Прибирання Азовського узбережжя учасниками резиденції BIRUCHIY 017

0

Учасники вересневого заїзду Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY 017 влаштували волонтерську еко-акцію на косі Азовського узбережжя. Близько 30-ти людей – художників з України, Росії, Італії та Німеччини, а також мистецтвознавців, кураторів і гостей арт-резиденції вирішили в цього разу не обмежуватися лише художніми висловлюваннями та спільними зусиллями зробили генеральне прибирання великої ділянки прибережної зони.

Територія, протяжністю в 10 км, що веде від села Степок до півострова Бірючий, значно постраждала внаслідок забруднення “дикими” туристами, які вважають за краще відпочивати в наметах і викидати органічне та інше побутове сміття безпосередньо в море і степ поблизу Національного Азово-Сиваського національного природного парку.

“Ідея самоорганізуватися та очистити цю катастрофічно забруднену ділянку заповідної території народилася одночасно у багатьох художників і ми вирішили негайно її реалізувати – каже комісар симпозіуму Геннадій Козуб. – Адже завдання будь-якого художника зробити світ кращим, а в даному випадку – чистішим!”

В рамках 5-ти годинної екологічної акції було зібрано понад сто 40-кілограмових мішків сміття, більшу частину якого склали найнебезпечніші й такі, що найдовше поглинаються природою матеріали – пластик та скло.

Запорізькі художники Володимир Гуліч і Настя Лойко (група Artzebs) із зібраних на узбережжі пластикових пакетів створили яскраву скульптуру – плафон. “Ми вирішили створити щось таке, що приверне увагу до проблеми забруднення навколишнього середовища і вибрали для своєї роботи саме пластик, адже в природі він розкладається близько 100 років та при взаємодії з ультрафіолетовими променями виділяє токсичні відходи в ґрунт.” – прокоментував Володимир Гуліч.

Акція пройшла за підтримки депутата Запорізької обласної ради Миколи Барзіона, який взяв на себе вирішення організаційних задач й бюрократичних труднощів, пов’язаних з утилізацією сміття, зібраного поблизу рекреаційної зони.

Учасники Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY 017:

Apl 315 (Одеса), Франко Аріаудо (Турин, Італія), Назар Білик (Київ), Володимир Будніков (Київ), Матвій Вайсберг (Київ), Артем Волокітін (Харків), Марія Вторушина (Київ), Закентій Горобйов (Київ), Володимир Гуліч (Запоріжжя), Юрій Єфанов (Київ), Жанна Кадирова (Київ), Аліна Клейтман (Київ), Андрій Лобов (Київ), Настя Лойко (Запоріжжя), Тетяна Малиновська (Харків), Олекса Манн (Київ), Наталія Маценко (Київ), Анна Миронова (Київ), Юрій Пікуль (Київ), Марія Прошковська (Київ), Влада Ралко (Київ), Денис Рубан (Київ), Олексій Сай (Київ), Андрій Сігунцов (Київ), Іґнат Соломко (Київ), Андрій Стегура (Ужгород), Мітя Чуріков (Берлін, Німеччина), Юрій Шабельніков (Москва, РФ), Ельміра Шемседінова (Київ), Владислав Шерешевський (Київ), Наташа Юдіна (Томськ, РФ), Володимир Яковець (Черкаси), Аліна Якубенко (Київ).