних дискусій з різними учасниками з усіх сфер цифрового мистецтва. Французькі та українські художники, серед яких відомі художники Уго Арсак і вже згадуваний Фаб’єн Зокко, підприємці та спеціалісти VR обговорять кілька тем: історія цифрового мистецтва, франко-українська цифрова співпраця, VR-менеджмент та художнє використання нових технологій. Конференції та обговорення проходитимуть в кінолекторії Довженко-Центру.

«Ці люди стали першопрохідниками у цих нових територіях. Але місця для відкриттів ще багато, — вважає Микита Худяков. — І якщо ви думаєте, що єдиний простір, який ми можемо освоювати сьогодні — космічний, ви помиляєтеся. Є віртуальні простори, Метавсесвіт, який ми створюємо і який чекає на своїх дослідників».

Щоб побачити всі ці роботи, необхідно сплатити символічний внесок за квиток — 100 грн. На вході на експозиційну частину фестивалю кожному відвідувачу допоможуть скласти індивідуальний маршрут по виставлених роботах, щоб якнайменше потрапляти в черги — кожна VR-станція здатна прийняти лише одного глядача. Також організатори нагадують, що фестиваль проводиться в умовах пандемії, тому під час заходів буде діяти санітарний протокол: наприклад, VR-шоломи будуть дезінфікувати після кожного користувача, а відвідувачі для входу мають надати  сертифікат про вакцинацію або негативний результату тесту на коронавірус (зроблений не більше як за 72 години до події).

Читать далее

Анонсы

NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT-творів українського мистецтва

Опубликовано

Редактор

Національний художній музей України заявляє про початок співпраці зі старапом STAMPSDAQ. Мистецтвознавці, дизайнери і програмісти об’єднали зусилля, щоб зовсім скоро запрезентувати українському споживачу унікальну цифрову NFT-колекцію вітчизняного мистецтва. Придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича чи Миколи Пимоненка всі охочі  зможуть після офіційного запуску торгового майданчика STAMPSDAQ на початку 2022 року.

Нині музейники шукають нові підходи і подекуди вдаються до різноманітних  експериментів, щоб спонукати покоління “тіктокерів” відвідувати експозиції. А в умовах пандемії COVID-19 взаємодія музеїв із публікою стала непростим викликом. Навіть ті, хто раніше регулярно відвідували культурні заходи, втратили можливість навідуватись у музеї. На щастя, новітні технології дозволили мистецтву лишатися важливою частиною життя і в нових реаліях. Наприклад, завдяки блокчейну практично кожен може гарантувати собі право власності на цифровий об’єкт, в тому числі твори мистецтва. 

Соціальні мережі далеко не єдиний шлях об’єднання ком’юніті нашого музею і поціновувачів українського мистецтва. Завдяки стартапу STAMPSDAQ колекція Національного художнього музею України, яка є інтелектуальною власністю і надбанням нашого суспільства, стане ще доступнішою. Дуже скоро NAMU у співпраці з STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT найкращих зразків українського мистецтва. З кожного купленого NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену.

Высокие показатели в плане практичности среди широкого выбора кровельных материалов показала металлочерепица. Этот материал достаточно востребован благодаря своим преимуществам и высокому качеству. В каталоге металлочерепицы можно найти варианты разных производителей, как европейских и отечественных, так и восточных.

Зображення творів Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Миколи Пимоненка, Всеволода Максимовича та інших будуть доступні на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5 ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Зараз дизайнери працюють над тим, щоб надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам. Інакше кажучи, відомі полотна NAMU оживуть на екрані ваших гаджетів. Це абсолютно новий рівень досвід для українського глядача. 

«Новітні технології стирають все більше кордонів, і зокрема, допомагають класичному мистецтву вийти за рамки своєї традиційності. Співпраця Національного художнього музею України зі стартапом STAMPSDAQ цінна для музею тим, що завдяки стартапу музей стає ще ближчим до світового глядача», – наголосила Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.

В STAMPSDAQ ми дуже цінуємо той кредит довіри, який отримати від керівництва NAMU. Ми дуже раді, що наша ідея приблизити традиційне мистецтво через NFT до української аудиторії знайшла схвальний відгук в стінах музею”, – зауважив Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.

Крім можливості придбання у вигляді NFT-творів мистецтва, блокчейн-екосистема STAMPSDAQ дозволить купувати поштові марки різних країн світу. Таким чином, стартап ставить собі за мету не тільки посилення інтересу до класичного мистецтва, а й розвиток світової філателії в NFT форматі.

“Ми хочемо, щоб завдяки STAMPSDAQ світова філателія знову стала мейнстримом. У хорошому значенні цього слова, звичайно! В листопаді 2020 року наша компанія стала асоційованим членом Dot Post Group (DPG), що є структурним підрозділом Всесвітнього Поштового Союзу.  Разом ми працюватимемо над запуском єдиного цифрового ринку крипто марок. Більше того, STAMPSDAQ підписав договір з поштовою адміністрацією Кот-д’Івуар і тепер володіє ексклюзивним правом на виготовлення NFT-марок цієї країни. Це тільки перший договір – незабаром ми оголосимо про співпрацю з низкою інших поштових адміністрацій по всьому світу”, – додав пан Андрій Шаповалов, CEO STAMSDAQ.

На початку грудня стартап STAMPSDAQ планує провести публічний краудфандинг спеціального випуску токенів на платформі Binance. Пізніше їх можна буде обміняти на NFT-предмети мистецтва та поштові марки в пропорції 1 NFT = 100 токенів блокчейну STAMPSDAQ. 

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые