Оставайтесь с нами

Анонсы

Виставковий проект Олега Соколова у Національному художньому музеї України

Опубликовано

З 17 квітня по 18 липня 2021 року у Національному художньому музеї України триває виставковий проект «Олег Соколов: колір, музика, слово». Монографічна виставка Олега Соколова підготовлена в рамках музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. 

Творчий спадок одеського художника Олега Соколова буде уперше всебічно представлений в Національному художньому музеї України. Для NAMU репрезентація доробку Соколова є продовженням дослідження модернізму та його спадкоємців, а також вивчення міждисциплінарних зв’язків у мистецтві ХХ ст. Новаторська художня практика Соколова 1950-60-х років багато в чому стала прообразом методу одеського концептуалізму, а зацікавлення художника абстрактним мистецтвом та світломузикою ставлять його в один ряд з тими митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі. Спроба відтворити музичний лад через зображення знайшла свій вияв у серії абстракцій за мотивами музичних творів, що нагадують схеми, покликані перевірити гармонію раціональністю.

Олег Соколов багато років пропрацював науковим співробітником в Одеському музеї західного та східного мистецтва. Добра обізнаність в обох напрямах колекції проявилася в тяжінні художника до синтезу мистецтв. Він експериментував із різними мистецькими формами, тож його спадок налічує понад кілька тисяч робіт – це рисунки, колажі, монотипії, каліграфія, арт-буки, карикатури, ілюстрації, афіші тощо. Соколов перебував дещо осторонь від загального художнього процесу та не міг повною мірою реалізувати всі задуми в радянських умовах, натомість зосередившись на своїй музейній діяльності та фіксації ідей в мистецьких та поетичних творах.

Експозицію в NAMU умовно об’єднує три частини, які є складовими назви експериментального клубу «Колір, музика, слово», заснованого в Одесі самим Олегом Соколовим. На виставці представлено близько 80-ти робіт художника, які були створені з початку 1950-х до кінця 1980-х, що дозволяє простежити, як змінювалась образність Соколова від лаконічних наративів до спроб трансформації музичного ладу у візуальний ряд за допомогою кольору та ритму. Окрім творів художника, в експозиції будуть представлені архівні матеріали, які розкриють творчий процес митця.

До виставкового проєкту увійшли твори із колекцій Національного художнього музею України, Музею сучасного мистецтва Одеси, Одеського музею західного та східного  мистецтва, Одеського художнього музею, приватних зібрань Тетяни та Володимира Осадчих (Одеса), Євгена Деменка (Одеса – Прага). 

Кураторки: Ганна Алієва, старша наукова співробітниця відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. NAMU, Тетяна Осадча, мистецтвознавиця, незалежна кураторка.

Олег Соколов (1919, Одеса – 1990, Одеса) народився в родині художника, який працював в Одеському художньому музеї. З 1935 року до мобілізації 1939 року навчався в  Одеському художньому училищі. Після війни, в 1946 році Соколов вступив на відділення кераміки львівського Інституту прикладного та декоративного мистецтва, але йому не вдалося повноцінно відвідувати заняття, – художник мусив повернутися до Одеси, тож його відрахували.

В 1947 році Соколов відновив навчання в Одеському художньому училищі та працював художником на автозбірному заводі. Через два роки після закінчення училища, в 1955 році влаштувався на роботу до Одеського музею західного та східного мистецтва, де працював до кінця життя. На базі музею Соколов заснувавє клуб ім. Чюрльоніса “Колір, музика, слово”, в якому проходили зустрічі творчої та технічної інтелігенції, що захоплювалася темою синтезу музики, поезії, мистецтва. Квартира художника теж була своєрідним клубом, де у певні дні проходили мистецькі зустрічі, а також знаходилась відома фреска Олега Соколова, присвячена жертвам сталінських репресій.

За життя Соколов виставлявся  в 1970-х роках в одеському Будинку вчених, у 1990 році відбулася його персональна виставка в Одеському музеї західного та східного мистецтва, а в 1991 році декілька творів Соколова брали участь у великому репрезентативному виставковому проєкті одеського мистецтва в Йокогамі “Слава та сучасність Одеси”. У 2019 році одеська спільнота разом з основними культурними інституціями міста провели низку виставкових проектів, присвячених сторіччю Олега Соколова.

