Оставайтесь с нами

Анонсы

«Місце і час». Весняний сезон міжнародного арт-пленеру Бірючий 016

Опубликовано

31 травня завершився весняний сезон Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва Бірючий 016. Цього року найбільша арт-резиденція України відкрила наступне десятиліття своєї роботи.

Учасниками весняного сезону на Бірючому 016 стали дві кураторські групи — Сергія Канцедала (Україна-Італія) і Сергія Браткова (Україна-Росія), а також, відомі українські художники Артем Волокітін, Максим Мамсиков, Володимир Гулич та інші резиденти пленеру. Всього на Бирючий приїхало близько 40 художників з різних країн.

Кожний із представлених проектів, — на думку комісара симпозіуму Генадія Козуба, — є радикальним висловлюванням про сучасне суспільство, художнім жестом, що об’єднує «сполучені сосуди — суспільства і мистецтва».

Кураторська група Сергія Канцедала в проекті Something I want to tell you about this place досліджувала взаємопроникнення суспільства, історії, тусовки, нарешті, BIRUCHIY contemporary art і півострова Бірючий, який став для куратора та учасників проекту своєрідним «місцем сили».

«На основі цього матеріалу у вересні 2016 року ми реалізуємо проект з ідеєю репрезентації даного місця як набору історичних, соціальних та економічних процесів, що визначають його радянську історію, актуальний стан та можливі перспективи розвитку в майбутньому», — каже куратор Сергій Канцедал.

Арт-проект знаменитого фото-художника Сергія Браткова також присвячений можливостям Бірючого, за словами куратора — «найбільш «хтонічної» резиденції на території колишнього Союзу». Братков уже четвертий раз привіз на півострів своїх студентів з Московської школи фотографії та мультимедіа ім. Родченко. Група художників створила серію своєрідних «меседжів», яскравих і провокативних фото-робіт про сучасне суспільство.

Третій проект, який показали на весняному сезоні симпозіуму — «Місто всередині міста» під керівництвом відомого українського архітектора Олега Дроздова.

«Будь-яка проектна подія починається з незалежних досліджень, з питань:«А що це за місце? Які у нього можливості?», — говорить Дроздов. Проект «Місто всередині міста» створює квартал художників посеред бази відпочинку. Архітектори вбачають у Бірючому щось, що нагадує «про храм містерій, ательє, галереї або вежі зі слонової кістки». Результати архітектурного осмислення майданчику симпозіума і грандіозний показ арт-проектів можна буде побачити восени цього року.

Про Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва Бірючий: Щорічний міжнародний арт-пленер, розташований на острові Бірючий в Запорізькій області. Є найбільшою міжнародною арт-резиденцією України. Вперше був проведений у 2006 році і за час своєї роботи об’єднав понад 200-т художників із різних країн і міст світу. Складається з трьох творчих сезонів — весняного, літнього та осіннього. Симпозіум являє собою культурну платформу, яка поєднує функції дослідницької лабораторії сучасного мистецтва, майданчика для творчої взаємодії художників на міжнародному рівні, виставкової локації і майстерні. У симпозіумі беруть участь як класики сучасного мистецтва, так і молоді художники, які працюють в жанрах інсталяції, живопису, фотографії, відео-арту та архітектури. Симпозіум Бирючий співпрацює з провідними міжнародними культурними інституціями, розвиваючи сучасне українське мистецтво.

УЧАСНИКИ СИМПОЗІУМУ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА «БІРЮЧИЙ 016»

Резиденти

Ганна Бекерська (Симферополь)

Артем Волокітин (Харків)

Стас Волязловський (Херсон)

Володимир Гуліч (Запоріжжя)

Антон Логов (Київ)

Настя Лойко (Запоріжжя)

В’ячеслав Машницький (Херсон)

Тетяна Малиновська (Харків)

Максим Мамсіков (Київ)

Юрій Соломко (Київ)

Микита Шалений (Дніпропетровськ)

Микита Шилимов (Черкаси)

Московська школа фотографії та мультимедіа ім. Родченко

Сергій Братков (Харків-Москва)

Дарія Барибіна (Москва)

Анна Брандуш (Москва)

Світлана Ісаєва (Москва)

Наталія Кононова (Санкт-Петербург)

Олександр Мерекін (Москва)

Поліна Музико (Москва)

Єкатерина Муромцева (Москва)

Дмитро Старусев (Донецк)

Єгор Федоричев (Омск)

Іван Лунгін (Париж, Москва)

Олег Устинов (Москва)

Архітектурна майстерня Олега Дроздова (Харків)

Олег Дроздов

Богдан Волинський

Сергій Костяний

Віталій Правик

Проект “Something I want to tell you about this place”

Сергій Канцедал (Турин)

Micоl Roubini (Мілан)

Олександр Бурлака (Київ)

Мирослав Вайда (Львов)

Віталій Кохан (Харків)

Лабораторія Критичного Архівування (Антон Лапов, Ларіон Лозовий (Київ)

Георгій Потопальський (Київ)

Мітя Чуріков (Берлін)

APL 315 (Одеса)

Читать далее

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.