Виставка сучасної скульптури талановитого арабського скульптора Салаха Аль-Чалабі

0

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» та «Точка сучасних митців» представляють виставку сучасної скульптури

талановитого арабського скульптора Салаха Аль-Чалабі

(17.03 – 26.03.2017 р.)

17 березня о 19.00 в Музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» (вул. Б.Хмельницького, 7) у рамках проекту «Думки.Київ. Форми.Луганськ. Відчуття.Багдад» відбудеться відкриття виставки сучасної скульптури молодого арабського скульптора Салаха Аль-Чалабі, який нині мешкає у Києві.

Мета виставки: популяризація сучасного мистецтва, а також сприяння налагодженню культурного діалогу між українським та арабським народами. Ця культурна подія має на меті також показати шлях сучасного художника крізь війни, кордони країн, страх, любов і переживання, що дають можливість людині осмислити світові події з філософської точки зору, а також збудувати мости порозуміння між різними містами й країнами за допомогою сили мистецтва.

Твори автора ніби промовляють до глядача, що сутність мистецтва неможливо обмежити рамками однієї країни. Як говорив К. Станіславський: «Мистецтво не має національності». Мистецтво – це міжнародна категорія, яка говорить до поціновувача різними мовами, об’єднує людей різних рас і національностей силою своєї всеохоплюючої естетики і краси, нівелюючи нерукотворні міжнаціональні кордони, переступаючи через війни і ненависть.

Міграція – сучасний процес, що охопив увесь світ у зв’язку з безперервними військовими конфліктами, пошуками кращих умов життя або сенсу буття. Але де б не був художник – він не може залишатися байдужим до подій та реалій навколишнього світу. Митець переосмислює їх і продукує у власній інтерпретації. Зазвичай, його рішення бувають несподіваними, хвилюючими, і, водночас, дивують простотою й глибинністю.

Неординарні роботи арабсько-українського скульптора розкажуть Вам сучасну історію цивілізації, допоможуть поглянути в минуле й майбутнє, розкриють мікрокосм людини і макрокосм людства в цілому.

Після прем’єрного показу в Києві експозиція експонуватиметься в інших містах України, ОАЕ та країнах Європи.

Відкриття – 17 березня о 19:00 в МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).