Джерело: прес-реліз

Анонсы

Выставка Александры Гарт «Лес паутины»

Опубликовано

Редактор

24 ДЕКАБРЯ 2021 – 7 ФЕВРАЛЯ 2022

Графика, объекты, инсталляция

Галерея Anna Nova представляет дебютный проект своего нового художника Александры Гарт. «Лес паутины» — это масштабная персональная выставка, которая продолжает серию проектов, посвященных осмыслению эпохи антропоцена.

Экспозиция занимает два этажа и представляет собой тотальную инсталляцию, собранную из металлических конструкций, жидкой резины, графики на свитках рисовой бумаги и 12-метровом матовом пергамине, а также звучащих лайтбоксов.

В своих работах Александра Гарт погружает зрителя в руинизированное, покинутое и опустошенное пространство.Это не столько мрачное, сколько таинственное и мистическое место.Постапокалиптический пейзаж, в котором процесс синтезирования индустриального и природного порождает совершенно новый мир, где заброшенный город становится самостоятельным живым организмом.

Этот образ постантропоцентрической вселенной родился из опыта жизни художницы в современном урбанизированном пространстве. Гарт тревожит не только тема загрязнения окружающей среды, но и сам город, состоящий из априори неживой материи: пластика, металла, проводов и т.д. Смирение с замусоренностью и заброшенностью является причиной обращения художницы к идеям темной экологии, в контексте которой она размышляет о синтезе живого и неживого, природного и искусственного.

Читать далее

Анонсы

Відкрився мистецький проєкт, присвячений боротьбі з корупцією

Опубликовано

Редактор

До Міжнародного дня боротьби з корупцією, який відзначають 9 грудня, створили проєкт Corruptionism, що був представлений в Національному художньому музеї України з 8 по 12 грудня в рамках постійної експозиції. Мета проєкту — через змінені класичні картини показати, як корупція впливає на життя кожного українця, та розказати відвідувачам, як із нею боротися. Ініціатор проєкту — Антикорупційна ініціатива ЄС (EUACI).

«Сім років тому в Україні стартувала антикорупційна реформа, і за цей час сформувалися незалежні органи, націлені на боротьбу з корупцією, серед яких Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції, — говорить Аллан Паг Крістенсен, керівник EUACI, організатор проєкту. — Здавалося б, корупція — це щось далеке від буденного життя, що відбувається за зачиненими дверима кабінетів. Та насправді її наслідки впливають на життя кожного українця: незаконна забудова чи паркування, вирубка лісів, що спричиняє екологічні катастрофи, занедбана залізниця тощо. Проєкт Corruptionism — спосіб привернути увагу тисяч людей до теми корупції та поговорити з ними про це мовою мистецтва».

Проєкт Corruptionism названий за аналогією до імпресіонізму, реалізму та інших мистецьких напрямів. Концепція полягає в тому, що на класичних роботах українських художників XIX — початку XX століття раптово з’явилися наслідки корупції. Приміром, на картині Сергія Васильківського «Козаки у степу» виникла неоковирна багатоповерхівка, збудована в обхід закону. А від розлогих дерев на картині «У буковому лісі» Володимира Орловського зосталися тільки пеньки — через незаконний видобуток бурштину.

«Мистецтво завжди викликає на діалог: у цьому випадку його мета — показати, як корупція змінює життя кожного з нас. Адже те, що ми вже й не помічаємо у реальному житті, ріже око на творах класичного мистецтва, — коментує Юлія Литвинець, генеральна директорка Національного художнього музею. — П’ять змінених картин в експозиції осмислюють п’ять поширених корупційних злочинів. Поруч із кожною роботою розміщена табличка з описом, реальними кейсами корупції в Україні та інструкцією, що може зробити кожен. Адже на відміну від творів мистецтва, на такі злочини не можна просто дивитися — їм потрібно активно протидіяти».

Потрапити на експозицію можна, придбавши квиток у касі музею. Вартість — 120 грн, пільговий квиток — 50 грн.

Читать далее

Анонсы

Chernovil NOT Chernobyl: art talk и фильм о создании граффити “Чернобыль”

Опубликовано

Редактор

«Интеллектуал – тот, кто говорит о простых вещах сложно; художник – тот, кто говорит о сложных вещах просто»  

Чарльз Буковски

Радует, что сегодня мы собрались, чтобы объединиться… 

Созидая, хочется донести просто и ясно главную глубокую мысль и оставить ее на всех уровнях понятой, принятой и раскрытой. 

Так, разные события СОЕДИНЯЮТСЯ ВОЕДИНО и создают собой исторический узор. 

В 2014 году в рамках Украинско-Катарского проекта Future Vision Caffe родилась идея Future Vision Art.

