Анонсы
NAMU у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT-творів українського мистецтва
Національний художній музей України заявляє про початок співпраці зі старапом STAMPSDAQ. Мистецтвознавці, дизайнери і програмісти об’єднали зусилля, щоб зовсім скоро запрезентувати українському споживачу унікальну цифрову NFT-колекцію вітчизняного мистецтва. Придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича чи Миколи Пимоненка всі охочі зможуть після офіційного запуску торгового майданчика STAMPSDAQ на початку 2022 року.
Нині музейники шукають нові підходи і подекуди вдаються до різноманітних експериментів, щоб спонукати покоління “тіктокерів” відвідувати експозиції. А в умовах пандемії COVID-19 взаємодія музеїв із публікою стала непростим викликом. Навіть ті, хто раніше регулярно відвідували культурні заходи, втратили можливість навідуватись у музеї. На щастя, новітні технології дозволили мистецтву лишатися важливою частиною життя і в нових реаліях. Наприклад, завдяки блокчейну практично кожен може гарантувати собі право власності на цифровий об’єкт, в тому числі твори мистецтва.
Соціальні мережі далеко не єдиний шлях об’єднання ком’юніті нашого музею і поціновувачів українського мистецтва. Завдяки стартапу STAMPSDAQ колекція Національного художнього музею України, яка є інтелектуальною власністю і надбанням нашого суспільства, стане ще доступнішою. Дуже скоро NAMU у співпраці з STAMPSDAQ випустить ексклюзивну колекцію NFT найкращих зразків українського мистецтва. З кожного купленого NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену.
Высокие показатели в плане практичности среди широкого выбора кровельных материалов показала металлочерепица. Этот материал достаточно востребован благодаря своим преимуществам и высокому качеству. В каталоге металлочерепицы можно найти варианты разных производителей, как европейских и отечественных, так и восточных. |
Зображення творів Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Миколи Пимоненка, Всеволода Максимовича та інших будуть доступні на торговому майданчику STAMPSDAQ у 5 ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Зараз дизайнери працюють над тим, щоб надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам. Інакше кажучи, відомі полотна NAMU оживуть на екрані ваших гаджетів. Це абсолютно новий рівень досвід для українського глядача.
«Новітні технології стирають все більше кордонів, і зокрема, допомагають класичному мистецтву вийти за рамки своєї традиційності. Співпраця Національного художнього музею України зі стартапом STAMPSDAQ цінна для музею тим, що завдяки стартапу музей стає ще ближчим до світового глядача», — наголосила Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України.
“В STAMPSDAQ ми дуже цінуємо той кредит довіри, який отримати від керівництва NAMU. Ми дуже раді, що наша ідея приблизити традиційне мистецтво через NFT до української аудиторії знайшла схвальний відгук в стінах музею”, — зауважив Андрій Шаповалов, CEO стартапу STAMPSDAQ.
Крім можливості придбання у вигляді NFT-творів мистецтва, блокчейн-екосистема STAMPSDAQ дозволить купувати поштові марки різних країн світу. Таким чином, стартап ставить собі за мету не тільки посилення інтересу до класичного мистецтва, а й розвиток світової філателії в NFT форматі.
“Ми хочемо, щоб завдяки STAMPSDAQ світова філателія знову стала мейнстримом. У хорошому значенні цього слова, звичайно! В листопаді 2020 року наша компанія стала асоційованим членом Dot Post Group (DPG), що є структурним підрозділом Всесвітнього Поштового Союзу. Разом ми працюватимемо над запуском єдиного цифрового ринку крипто марок. Більше того, STAMPSDAQ підписав договір з поштовою адміністрацією Кот-д’Івуар і тепер володіє ексклюзивним правом на виготовлення NFT-марок цієї країни. Це тільки перший договір — незабаром ми оголосимо про співпрацю з низкою інших поштових адміністрацій по всьому світу”, — додав пан Андрій Шаповалов, CEO STAMSDAQ.
На початку грудня стартап STAMPSDAQ планує провести публічний краудфандинг спеціального випуску токенів на платформі Binance. Пізніше їх можна буде обміняти на NFT-предмети мистецтва та поштові марки в пропорції 1 NFT = 100 токенів блокчейну STAMPSDAQ.
Анонсы
Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”
25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER».

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.
Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.
Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори — абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».
Анонсы
Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»
Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника
«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.
Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.
«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.
За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.
Анонсы
Необычная выставка Евгения Кузьмичева продлится до конца месяца
Евгений Кузьмичев – историк искусства, исследователь игр, участник кураторского сообщества Маргинальный дизайн и сооснователь проекта STYD, представляет в Nikolay Evdokimov Gallery свой персональный выставочный проект LAST DARKNESS 2 ПРОХОЖДЕНИЕ.
Это первый самостоятельный проект молодого исследователя реализованный вне рамок какой-либо коллективной организации.
В полность подчиненном происходящему и погруженном в полумрак пространстве жилой квартиры автор вовлекает посетителя в вынужденный иммерсивный аттракцион, не оставляя возможности отвлечься на привычные ритуалы — селфи и мессенджеры. Он всецело занимает внимание зрителя подготовкой к погружению в его сумрачную исследовательскую игровую реальность, представленную в пространстве печатной графикой, коллекционными артефактами и звуком. На входе гостей встречает персональный проводник и сопровождает все время действия.

Название: Last Darkness 2
Платформа: оффлайн-пространство
Жанр: квест, симулятор ходьбы
Версия игры: ENG / RUS
Разработчик: black snake of kolomna
Издатель: Nikolay Evdokimov Gallery
Релиз: 2022
Закрытый бета-тест: 25 декабря 2021 — 30 января 2022
Описание:
Last Darkness 2 — онлайн-игра в жанре квест/симулятор ходьбы, действие которой развернулось в пространстве квартиры. Игру можно назвать духовным наследником Last Darkness, предыдущего проекта от black snake of kolomna.
Практически во всех играх студии сюжет крайне запутан, Last Darkness 2 не исключение. Поначалу практически ничего не понятно, но по мере прохождения из отдельных частей мозаики начинает складываться целостная картина.
Игрокам предстоит исследовать пространство галереи, искать подсказки и изучать артефакты.
По сравнению с прошлым проектом, Black snake of kolomna подкрутили графику, добавили новые механики и интерактивные элементы.
К релизу издатель выпустил ограниченный тираж изображений с кадрами из игры.