На національному конкурсі стріт-арту обрано 2 найкращих ескізи муралів України

0

12 серпня було підбито підсумки та оголошено імена переможців всеукраїнського конкурсу на найкращу ідею муралу в рамках освітнього проекту «Герої вулиць». Невдовзі стіни Миколаєва прикрасять роботи Ксенії Шляхтиної та Олени Сіятковської. Разом із професійним муралістом автори створять мистецькі панно на тему «Життя – це момент». Автори десяти найкращих робіт отримали спеціальні призи від бренду Pepsi – ініціатора проекту.

Один із проявів вуличного мистецтва – створення живого та яскравого міського простору, що залучає глядача до роздумів над культурними цінностями сучасності. Закарбувати найважливіші моменти сьогодення та надати місту нового вигляду взялися талановиті українці у віці 16-60 років. Впродовж липня 2016 року професійні художники та аматори мали змогу подати на розгляд компетентного журі проекту «Герої вулиць» ескізи графіті зі своїми ідеями, як має виглядати сучасне урбаністичне середовище.

«Ми отримали безліч цікавих та креативних рішень у вигляді ескізів для муралів. Під час розгляду робіт команда журі оцінювала, перш за все, свободу авторів макетів, їхню здатність вирватися за межі повсякдення та за допомогою власної фантазії створювати інші світи. Важливим критерієм було відтворення картини сучасності, адже мурал є актуальним посланням у майбутнє нашим нащадкам», – коментує Жанна Стрельникова, маркетинг-менеджер категорії газованих напоїв компанії PepsiCo.

Проект стартував разом із київським музичним фестивалем Atlas Weekend. З 8 до 10 липня відвідувачі заходу спостерігали, як саме народжується вуличний живопис. За три дні відомі муралісти зі стріт-арт проекту «Добрі люди» – Олександр Бритцев та Олександр Гребенюк – намалювали на конструкції з контейнерів Будду-серфінгіста, що став однією із візитних карток музичної події.

Підсумки всеукраїнського конкурсу підбили 12 серпня. Одразу двох переможців змагання було визначено за результатами голосування користувачів соціальних мереж та рішенням журі конкурсу, в складі якого митці зі світовим ім’ям. Авторами найкращих ескізів стали: Ксенія Шляхтина, яка створила образ африканської дівчини, що грає на бандурі, та Олена Сіятковська – вона зобразила на ескізі хлопця, який бачить світ під кутом примітивізму. Обидва герої картин живуть моментом. Ці роботи відтворюють справжній дух сучасного українського суспільства та найточніше передають ідею плинності часу.

«Вибір був нелегким. Симпатії журі розділилися, до того ж їхні оцінки значно відрізнялися від результатів глядацького голосування. Після палких дискусій організатори конкурсу прийняли рішення віддати перемогу двом фіналісткам. Робота Ксенії Шляхтиної отримала чимало позитивних реакцій від широкої аудиторії. Журі, в свою чергу, проголосувало за роботу Олени Сіятковської. На мій погляд, ця робота має найбільшу художню цінність. Картина передає глибину образу героя. Більш того, як для монументального українського живопису ідея нетривіальна», – говорить Катя Тейлор, арт-куратор конкурсу муралів у рамках освітньої ініціативи «Герої вулиць» від Pepsi.

Конкурс викликав багато позитивних вражень як у широкого загалу, так і в самих переможниць. Вони з захопленням прокоментували свою перемогу. «Творчість – це спосіб безмовно представити себе тисячам людей через свої роботи. Найважливіше – розуміти сутність і мету створення, як і вийшло з #героївулиць, – ділиться враженнями Ксенія Шляхтина, переможниця конкурсу. – Для мене ця перемога – велике досягнення, адже моя робота визнана не тільки професійним журі, а й глядачами. Висловлюю велику вдячність організаторам та всім учасникам проекту, які разом створюють історію сучасного українського вуличного мистецтва».

Також переможниці отримали можливість особисто взяти участь у створенні справжнього муралу за своїми ескізами. «Раніше я ніколи не займалася стріт-артом, але хотіла спробувати. Це буде новий досвід для мене, новий спосіб діалогу з глядачами – більш публічний і відкритий, на котрий я наважилася не одразу. Рада, що мій малюнок прикрасить одну з вулиць Миколаєва. Я ще не була в цьому місті, але сподіваюся, ми сподобаємось одне одному», – розповідає Олена Сіятковська, переможниця конкурсу.