«Місце і час». Весняний сезон міжнародного арт-пленеру Бірючий 016

0

31 травня завершився весняний сезон Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва Бірючий 016. Цього року найбільша арт-резиденція України відкрила наступне десятиліття своєї роботи.

Учасниками весняного сезону на Бірючому 016 стали дві кураторські групи – Сергія Канцедала (Україна-Італія) і Сергія Браткова (Україна-Росія), а також, відомі українські художники Артем Волокітін, Максим Мамсиков, Володимир Гулич та інші резиденти пленеру. Всього на Бирючий приїхало близько 40 художників з різних країн.

Кожний із представлених проектів, – на думку комісара симпозіуму Генадія Козуба, – є радикальним висловлюванням про сучасне суспільство, художнім жестом, що об’єднує «сполучені сосуди – суспільства і мистецтва».

Кураторська група Сергія Канцедала в проекті Something I want to tell you about this place досліджувала взаємопроникнення суспільства, історії, тусовки, нарешті, BIRUCHIY contemporary art і півострова Бірючий, який став для куратора та учасників проекту своєрідним «місцем сили».

«На основі цього матеріалу у вересні 2016 року ми реалізуємо проект з ідеєю репрезентації даного місця як набору історичних, соціальних та економічних процесів, що визначають його радянську історію, актуальний стан та можливі перспективи розвитку в майбутньому», – каже куратор Сергій Канцедал.

Арт-проект знаменитого фото-художника Сергія Браткова також присвячений можливостям Бірючого, за словами куратора – «найбільш «хтонічної» резиденції на території колишнього Союзу». Братков уже четвертий раз привіз на півострів своїх студентів з Московської школи фотографії та мультимедіа ім. Родченко. Група художників створила серію своєрідних «меседжів», яскравих і провокативних фото-робіт про сучасне суспільство.

Третій проект, який показали на весняному сезоні симпозіуму – «Місто всередині міста» під керівництвом відомого українського архітектора Олега Дроздова.

«Будь-яка проектна подія починається з незалежних досліджень, з питань:«А що це за місце? Які у нього можливості?», – говорить Дроздов. Проект «Місто всередині міста» створює квартал художників посеред бази відпочинку. Архітектори вбачають у Бірючому щось, що нагадує «про храм містерій, ательє, галереї або вежі зі слонової кістки». Результати архітектурного осмислення майданчику симпозіума і грандіозний показ арт-проектів можна буде побачити восени цього року.

Про Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва Бірючий: Щорічний міжнародний арт-пленер, розташований на острові Бірючий в Запорізькій області. Є найбільшою міжнародною арт-резиденцією України. Вперше був проведений у 2006 році і за час своєї роботи об’єднав понад 200-т художників із різних країн і міст світу. Складається з трьох творчих сезонів – весняного, літнього та осіннього. Симпозіум являє собою культурну платформу, яка поєднує функції дослідницької лабораторії сучасного мистецтва, майданчика для творчої взаємодії художників на міжнародному рівні, виставкової локації і майстерні. У симпозіумі беруть участь як класики сучасного мистецтва, так і молоді художники, які працюють в жанрах інсталяції, живопису, фотографії, відео-арту та архітектури. Симпозіум Бирючий співпрацює з провідними міжнародними культурними інституціями, розвиваючи сучасне українське мистецтво.

УЧАСНИКИ СИМПОЗІУМУ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА «БІРЮЧИЙ 016»

Резиденти

Ганна Бекерська (Симферополь)

Артем Волокітин (Харків)

Стас Волязловський (Херсон)

Володимир Гуліч (Запоріжжя)

Антон Логов (Київ)

Настя Лойко (Запоріжжя)

В’ячеслав Машницький (Херсон)

Тетяна Малиновська (Харків)

Максим Мамсіков (Київ)

Юрій Соломко (Київ)

Микита Шалений (Дніпропетровськ)

Микита Шилимов (Черкаси)

Московська школа фотографії та мультимедіа ім. Родченко

Сергій Братков (Харків-Москва)

Дарія Барибіна (Москва)

Анна Брандуш (Москва)

Світлана Ісаєва (Москва)

Наталія Кононова (Санкт-Петербург)

Олександр Мерекін (Москва)

Поліна Музико (Москва)

Єкатерина Муромцева (Москва)

Дмитро Старусев (Донецк)

Єгор Федоричев (Омск)

Іван Лунгін (Париж, Москва)

Олег Устинов (Москва)

Архітектурна майстерня Олега Дроздова (Харків)

Олег Дроздов

Богдан Волинський

Сергій Костяний

Віталій Правик

Проект “Something I want to tell you about this place”

Сергій Канцедал (Турин)

Micоl Roubini (Мілан)

Олександр Бурлака (Київ)

Мирослав Вайда (Львов)

Віталій Кохан (Харків)

Лабораторія Критичного Архівування (Антон Лапов, Ларіон Лозовий (Київ)

Георгій Потопальський (Київ)

Мітя Чуріков (Берлін)

APL 315 (Одеса)