“Мнимі ідентичності: мати чи бути?” в ЄрміловЦентрі

0

Міжнародна резиденція і виставковий проект

07.09.2017 – 29.09.2017

07 вересня в ЄрміловЦентрі відкрився виставковий проект – результат міжнародної резиденції художників за участю митців з України, Данії, Великобританії, Шотландії та Росії.

 

Мати чи бути?

На це питання відповідають митці з України, Великобританії, Данії, Росії та Шотландії.

Всі вони – учасники міжнародної резиденції в ЄрміловЦентрі, тема якої «Мнимі ідентичності: мати чи бути».

Сучасна культурна ідентифікація зазнає певних змін. Втрачаючи зв’язок з контекстом свого народження, людина отримує можливість великого вибору в самовизначенні. Разом з тим і ідентичності, які обираються, стають все більш короткочасними, схильними до трендів і створення певного іміджу, в якому не виключене і повернення «до коріння» якщо його культура знову стає політично актуальною або набуває нового значення в інформаційному полі.

Шляхи пошуку власної ідентичності часто ведуть нас хибними, точніше мнимими, шляхами, слідуючи стандартним і очікуваним вихідним складовим ідентичності: роду, національності, походженню, ми будуємо не/бажаного себе, нашаровуючи уявні ідентичності-ідоли, під могутньою тінню яких ми б відчували себе впевненіше в певному співтоваристві і субкультурній групі.

Згадуючи Еріха Фромма з його двополярним баченням сучасного суспільства, розділеним на тих, хто має і тих, хто є, можна говорити про уявні ідентичності як про ті, що привласнюють, але не проживають.

Ідентичність як авторитет і захист. Ідентичність як виправдання. Що є механізм ідентифікації і самоідентифікації? Чи не мають наші уявні ідентичності такої ж цінності як і істинні?

Саме на ці питання і відповідали митці з різних країн в рамках виставкового проекту «Мнимі ідентичності: мати чи бути?».  Участь у резиденції дає художникам можливість досліджувати, будувати комунікації, працювати над спільними проектами, реалізовувати свої ідеї.

Результатом двотижневої роботи є виставка, яка відкрилася в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» 07 вересня і триватиме до кінця вересня.

Учасники:

Андрій Достлєв / Донецьк, Україна – Познань, Польща

Поліна Карпова / Харків

Ірина Кудря / Київ

Анна Курбатова / Вороніж, Росія

Белла Логачова / Харків

Ніна Мурашкіна / Донецьк – Київ

Сара Кейт Робінсон / Глазго, Шотландія

Наталія Тарнай / Ужгород

Сибілла Туксен / Копенгаген, Данія

Ольга Федорова / Харків

Кунг Хва Шон / Сеул, Південна Корея – Лондон, Великобританія

(у рамках програми резиденцій Британської Ради SWAP: UK/Ukraine)

Ганна Шумська / Львів

Куратор проекту: Олена Касперович

Источник: пресс-релиз