Оставайтесь с нами

Анонсы

«Рецепт для утопії»: дослідження ідеалів сучасного суспільства в Інституті проблем сучасного мистецтва

Опубликовано

22 серпня в Інституті проблем сучасного мистецтва відкрився арт-проект «Рецепт для утопії». Керівник — Ігор Абрамович. Куратори — Андрій Сидоренко та Олександра Халепа. Експозицію можна подивитись до 22 вересня.

Для вибору учасників організатори провели досить рідкісний у практиці колективних проектів сучасного мистецтва в Україні OPEN CALL. Художникам із різних міст країни була надана можливість подати заявку на реалізацію своєї творчої ідеї в рамках кураторської концепції.

«Техніка впливу на свідомість та політичні реалії змінюються, але бажання людини потрапити в світ ідеальних героїв не стало меньшим, ніж до винаходу інтернета. Як і сто років тому, люди легко піддаються на популізм та рекламні картинки ідеального життя», – каже співкуратор проекту Андрій Сидоренко.

Концепція виставки передбачає дослідження поняття утопії в умовах розвитку інтерактивних мас-медіа. Все більша кількість людей витрачає свій вільний час, а іноді і робочі години, переключаючись між соціальними медіа-каналами світового інтернет-простору.

«Сьогодні ледве не кожний може запропонувати свій рецепт утопії, однак питання в тому, що може вийти, якщо його реалізувати на практиці: чи буде це дійно рай на Землі?» – говорить керівник проекту Ігор Абрамович.

Питання компетенції тих, хто обирає та втілює утопії, сьогодні дійсно актуальне – особливо для українських реалій, які потребують ефективних реформ.

«Ми не тільки запросили до участі вже відомих художників, але і дали дорогу молодим авторам. Розглядаючи конкурсні роботи ми враховували оригінальність авторської концепції та її відповідність до теми проекту», – каже співкуратор проекту Олександра Халепа.

На виставці будуть представлені живопис, скульптура, інсталяція, фото, відео-арт, а також, роботи, виконані в експериментальній техніці.

Якими ж ідеалами живе сучасне українське суспільство?! Про це, і не тільки, можна дізнатись відвідавши «РЕЦЕПТ ДЛЯ УТОПІЇ» в Інституті проблем сучасного мистецтва за адресою вул. Щорса (Коновальця), 18-Д.

Учасники арт-проекту «Рецепт для утопії»:

Тістол Олег, Сидоренко Віктор, Цаголов Василь, Савадов Арсен, Ралко Влада, Маков Павло, Маценко Микола, Животков Олександр, Зеленський Андрій, Реунов Вінні, Юрій Сивирин, Рябченко Василь, Мінін Роман, Рябченко Степан, Орлова Зоя, Надуда Ганна, Білик Назар, Зігура Єгор, Логов Антон, Ареф’єв Віктор, Кольцова Даша, Золотарьов Олексій, Бондеро Вадім, Бистрова Яна, Буістов Олексій, Михайлов Роман, Мальований Олег, Курчанова Оксана, Русетська Тетяна, Малиновська Тетяна, Клименко Олександр, Ляпін Олександр, Керестей Павло, Сидоренко Андрій, Толкачов Станіслав, Тарасенко Валерія, Чавага Лілія, Чепелик Оксана, Пятковка Роман, Коновалов Ігор, Гончаренко Мар’яна.

Читать далее

Анонсы

Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!

Опубликовано

Редактор

Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе»Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.

Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:

  • місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
  • людям з інвалідністю, які потребують допомоги.

Наші пріоритети:

  • місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
  • евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
  • люди з інвалідністю, які потребують допомоги.

Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.

Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.

Готові розглянути й інші варіанти співпраці.

Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.

Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.

Довідково:

Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.

Посилання на сайт Common Help UA

Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ

Контактні дані проєкту:

Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua

Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua

Читать далее

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.