Відкриття виставки “Художній приз Нюрнберзьких новин”

0

ХУДОЖНІЙ ПРИЗ

НЮРНБЕРЗЬКИХ НОВИН

06.10.2017 – 06.11.2017

Виставка художників з Нюрнберга (Німеччина)

Відкриття 6 жовтня о 18:00

 

На виставці будуть представлені роботи німецьких авторів, які брали участь в щорічному конкурсі «Художній приз Нюрнберзьких новин». За 25 років цей конкурс став для митців і знавців мистецтва визначним явищем. Він викликає та стимулює громадську дискусію далеко за межами регіону Північної Баварії, служить орієнтиром для творчих пошуків та сценою, де митці можуть представити свої роботи, є ініціатором та віддзеркаленням творчих суперечок.

Спеціальна виставка «Художній приз Нюрнберзьких новин 2017» презентує в центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» роботи 45 авторів: живопис, об’єкти та інсталяції. Велика кількість молодих учасників, які вперше представляють свої роботи на суд глядача, це доказ життєздатності ідеї засновника Художнього призу Бруно Шелла.

Відвідувачі виставки зможуть побачити роботи Сіда Гастля (перша премія 2017), що підсилюють відчуття неминучого. Невпинно й повсюдно утримують глядача у стані перевірки: мальовничої, композиційної, змістовної. Скульптор Ігнац Хубер (друга премія 2017) з приголомшливою легкістю та майстерністю створює свою колекцію дивовижних образів з деревини. Роботи Гюнтера Пауле (третя премія 2017)– це не просто картини, а витончені структури, де форми перетворюються в фарбовий простір та мереживо складних орнаментів. А Йенс Вольраб (третя премія 2017) перетворює свої полотна на килими з фарб. Влада у його світі, безумовно, належить кольору. Він передає радість та життєрадісність, він вирує та бурлить, мерехтить та виблискує жорсткими контрастами, не оминаючи при цьому гармонію. Роботи лауреатів та інших учасників конкурсу можна буде побачити на виставці в ЄрміловЦентрі.

Виставка «Художній приз Нюрнберзьких новин 2017» в ЄрміловЦентрі – яскравий приклад міжкультурного діалогу Харкова і Нюрнберга, України та Німеччини, культурна дипломатія в дії. Мистецтво змінює нас і світ довкола нас, дозволяючи краще розуміти один одного, пізнавати всі різноманітні фарби сучасного світу, знаходити спільне та шанувати те, що нас відрізняє. І цим проектом спільно з нашими партнерами нам вдалося зробити свій внесок у цю важливу справу.

Про конкурс:

У 2017 році «Художній приз Нюрнберзьких новин» складається з 3 основних винагород: 1-е місце: 8500 євро, 2-е місце: 5500 євро, 3-є місце: 3000 євро, а також інших художніх призів вартістю 2000 євро кожний.

Окрім цього, є ще «Спеціальний приз видавця Нюрнберзьких новин» в 8500 євро. Це персональна, незалежна від журі відзнака, встановлена видавцем і головним редактором Нюрнберзьких новин Бруно Шеллом.

«Художній приз Нюрнберзьких новин» вручають з 1993 року щорічно – винагороди підсумовуються з урахуванням цьогорічного нагородження. Загальна сума складає на цей час більше 750000 євро.

 «Художній приз Нюрнберзьких новин» має намір сприяти митцям, які походять із регіону Франконія (та пограничних районів Верхнього Пфальцу), чи на цей час тут живуть і працюють.

Не в останню чергу «Художній приз Нюрнберзьких новин» підкреслює тісний зв’язок видавничого дому «Нюрнберзька преса» з сучасним культурним життям Північної Баварії. Сприяння мистецтву та митцям, що десятиліттями декларується в рівній мірі в багатогранній і постійній спонсорській роботі, було та є особливо справою видавничого дому під керівництвом Бруно Шелла, його сім’ї та «Нюрнберзьких новин».

Виставка відбувається за підтримки Муніципалітету м. Нюрнберга, Дома Нюрнберга в Харкові.