Оставайтесь с нами

Анонсы

BIRUCHIY в Шаргороді. “Hava Nagila” художній традиції

Опубликовано

В мальовничому містечку Шаргород на Вінниччині пройшла перша частина довгоочікуваної мистецької резиденції міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY, організована Спілкою Дослідників Сучасного Мистецтва. 

Протягом двох тижнів митці жили і працювали на території колишнього цукрового заводу «Шаргород Рафінад» (за радянських часів «Сосновецький цукровий завод»), заснованого у 1858 році князем Романом Станіславом Адамом Сангушком. Потужне виробництво тривало у період розквіту УСРСР, коли завод виробляв до 1000 тон цукру на добу і тут працювало понад 100 осіб. Наразі завод не працює вже понад 30 років і на цьому місці засновано центр сучасного мистецтва за ініціативи місцевого підприємця Григорія Саулка та московського бізнесмена і вченого шаргородського походження Олександра Погорєльського та споруджено невеличкий еко-готель.

Саме тут 2006-го року було проведено перший пленер сучасного мистецтва «Арт-містечко Шаргород», що об’єднав митців з України та Росії і справив вагомий вплив на подальший розвиток українського мистецтва. Наступного 2007-го року було проведено Архітектурний симпозіум «АРХ-Шаргород». І ось, рівно за 16 років, художники повернулись у місце сили об’єднані найпотужнішою резиденцією сучасного мистецтва BIRUCHIY, що так само цьогоріч святкує 16 років з дати заснування. 

«З «АРТ-Шаргородом» ми знайомі з самого початку. Була ідея запросити саме тих українських митців, що приймали участь у проєктах «Бірючого» протягом різних років і в Шаргороді», – коментує комісар Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY Геннадій Козуб – «і, нам вдалося зібрати цю потужну команду і по традиції запросити нових учасників».

Проєкт резиденції «Бірючий» в Шаргороді з легкої руки Сергія Браткова (Харків) отримав назву «Hava Nagila», що з івриту буквально означає «Радіймо!». І ця концепція з’явилась тут завдяки глибинному контексту місця і часу. Шаргород є місцем перетину різних культур, мов і національностей. Тут збереглися пам’ятки архітектури кінця ХVI століття абсолютно різних культур: замок Яна Замойського, велика Синагога з потаємним ходом 1589 року, католицький Костел Святого Флоріана Шарого та Православний монастир з собором св. Миколи Мирлікійського 1719 року. У світі небагато місць із такою потужною культурною спадщиною, і тому це місце стало відправним пунктом для митців у створенні якісно нового «позитивного» проєкту. 

Сергій Братков створив роботу «Hava Nagila Sharogrod» – червоно-чорний прапор, модифікацію графічного шестикутника, що крізь роки височітиме як символ нової містифікації місця. Залучивши до роботи Володимира Буднікова (Київ), Олексія Сая (Київ) та інших учасників резиденції, Братков зняв нове іронічне відео присвячене ймовірному сюжету крадіжки на колишньому цукровому заводі.

Ксенія Гнилицька (Київ), скориставшись потаємним ходом, в образі «Ксенії Київської» з горища Шаргородської синагоги привітала знайомих українських митців у новому відео. В живописі ластівка, що пролітає повз даху старенької будівлі в далекі теплі краї створена так само реалістично, як і полотна авторки 2006-го року, а ширяюча в космосі зупинка з невідомими пасажирами в масках є саркастичним відображенням сьогодення. Ще однією роботою авторки є живопис на обломку двотавру – частини залізної колії, що використовували на виробництві із зображенням фасаду самого цукрового заводу. 

Володимир Будніков (Київ) надихнувшись місцевим колоритом створив живописну серію «Шаргород. Синагога», а «Полювання» означило слідкування білої тіні на частину сонця/ока – головного язичницького символу життя. 

«Фасади Шаргорода» 2006-го року арт-групи «Нацпром» (Олег Тістол (Київ) та Микола Маценко (Київ-Черкаси) заграли новими фарбами та сенсами через час і простір. Так, фото-зображення фасадів стародавніх місцевих будівель контрастували з «Образами» Влади Ралко (Київ), яка поєднала сюжети з невимушеного життя арт-резиденції з класичними тілесними образами та важкими предметами місцевого побуту.

