Українські та іноземні митці зберуться на мальовничому арт-пленері

0

15 травня – відкриття міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва «Бірючий». Найбільший в Україні арт-пленер щороку збирає зірок українського і зарубіжного мистецтва, які створюють на його території нові арт-проекти. 2016 рік стане одинадцятим роком роботи Бірючого і обіцяє представити найяскравіші твори мистецтва в жанрах інсталяції, живопису, фотографії, відео-арту та еко-архітектури.

«Головна мета Симпозіуму – дати можливість художникам працювати та спілкуватись в обстановці, яка максимально сприяє чистій творчості», – говорить організатор Генадій Козуб. Саме тому художники збираються на острові Бірючий, місці, де поєднується краса природи і сила культурної традиції.

Учасники симпозіуму 2016 – група студентів, під кураторством Сергія Браткова, знаменитої Московської школи фотографії та мультимедіа ім. Родченко, Архітектурна майстерня Олега Дроздова (Харків) і міжнародний кураторський проект Сергія Канцедала “Something I want to tell you about this place”, в якому беруть участь художники з Мілана, Києва, Турина, Харкова, Львова та Берліна.

Паралельно на острові буде працювати група резидентів пленеру, серед яких – Артем Волокітін і Тетяна Малиновська, Юрій Соломко, Володимир Гулич, Настя Лойко, Антон Логов, Максим Мамсиков та інші.

Весняний сезон симпозіуму триватиме з 15 по 31 травня і завершиться виставкою, яку можна побачити протягом літніх місяців роботи арт-резиденції. Бірючий знаходиться недалеко від популярної курортної зони Кирилівка в Запорізькій області, поряд із заповідною зоною Азово-Сиваського національного природного парку. Дістатися в арт-резиденцію можна громадським транспортом. І тим, хто планує влітку подорожувати мальовничими місцями України, обов’язково варто відвідати міжнародну виставку сучасного мистецтва на легендарному майданчику Симпозіума Бірючий.