У Києві встановлять понад 20 скульптур янголів із посланням

0

22 листопада у приміщенні посольства Литви відбулась презентація проекту “Янголи націй, з вірою в Україну!” Організатором проекту виступає “Фонд Ігнаса Юрконіса” у партнерстві з посольствами та за підтримки Київської міської державної адміністрації.

На заході були присутні представники дипломатичних місій Литви, Латвії, Швеції, Грузії, Молдови, Ізраїлю, Болгарії, Азербайджану та ін. країн.

“Метою цього вечора є презентація “Янголів націй” нашим майбутнім партнерам – представникам дипломатичних місій в Україні. Сьогодні я запрошую вас взяти участь у цьому чудовому проекті, який буде сприяти поглибленню зв’язків між вашими країнами та Києвом, а з ним і всією Україною”, – звернувся до гостей меценат проекту Ігнас Юрконіс.

За словами заступника голови Київської міської державної адміністрації Олексія Рєзнікова, свою участь у проекті вже підтвердили п’ять країн. Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс: “У цьому році ми відзначаємо 25 років дипломатичних відносин між Литвою та Україною, і я сподіваюсь, що цей проект стане ще одним красивим елементом нашої співпраці”.

1l1a7217

За концепцією проекту, організатори планують встановити понад 20 скульптур янголів заввишки 1,3 м у основних туристичних місцях Києва. Біля кожного янгола кияни та гості столиці зможуть побачити табличку з посланням до України від дружньої країни. Автором скульптур став український художник та скульптор, член Національної спілки художників України В’ячеслав Дідківський.

“У кожної нації є особлива риса, яка виокремлює її серед інших. Можливо, вона не повністю визначає її успіх, але точно робить сильнішою і багатшою! Краще, чим може поділитися кожна нація з Україною сьогодні, – це подарувати їй частину своєї «сили», послати їй янгола з унікальною чеснотою. А ми зберемо їх разом, щоб зробити наше місто та країну сильнішими. Щоб кожен її житель знав – світ з Україною, Україна – зі світом!» – зазначають організатори проекту.

1l1a7138

Встановлені янголи створять туристичний маршрут «Шлях янголів» та розповідатимуть міську легенду, чому янгол з’явився саме на цьому місці, що знаходиться поруч та що скульптура символізує.

Наразі місця для розміщення янголів проходять процедуру узгодження з КМДА та посольствами. По завершенні всіх організаційних моментів планується проведення відкритої презентації проекту “Янголи націй, з вірою в Україну!” для ЗМІ та представників громадськості.

1l1a7069 1l1a7062 1l1a6960 1l1a6938