Оставайтесь с нами

Анонсы

Весна арт-резиденції BIRUCHIY 017

Опубликовано

Весняний BIRUCHIY 017 відбувся з 20 травня по 5 червня та отримав камерний формат. Адже попередній сезон був насичений важливими для симпозіуму подіями, зокрема, відкриттям повноцінної виставкової зали та оригінальної  музичної програми фестивалю.

Цього року невелика група учасників з України, Іспанії та Німеччини отримала можливість працювати в малолюдній і затишній атмосфері резиденції, що дозволила кожному глибоко зануритись не лише в простір півострова Бірючий, а й у власну творчість.

Графічна серія «Шум» Анни Миронової, котра вперше відвідала міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY, відобразила споглядальні прогулянки художниці півостровом. Візуальний ряд монохромних малюнків, що фіксують стан природного оточення, змінюється і набуває динаміки залежно від обраного способу експонування. «Такі вібрації я відчула на Бірючому, гуляючи на березі моря, вздовж лиману та степом», – зазначила авторка.

Уперше відвідав резиденцію й іспанський художник Хав’єр Ескала (Xavier Escala). Осмислення образу Святого Себастьяна, що збудив уяву художника напередодні в музеї Барселони, привів його до роздумів про жертовне положення природи, яку нещадно експлуатує людина. Окрім хаотичної забудови півострова, автора також вразили наслідки полювання місцевих котів на ластівок. Тож його фінальна скульптура «ORENETA» (з каталонської «ластівка») отримала форму деревяного розпяття людини з пташиною головою та крилами зі справжнього пір’я малих пташок, – образу, подібного до фігури давньоєгипетського бога мудрості, знань, державного й світового порядку Тота.

Так само перейнявшись нещадною забудовою, нова учасниця арт-резиденції Марта Ващук створила дві інсталяції із будівельного сміття. Ламані лінії металевої «Адаптації» авторка розташувала прямо на узбережжі Азовського моря, втілюючи відчуття плину сучасного часу та неминучості змін. Робота «Ностальгія за пейзажем», викладена на білій виставковій стіні, була виконана зі знайдених на будівництві дощок, що, за словами художниці, є «частинами тіл намарно вбитих дерев».

Обидва полотна Ніни Мурашкіної, в розкутому авторському стилі, розкрили традиційні живописні сюжети. «L’indifferent. Перед вінцем» відображає роздвоєний стан нареченої-«зайчика», яку розриває природне бажання заміжжя та передчуття нещасливого майбутнього з байдужим інфантильним чоловіком. Не менш драматичне полотно «Let’s dance» зображає сцену «танців на кістках» тіні, з якої, тим не менш, романтично проростають квіти.

Український автор з Німеччини Мітя Чуріков продовжив свою фотосерію в рамках кураторського проекту Сергія Канцедала «Something I want to tell you about this place» («Дещо, що я хочу сказати про це місце», Україна – Італія), розпочатого навесні 2016 року та присвяченого дослідженню способів осмислення й презентації «Бірючого» як «місця сили» та платформи для художніх експериментів.

Учасниця 55-ї Венеційської Бієнале – Жанна Кадирова завітала на арт-резиденцію BIRUCHIY дорогою з арт-ярмарку в Монте-Карло та цьогорічної Венеційської Бієнале, де вона стала співавтором виставки українських митців «Lost&Found at Fondamenta degli Incurabili» («Камера знахідок на набережній незцілюваних»). Разом із художником та графічним дизайнером Денисом  Рубаном, мисткиня створила інсталяцію «Заповідник», зі найдених на узбережжі Національного Азово-Сиваського природного парку елементів природного походження. Також автори задумали серію розмальовок пейзажів Бірючого та втілення інсайт-скульптури з нової серії проекту «Маркет». 

Один із найперших та постійних учасників симпозіуму – відомий український митець та учасник «Паризької комуни» Максим Мамсіков створив на «Бірючому» два живописних полотна, що зображають локальні пейзажі півострова: рефлексії автора на забудову морського узбережжя.

Окрім зазначених учасників арт-резиденції, весняний BIRUCHIY 017 відвідали давні резиденти Настя Лойко й Володимир Гуліч (Запоріжжя), а також кураторка проекту «Відкрита група» симпозіуму 2014 року – Ліза Герман та фотограф Євген Нікіфоров (Київ).

«Восени BIRUCHIY пройшов дуже спокійно, нагадавши мені перші роки роботи симпозіуму. Фінальну експозицію творів учасників ми покажемо разом з роботами наступних резидентів у рамках осінньої арт-резиденції BIRUCHIY 017», – резюмував комісар симпозіуму Геннадій Козуб.

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее

Анонсы

Необычная выставка Евгения Кузьмичева продлится до конца месяца

Опубликовано

Редактор

Евгений Кузьмичев – историк искусства, исследователь игр, участник кураторского сообщества Маргинальный дизайн и сооснователь проекта STYD, представляет в Nikolay Evdokimov Gallery свой персональный выставочный проект LAST DARKNESS 2 ПРОХОЖДЕНИЕ.

Это первый самостоятельный проект молодого исследователя реализованный вне рамок какой-либо коллективной организации.

В полность подчиненном происходящему и погруженном в полумрак пространстве жилой квартиры автор вовлекает посетителя в вынужденный иммерсивный аттракцион, не оставляя возможности отвлечься на привычные ритуалы — селфи и мессенджеры. Он всецело занимает внимание зрителя подготовкой к погружению в его сумрачную исследовательскую игровую реальность, представленную в пространстве печатной графикой, коллекционными артефактами и звуком. На входе гостей встречает персональный проводник и сопровождает все время действия. 

Название: Last Darkness 2

Платформа: оффлайн-пространство


Жанр: квест, симулятор ходьбы 

Версия игры: ENG / RUS


Разработчик:
 black snake of kolomna 


Издатель: 
Nikolay Evdokimov Gallery

Релиз: 2022

Закрытый бета-тест: 25 декабря 2021 — 30 января 2022


Описание: 

Last Darkness 2 — онлайн-игра в жанре квест/симулятор ходьбы, действие которой развернулось в пространстве квартиры. Игру можно назвать духовным наследником Last Darkness, предыдущего проекта от black snake of kolomna. 

Практически во всех играх студии сюжет крайне запутан, Last Darkness 2 не исключение. Поначалу практически ничего не понятно, но по мере прохождения из отдельных частей мозаики начинает складываться целостная картина. 


Игрокам предстоит исследовать пространство галереи, искать подсказки и изучать артефакты. 

По сравнению с прошлым проектом, Black snake of kolomna подкрутили графику, добавили новые механики и интерактивные элементы. 

К релизу издатель выпустил ограниченный тираж изображений с кадрами из игры.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.