В 2019 идея получила свое воплощение в рамках недели устойчивого развития в Катаре, где, совместно с партнерами, была организована выставка (живопись, скульптура, архитектура, литература), направленная на вдохновение и поддержания осознанности о необходимости сохранения природного баланса и экологии.

Год 2019-2020 был невероятно творческим на генерации идей, но пассивным на их реализации. Но он стал знаковым для всех и каждого. 

Именно этот фактор причастности каждого приравнял его по значимости к глобальным мировым катаклизмам, повлиявшим на ход мировой истории, и, конечно же, в истории искусств, сделав экологию практически главным трендом.

В 2021 году в рамках программы устойчивого развития Катара, а также при партнерской поддержке была разработана творческая инициатива Art Talk The Future Vision 2021. Меропрятие посетили послы дружественных стран: Польши, Республики Молдовы, Италии, а также небольшое количество гостей, среди которых были представители музеев, СМИ, представители культуры и бизнеса, а также члены Королевской семьи Катара.

Посол Украины в Катаре Гн. Андрей Михайлович Кузьменко был приглашенным гостем к участию в дискусии о влиянии искусства и формировании осознанности устойчивого развития государств. В ходе дискуссии был показан короткий фильм «Чернобыль», посвященный 35-летию Чернобыльской катастрофы.

Фильм о процессе создания граффити «Чернобыль» Андреем Черноволом

Говоря о трагедии тех далеких дней 35-ти летней давности, которая оставила свои след как глобальная экологическая катастрофа ХХ века, хотелось не впасть в скорбь и грусть, а понять, что этот опыт нам дал, какой урок мы все получили, и куда надо направить свое внимание.

Говоря простым языком, с тех самых пор экология стала главным ориентиром, двигателем прогресса и развития, и это важно. Кроме того, важно не забыть и о самом уроке. Не повторяя ошибок, вспомнить о тех, кто был участником, кто пострадал и ощутил весь ужас событий того времени. Универсальный язык искусства объединил символы, образы, людей, страны и культуры.  

Почему “Chernovil NOT Chernobyl“? Первая ассоциация, возникающая у англоговорящего человека при знакомстве с фамилией Черновил, – это ассоциация с Чернобылем. Поэтому следующей фразой во время знакомства чаще всего бывает «А, да, я знаю Чернобыль, но Черновил – не Чернобыль…» Это одно из самых часто произносимых устойчивых выражений, и, как показывает практика, быстрое запоминание фамилии художника и названия галереи. Простаяна первый взгляд формулировка Chernovil NOT Chernobyl выражаетмножественные глубинные смыслы в граффити

Чернобыль – это событие планетарного масштаба ХХ века, но спустя 35 лет мы все стали свидетелями другого события – пандемии XXI века COVID-19. И через 35 лет наши дети будут также встречаться и вспоминать время ковида, как мы сейчас вспоминаем Чернобыль. Будут говорить о том, что история увековечила и сохранила имена «погибших», о героизме участников, о том, что наука и государства еще больше стали на сторону защиты окружающей среды, природы и человека. 

Это – цикл жизни, понимая который мы выносим мудрые и правильные уроки для себя и своих детей, для возможности дальнейшего проживания рода человеческого и сохранении природного баланса планеты Земля.

Вот так просто в одном граффити о сложном: памяти, цикле жизни, приоритетах и целях. 

В обсуждении приняли участие:

Художник Андрей Черновил

Куратор Нади Черновил 

Посол Украины в Катаре Андрей Михайлович Кузьменко 

Модератор Стефан Линдберг-Джонс (коуч and ментор из Великобритании) GingerCamel

Партнерами в организации и проведении мероприятия выступили Burj Doha и Saoud bin Mohammed Al-Thani Foundation, предоставив прекрасное пространство на Roof Top в качестве рабочей студии художника. В самом сердце современной Дохи районе Вест Бей уникальное по своей красоте и функциональной конструкции здание является произведением архитектуры архитектора Жана Новеля и является одним из узнаваемых символов современной Дохи.

Медиа-партнерами выступили Dunes Magazine и Marhaba (Qatar), известные на Ближнем востоке медиа платформы, освещающие местные, региональные и международные новости культуры моды и искусства.

Ресторан европейской и восточной кухни «Desert Rose» поддержал проект творческой инициативой создания уникальных произведений кулинарного искусства по теме экология, здоровое питание и образ жизни. 

Над фильмом работали:

Sofiia Chernovil

Viktor Yaroshuk 

Kamil Vokhidov 

Музыка Andrii Chernovil II (Eknatkh)

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.