Виставка Лери Літвінової «Шлях додому» у Кривому Розі

0

Вперше у Кривому Розі відбудеться виставка Лери Літвінової «Шлях додому»

16.07 – 30.08.2021 р.

16 липня о 15:00 у Міському виставковому залі Криворізької міської ради відбудеться відкриття виставки «Шлях додому» мисткині Лери Літвінової.

Лера Лтвинова

Лера Літвінова народилася в 1986 році, у м. Фергана (Узбекистан). Працює у напрямку абстрактного живопису та інсталяції. ​Картини Л. Літвінової знаходяться в приватних колекціях в Україні, Бельгії, Люксембурзі, Німеччині, Китаї, США, ОАЕ та ін. ​У 2014 році її знакову серію «Дощ» придбав у свій фонд знаменитий європейський музей Маuermuseum (м. Берлін), згодом повторюючи цей досвід. У тому ж 2014 році  разом з мистецтвознавцем Леонорою Янко заснувала арт-простір Lera Litvinova Gallery, представляючи молодих авторів і видатних художників на українській та міжнародній арт-арені. ​Окрім власної мистецької діяльності, вона є успішним куратором, вже більш ніж 80 українських та міжнародних проектів. Лера Літвінова підтримує активну позицію у розвитку культури України. ​У 2019 увійшла в рейтинг “Топ 100 успішних українок” за версією видання Ukrainian People. Мисткиня учасник та організатор культурних та соціальних проектів, вона займає активну позицію в реалізації принципу культурної дипломатії.

Мистецький проект «Шлях додому» включає однойменну з назвою проекту серію робіт «Шлях додому» та роботи з серії «Virgo».  Проект вже був представлений у музеях м. Київ, м. Дніпро та Кмитіва. 

Авторка Лера Літвінова зазначає: «Мій батько – кримський татарин. Події 2014 року наштовхнули мене на роздуми: “Що є наш дім? Це місце народження? Місце, де пройшло дитинство? Місце, де живуть батьки? Місце, яке прийняло тебе? Або історичне місце за національною ознакою? А якщо це все лише примара? Якщо ці місця не співпадають? Відповіді я шукаю у роботах, написаних за спогадами моїх подорожей. Переважно, ці спогади пов’язані з пейзажами у поїздках до Криму. Пейзаж багатослівний і багатоскладний; на заході сонця або світанку, у серпанку туману або оповитий сутінками, коли немає поруч жодної живої душі здається, що разом з новим днем ​​народжується Всесвіт і ти разом з ним».

​Музеї, які приймали виставкові проекти за участю робіт Лери Літвінової: MAUERMUSEUM – MUSEUM HAUS AM CHECKPOINT CHARLIE, м. Берлін, Музей історії міста Київ, Національний музей “Київська картинна галерея”, Музей “Золоті Ворота”, Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе, Музей українського живопису (м.Дніпро), Кмитівський музей образотворчого мистецтва ім. Й.Д. Буханчука.

Виставка відкрита до 30.08.2021. 

Адреса: м. Кривий Ріг, Міський виставковий зал Криворізької міської ради, вулиця Олександра Поля буд. 2. Години роботи: 9.00-17.30, з вівторка по неділю, понеділок – вихідний.