Учасниця 58-ї Венеційської Бієнале та авторка відомого Шаргородського «Пам’ятника Новому Пам’ятнику» 2009-го року Жанна Кадирова (Київ) разом з художником та дизайнером Денисом Рубаном (Київ) створили тістечка з місцевого каміння, знайденого на цукровому заводі – продовження великої серії скульптурних об’єктів «Маркет».

Образ Святого Флоріана запозичила на тканинний колаж художниця Світлана Ратошнюк (Київ), зобразивши в класичному сюжеті Геннадія Козуба і митців-учасників резиденції.

Юрій Коваль (Львів) гіперреалістично зобразив усміхненого художника Сергія Браткова, яскраво підкресливши тему резиденції – «Радіймо!». А Максим Мамсіков (Київ) зобразив «Букет» з повітряних кульок – свій класичний образ щасливого безтурботного життя. 

Група «ArtZebs» (Володимир Гуліч, Настя Лойко, VJ Yarkus) показали відео-мапінг на будівлі заводу «Шаргород Рафінад» під DJ set Київського музиканта Олега Соколова.

Олексій Сай (Київ), вперше відвідавши Шаргород, вирішив створити величезні абстрактні об’єкти з метало-профілю, як колись в свій перший візит на резиденцію BIRUCHIY в Херсонській області в далекому 2013-му, коли було створено історичні металеві «Рослини». 

Нові запрошені учасники з Харкова Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський на ідиші зобразили напис «І Що Далі?», таким чином позначивши плани на продовження проєкту. 

І так буде. Резиденція BIRUCHIY в Шаргороді триває. Дистанційно та очно в місцевості триває творчий процес, наприкінці 2021-го плануються масштабні мультимедійні виставки під гаслом “Hava Nagila” в Вінниці та Києві. 

ПРО BIRUCHIY

Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY – це наймасштабніша художня резиденція України, заснована 2006р, що є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікальних природних ландшафтів та різних локацій в Україні та світі; поєднує функції художньої лабораторії, платформи для дискусій та майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 16 років існування в резиденції взяли участь майже 300 авторів і 14 арт-груп з 19 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Швейцарії, Польщі, Іспанії, Росії, Великобританії, США, Республіки Білорусь, Австралії, Канади, Ізраїлю, Боснії і Герцеговини, Сербії та Казахстану. 

Олена Сперанська

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее

Анонсы

Необычная выставка Евгения Кузьмичева продлится до конца месяца

Опубликовано

Редактор

Евгений Кузьмичев – историк искусства, исследователь игр, участник кураторского сообщества Маргинальный дизайн и сооснователь проекта STYD, представляет в Nikolay Evdokimov Gallery свой персональный выставочный проект LAST DARKNESS 2 ПРОХОЖДЕНИЕ.

Это первый самостоятельный проект молодого исследователя реализованный вне рамок какой-либо коллективной организации.

В полность подчиненном происходящему и погруженном в полумрак пространстве жилой квартиры автор вовлекает посетителя в вынужденный иммерсивный аттракцион, не оставляя возможности отвлечься на привычные ритуалы — селфи и мессенджеры. Он всецело занимает внимание зрителя подготовкой к погружению в его сумрачную исследовательскую игровую реальность, представленную в пространстве печатной графикой, коллекционными артефактами и звуком. На входе гостей встречает персональный проводник и сопровождает все время действия. 

Название: Last Darkness 2

Платформа: оффлайн-пространство


Жанр: квест, симулятор ходьбы 

Версия игры: ENG / RUS


Разработчик:
 black snake of kolomna 


Издатель: 
Nikolay Evdokimov Gallery

Релиз: 2022

Закрытый бета-тест: 25 декабря 2021 — 30 января 2022


Описание: 

Last Darkness 2 — онлайн-игра в жанре квест/симулятор ходьбы, действие которой развернулось в пространстве квартиры. Игру можно назвать духовным наследником Last Darkness, предыдущего проекта от black snake of kolomna. 

Практически во всех играх студии сюжет крайне запутан, Last Darkness 2 не исключение. Поначалу практически ничего не понятно, но по мере прохождения из отдельных частей мозаики начинает складываться целостная картина. 


Игрокам предстоит исследовать пространство галереи, искать подсказки и изучать артефакты. 

По сравнению с прошлым проектом, Black snake of kolomna подкрутили графику, добавили новые механики и интерактивные элементы. 

К релизу издатель выпустил ограниченный тираж изображений с кадрами из игры.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.