Оставайтесь с нами

Анонсы

Виставка «Кордони/лінії відрізу» у ЄрміловЦентрі

Опубликовано

7.04-14.05.2017

Виставка польського мистецтва з колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні (Польща).

На виставці представлені роботи, які є частиною колекції Центру сучасного мистецтва в Торуні. Цей заклад було створено в 2008 році. Місія центру – репрезентація сучасного актуального мистецтва, дослідницька діяльність в галузі вивчення та аналізу динамічно мінливих тенденцій в мистецтві, створення можливостей для комунікації та взаємодії художників, критиків, кураторів, просвітницька та освітня діяльність, а також створення власної колекції.

Формування колекції здійснюється за підтримки та при фінансуванні Міністерства культури Польщі («Колекції — Регіональні колекції сучасного мистецтва» з 2012 року) і Національної культурної програми «Ознаки часу» (2007-2008 рр). Колекція побудована за підтримки мерії міста Торунь і керівництва Куявсько-Поморського воєводства. Багато зібраних в колекції робіт — подарунки художників і об’єкти, створені під час організації та проведення виставкових проектів.

Основна ідея / вісь зібрання – дослідження провідних тенденцій та напрямків, що представляють мистецтво як синонім визволення та свободи, інтелектуальної рефлексії, діяльності, здатної похитнути світ. Центр в Торуні постійно шукає авторів та твори, які використовують мистецтво як засіб не тільки для фіксації, але й для зміни реальності. Починаючи від раціонального і наукового дослідження (не без значення тут є місцева традиція пов’язана навіть з фігурою Миколи Коперника), і закінчуючи діяльністю з акцентом на сучасні технології, медіа та Інтернет, за допомогою художніх практик Центр намагається знайти альтернативні моделі мистецтва і життя. Акцент в формуванні колекції зроблено на художниках і діяльності, що має широке поле сучасних художніх практик в контексті питань перформативності, підкреслюючи при цьому міждисциплінарний характер сучасного мистецтва.

«Кордони /лінії відрізу» — це виставковий проект, який дає можливість більше дізнатись про польське сучасне мистецтво, і ще раз замислитись над місцем і роллю художника в світі. Це спроба показати сприйняття сучасного мистецтва через зміни, що відбуваються в людині і суспільстві, через протистояння та дискусію художніх поглядів і формування нових змістів, а також розмивання кордонів між дисциплінами мистецтва і зображення складних відносин, які воно генерує.

Виставка включає 40 експонатів: живопис, фотографія, об’єкти та інсталяції, графічний дизайн і відео — арт. Ми побачимо знаних митців, які посідають значне місце в новітній історії польського мистецтва (наприклад. Ізабела Густовська, Ян Добковський, Ян Бердишак) і молоде покоління художників, які ризикують та експериментують (наприклад, Аґата Збилют, Анджей Василевський, Яцек Нєгода). Виставка універсальна в своїй формальній різноманітності. «Кордон» як фізична лінія (лінія обмеження) і відношення до цієї лінії через креативні рішення. Перевага за нефігуративними роботами, які нагадують карти або структури. Пейзажі — атавістична необхідність позначення області. Іноді ми можемо бачити кордон, а іноді ми змушені уявити. І художники через мистецтво саме»змушують» глядача створити свої власні, невидимі «лінії відрізу».

Куратор проекту: Кшиштоф Бялович

Хранитель колекції: Катажина Третин-Зачевич

Художники:

Ева Аксельрад, Ян Бердишак, Анна Бохенек, Єжи Бжускевич, Томаш Цецерський, Ян Добковський, Владислав Яцкевич, Анна Коля, Пьотр Ковальський, Ярослав Козловський, Зоф’я Кулік, Здзіслав Мацкевич, Ярослав Модзелевський, Анджей Новацький, Павел Новак, Єжи Олєк, Томаш Пєтшик, Кристина Пьотровська, Мар’ян Стемпак, Анджей Василевський, Мєчислав Вішневський, Лєх Вольський, Влодзімєж Закшевський, Аґата Збилют, Войцех Брушевський, Ізабела Густовська, Яцек Нєгода.

 

ЄрміловЦентр

Харків, Площа Свободи, 4

(головний корпус ХНУ ім. В. Н. Каразіна,

вхід з боку узвозу Пассіонарії).

Читать далее

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.