32 Vozdvizhenka Arts House презентує виставку Юрія Лейдермана

0

Галерея сучасного мистецтва 32 Vozdvizhenka Arts House відкривається 22 вересня із виставкою Юрія Лейдермана «Портрети та Cмуги». Своєрідною живописною мовою митець розповідає історію смуг та портретів – певних відмітин його долі. У цій виставці художник повертається до традицій – його живопис існує на перетинах експресіонізму і мінімалізму.

 

Чому саме Юрій Лейдерман?

Юрій Лейдерман – один із провідних художників одеського концептуалістського гурта та співзасновник арт-групи Інспекція «Медична герменевтика», яка стала визначним явищем пізнього московського концептуалізму. Учасник численних міжнародних виставок сучасного мистецтва, серед яких бієнале у Венеції (1993 і 2003), 1-ше Європейське бієнале «Маніфест» (1996, Роттердам), бієнале у Стамбулі (1992), Сіднеї (1998), Шанхаї (2004) та інших.

Останні роки художник живе в Берліні. Однак після подій на Майдані Юрій Лейдерман став активним учасником українського мистецького життя: художник презентував виставку у PinchukArtCentre “На межі”, Бієнале “Київська школа”, нещодавно відкрилась виставка “Провина” у PinchukArtCentre тощо.

Минулого листопада Юрій Лейдерман реалізував виставковий проект і у нашому просторі. Це була виставка “Пісня “Товариш”, яка ознаменувала розрив художника із осередком московського концептуалізму. Експозиція складалася із особистого фотоархіву Лейдермана, зафарбованого поллоківським дріппінгом, двох відео та проекції кліпів на радянську пісню “Товариш” 70-х років.

Чому живопис?

«Я завжди говорив, нехай із деякою іронією, що на старості кину все це сучасне мистецтво і повернуся до живопису. Адже я і починав із живопису – щось середнє між експресіонізмом і абстрактним експресіонізмом. Останніми богами в історії мистецтва для мене були Джексон Поллок і Марк Ротко. Все, що було після них, здавалося мені свого роду анекдотом. Нехай вельми цікавим, дотепним, але не більше того, – на кшталт шістнадцятої шпальти радянської «Літературної газети».

Чому це важливо?

Сучасне мистецтво та візуальна культура є рушіями змін у країні. Звісно, у цій сфері результати не є наочними чи матеріальними, а події в країні змушують муз замовкати.

32 Vozdvizhenka Arts House відкриває двері, щоб підтримати українських художників, культурне середовище Києва та людей, яким цікаві сміливі та амбітні проекти.  

Формат відкриття: вернісаж, зустріч із художником.  

Дата та час: 22 вересня 2016, 19:00