Оставайтесь с нами

Анонсы

Виставковий проект Олега Соколова у Національному художньому музеї України

Опубликовано

З 17 квітня по 18 липня 2021 року у Національному художньому музеї України триває виставковий проект «Олег Соколов: колір, музика, слово». Монографічна виставка Олега Соколова підготовлена в рамках музейної програми «Клітина» у партнерській співпраці з Музеєм сучасного мистецтва Одеси та покликана зосередити увагу на особливостях світогляду й самобутньої практики митця. 

Творчий спадок одеського художника Олега Соколова буде уперше всебічно представлений в Національному художньому музеї України. Для NAMU репрезентація доробку Соколова є продовженням дослідження модернізму та його спадкоємців, а також вивчення міждисциплінарних зв’язків у мистецтві ХХ ст. Новаторська художня практика Соколова 1950-60-х років багато в чому стала прообразом методу одеського концептуалізму, а зацікавлення художника абстрактним мистецтвом та світломузикою ставлять його в один ряд з тими митцями, що протягом ХХ століття розробляли теорію світло- та звукопередачі. Спроба відтворити музичний лад через зображення знайшла свій вияв у серії абстракцій за мотивами музичних творів, що нагадують схеми, покликані перевірити гармонію раціональністю.

Олег Соколов багато років пропрацював науковим співробітником в Одеському музеї західного та східного мистецтва. Добра обізнаність в обох напрямах колекції проявилася в тяжінні художника до синтезу мистецтв. Він експериментував із різними мистецькими формами, тож його спадок налічує понад кілька тисяч робіт – це рисунки, колажі, монотипії, каліграфія, арт-буки, карикатури, ілюстрації, афіші тощо. Соколов перебував дещо осторонь від загального художнього процесу та не міг повною мірою реалізувати всі задуми в радянських умовах, натомість зосередившись на своїй музейній діяльності та фіксації ідей в мистецьких та поетичних творах.

Експозицію в NAMU умовно об’єднує три частини, які є складовими назви експериментального клубу «Колір, музика, слово», заснованого в Одесі самим Олегом Соколовим. На виставці представлено близько 80-ти робіт художника, які були створені з початку 1950-х до кінця 1980-х, що дозволяє простежити, як змінювалась образність Соколова від лаконічних наративів до спроб трансформації музичного ладу у візуальний ряд за допомогою кольору та ритму. Окрім творів художника, в експозиції будуть представлені архівні матеріали, які розкриють творчий процес митця.

До виставкового проєкту увійшли твори із колекцій Національного художнього музею України, Музею сучасного мистецтва Одеси, Одеського музею західного та східного  мистецтва, Одеського художнього музею, приватних зібрань Тетяни та Володимира Осадчих (Одеса), Євгена Деменка (Одеса – Прага). 

Кураторки: Ганна Алієва, старша наукова співробітниця відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. NAMU, Тетяна Осадча, мистецтвознавиця, незалежна кураторка.

Олег Соколов (1919, Одеса – 1990, Одеса) народився в родині художника, який працював в Одеському художньому музеї. З 1935 року до мобілізації 1939 року навчався в  Одеському художньому училищі. Після війни, в 1946 році Соколов вступив на відділення кераміки львівського Інституту прикладного та декоративного мистецтва, але йому не вдалося повноцінно відвідувати заняття, – художник мусив повернутися до Одеси, тож його відрахували.

В 1947 році Соколов відновив навчання в Одеському художньому училищі та працював художником на автозбірному заводі. Через два роки після закінчення училища, в 1955 році влаштувався на роботу до Одеського музею західного та східного мистецтва, де працював до кінця життя. На базі музею Соколов заснувавє клуб ім. Чюрльоніса “Колір, музика, слово”, в якому проходили зустрічі творчої та технічної інтелігенції, що захоплювалася темою синтезу музики, поезії, мистецтва. Квартира художника теж була своєрідним клубом, де у певні дні проходили мистецькі зустрічі, а також знаходилась відома фреска Олега Соколова, присвячена жертвам сталінських репресій.

За життя Соколов виставлявся  в 1970-х роках в одеському Будинку вчених, у 1990 році відбулася його персональна виставка в Одеському музеї західного та східного мистецтва, а в 1991 році декілька творів Соколова брали участь у великому репрезентативному виставковому проєкті одеського мистецтва в Йокогамі “Слава та сучасність Одеси”. У 2019 році одеська спільнота разом з основними культурними інституціями міста провели низку виставкових проектів, присвячених сторіччю Олега Соколова.

Джерело: прес-реліз

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.