«Рецепт для утопії»: дослідження ідеалів сучасного суспільства в Інституті проблем сучасного мистецтва

0

22 серпня в Інституті проблем сучасного мистецтва відкрився арт-проект «Рецепт для утопії». Керівник – Ігор Абрамович. Куратори – Андрій Сидоренко та Олександра Халепа. Експозицію можна подивитись до 22 вересня.

Для вибору учасників організатори провели досить рідкісний у практиці колективних проектів сучасного мистецтва в Україні OPEN CALL. Художникам із різних міст країни була надана можливість подати заявку на реалізацію своєї творчої ідеї в рамках кураторської концепції.

«Техніка впливу на свідомість та політичні реалії змінюються, але бажання людини потрапити в світ ідеальних героїв не стало меньшим, ніж до винаходу інтернета. Як і сто років тому, люди легко піддаються на популізм та рекламні картинки ідеального життя», – каже співкуратор проекту Андрій Сидоренко.

Концепція виставки передбачає дослідження поняття утопії в умовах розвитку інтерактивних мас-медіа. Все більша кількість людей витрачає свій вільний час, а іноді і робочі години, переключаючись між соціальними медіа-каналами світового інтернет-простору.

«Сьогодні ледве не кожний може запропонувати свій рецепт утопії, однак питання в тому, що може вийти, якщо його реалізувати на практиці: чи буде це дійно рай на Землі?» – говорить керівник проекту Ігор Абрамович.

Питання компетенції тих, хто обирає та втілює утопії, сьогодні дійсно актуальне – особливо для українських реалій, які потребують ефективних реформ.

«Ми не тільки запросили до участі вже відомих художників, але і дали дорогу молодим авторам. Розглядаючи конкурсні роботи ми враховували оригінальність авторської концепції та її відповідність до теми проекту», – каже співкуратор проекту Олександра Халепа.

На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталяція, фото, відео-арт, а також, роботи, виконані в експериментальній техніці.

Якими ж ідеалами живе сучасне українське суспільство?! Про це, і не тільки, можна дізнатись відвідавши «РЕЦЕПТ ДЛЯ УТОПІЇ» в Інституті проблем сучасного мистецтва за адресою вул. Щорса (Коновальця), 18-Д.

Учасники арт-проекту «Рецепт для утопії»:

Тістол Олег, Сидоренко Віктор, Цаголов Василь, Савадов Арсен, Ралко Влада, Маков Павло, Маценко Микола, Животков Олександр, Зеленський Андрій, Реунов Вінні, Юрій Сивирин, Рябченко Василь, Мінін Роман, Рябченко Степан, Орлова Зоя, Надуда Ганна, Білик Назар, Зігура Єгор, Логов Антон, Ареф’єв Віктор, Кольцова Даша, Золотарьов Олексій, Бондеро Вадім, Бистрова Яна, Буістов Олексій, Михайлов Роман, Мальований Олег, Курчанова Оксана, Русетська Тетяна, Малиновська Тетяна, Клименко Олександр, Ляпін Олександр, Керестей Павло, Сидоренко Андрій, Толкачов Станіслав, Тарасенко Валерія, Чавага Лілія, Чепелик Оксана, Пятковка Роман, Коновалов Ігор, Гончаренко Мар’яна.