Оставайтесь с нами

Анонсы

На національному конкурсі стріт-арту обрано 2 найкращих ескізи муралів України

Опубликовано

12 серпня було підбито підсумки та оголошено імена переможців всеукраїнського конкурсу на найкращу ідею муралу в рамках освітнього проекту «Герої вулиць». Невдовзі стіни Миколаєва прикрасять роботи Ксенії Шляхтиної та Олени Сіятковської. Разом із професійним муралістом автори створять мистецькі панно на тему «Життя – це момент». Автори десяти найкращих робіт отримали спеціальні призи від бренду Pepsi – ініціатора проекту.

Один із проявів вуличного мистецтва – створення живого та яскравого міського простору, що залучає глядача до роздумів над культурними цінностями сучасності. Закарбувати найважливіші моменти сьогодення та надати місту нового вигляду взялися талановиті українці у віці 16-60 років. Впродовж липня 2016 року професійні художники та аматори мали змогу подати на розгляд компетентного журі проекту «Герої вулиць» ескізи графіті зі своїми ідеями, як має виглядати сучасне урбаністичне середовище.

«Ми отримали безліч цікавих та креативних рішень у вигляді ескізів для муралів. Під час розгляду робіт команда журі оцінювала, перш за все, свободу авторів макетів, їхню здатність вирватися за межі повсякдення та за допомогою власної фантазії створювати інші світи. Важливим критерієм було відтворення картини сучасності, адже мурал є актуальним посланням у майбутнє нашим нащадкам», – коментує Жанна Стрельникова, маркетинг-менеджер категорії газованих напоїв компанії PepsiCo.

Проект стартував разом із київським музичним фестивалем Atlas Weekend. З 8 до 10 липня відвідувачі заходу спостерігали, як саме народжується вуличний живопис. За три дні відомі муралісти зі стріт-арт проекту «Добрі люди» – Олександр Бритцев та Олександр Гребенюк – намалювали на конструкції з контейнерів Будду-серфінгіста, що став однією із візитних карток музичної події.

Підсумки всеукраїнського конкурсу підбили 12 серпня. Одразу двох переможців змагання було визначено за результатами голосування користувачів соціальних мереж та рішенням журі конкурсу, в складі якого митці зі світовим ім’ям. Авторами найкращих ескізів стали: Ксенія Шляхтина, яка створила образ африканської дівчини, що грає на бандурі, та Олена Сіятковська – вона зобразила на ескізі хлопця, який бачить світ під кутом примітивізму. Обидва герої картин живуть моментом. Ці роботи відтворюють справжній дух сучасного українського суспільства та найточніше передають ідею плинності часу.

«Вибір був нелегким. Симпатії журі розділилися, до того ж їхні оцінки значно відрізнялися від результатів глядацького голосування. Після палких дискусій організатори конкурсу прийняли рішення віддати перемогу двом фіналісткам. Робота Ксенії Шляхтиної отримала чимало позитивних реакцій від широкої аудиторії. Журі, в свою чергу, проголосувало за роботу Олени Сіятковської. На мій погляд, ця робота має найбільшу художню цінність. Картина передає глибину образу героя. Більш того, як для монументального українського живопису ідея нетривіальна», – говорить Катя Тейлор, арт-куратор конкурсу муралів у рамках освітньої ініціативи «Герої вулиць» від Pepsi.

Конкурс викликав багато позитивних вражень як у широкого загалу, так і в самих переможниць. Вони з захопленням прокоментували свою перемогу. «Творчість – це спосіб безмовно представити себе тисячам людей через свої роботи. Найважливіше – розуміти сутність і мету створення, як і вийшло з #героївулиць, – ділиться враженнями Ксенія Шляхтина, переможниця конкурсу. – Для мене ця перемога – велике досягнення, адже моя робота визнана не тільки професійним журі, а й глядачами. Висловлюю велику вдячність організаторам та всім учасникам проекту, які разом створюють історію сучасного українського вуличного мистецтва».

Також переможниці отримали можливість особисто взяти участь у створенні справжнього муралу за своїми ескізами. «Раніше я ніколи не займалася стріт-артом, але хотіла спробувати. Це буде новий досвід для мене, новий спосіб діалогу з глядачами – більш публічний і відкритий, на котрий я наважилася не одразу. Рада, що мій малюнок прикрасить одну з вулиць Миколаєва. Я ще не була в цьому місті, але сподіваюся, ми сподобаємось одне одному», – розповідає Олена Сіятковська, переможниця конкурсу.

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.