Арт новини
Арт-салон «Искусство в интерьере»: от классики до contemporary
27 октября в Центре Современного Искусства М-17 (Киев) откроется арт-салон «Искусство в интерьере», на котором будут представлены украинские и зарубежные галереи, художники и скульпторы, а также антиквариат и редкие произведения искусства. Организаторами главного арт-события осени 2016 стали Елена Чуйкова и Севилья Альвандес. По окончанию арт-салона пройдет аукцион по голландской системе торгов, на котором будет представлено более 100 лотов.
Мы спросили Елену Чуйкову о том, как будет проходить арт-салон, какую цель он преследует, а также о самом понятии искусства, интегрированного в интерьер.
О важности темы искусства в интерьере
Интерьер без произведений искусства является незавершенным, безликим, я бы сказала неодухотворенным. Предметы искусства, будь то живопись, скульптура, графика и пр., придают нашему жилищу индивидуальность, наполняют его теплом и являются его духовной составляющей.
О монументализме в интерьере
Если мы говорим о монументальных изобразительно-тематических композициях на фасадах зданий и внутри них, то огромная часть истории искусства это – монументализм. Если брать во внимание современные росписи стен в частных домах в нашей стране, то все, что мне приходилось видеть, – это, к большому сожалению, кич, потому что художник либо идет на поводу у заказчика, либо не имеет достаточной одаренности, чтобы качественно сделать такую работу. Монументальная роспись – это большой кропотливый труд, требующий колоссального мастерства и художественного вкуса.
О том, как интегрировать произведение искусства в интерьер
Об этом, конечно, необходимо думать, но не стоит увлекаться. Я вспоминаю эпизод, который случился со мной в 1990 году, еще фактически при Советском Союзе. Во время поездки в Лондон я была приглашена на небольшой частный прием в офис Маргарет Тетчер по случаю презентации ей картины русского художника. Другими словами, известный лондонский арт-дилер Рой Маилз дарил леди Ти картину. Маргарет Тетчер оценивающе посмотрела на холст и сказала, что картина нравится ей, потому что подходит к ее дивану. Тогда эти слова меня очень удивили. Я решила, что леди Ти ничего не понимает в искусстве, если так говорит. Ведь мы в Советском Союзе никогда не связывали искусство с интерьером. Нас просто этому не учили, и у нас практически отсутствовало такое понятие. Со временем все изменилось, и теперь я думаю, что Маргарет Тетчер просто сразу увидела эту картину в своем интерьере, что тоже дано не каждому. Разумеется, правильно вписать картину в интерьер вам сможет помочь дизайнер, декоратор или арт-консультант. Покупайте то, что нравится. Однако если человек совершенно не разбирается в искусстве, то я бы посоветовала чаще посещать выставки, музеи, арт-галереи. Это разовьет у вас художественный вкус, и вы начнете чувствовать, что требует пространство вашего дома.
О людях, покупающих предметы искусства
Это люди, которые любят и интересуются искусством. Многие так увлекаются, что становятся коллекционерами. А некоторым просто доставляет наслаждение любоваться картинами на стенах своего дома. В любом случае, человек приходит к этому осознанно. Что касается количества покупок предметов искусства, то они совершаются довольно часто. И, что немаловажно, интерес к искусству у молодого поколения возрастает, и это радует.
Об аукционе
По окончанию Арт-салона пройдет аукцион. Почти все лоты уже выставлены у нас на сайте www.interiors-fair.com, и все желающие смогут их посмотреть. Разумеется, аукцион рассчитан на людей, которые разбираются в искусстве и смогут оценить предметы, участвующие в нем. Аукцион будет проводиться по голландской системе, а это означает, что цены будут падать. Поэтому не надо бояться начальных цен. Они могут уменьшиться даже вдвое. Поэтому – пришел, увидел и купил!
Об участниках
Название арт-салона говорит само за себя: здесь будут экспонироваться произведения искусства, которые украсят интерьер любого дома, создадут домашний уют и привнесут в атмосферу жилья нотки изысканности и оригинальности.
В арт-салоне «Искусство в интерьере» участвуют около 20 украинских галерей: «Приватна колекція» (Киев), «Персона» (Киев), «Евро-Арт» (Киев), «Стара колекція» (Киев), Аукционный дом «АртКапитал» (Киев), «Вернисаж» (Киев), Tuzov Art Group (Киев), Классический ювелирный дом «Лобортас» (Киев), «Антик-Харьков», (Харьков), Галерея «Благовест» (Харьков), Союз антикваров Слобожанщины (Харьков), Арт-салон «Велес» (Львов), Галерея «Елисаветград» (Кропивницкий), Частная коллекция Эдуарда Ходоса (Харьков).
Галереи из западной Европы: Irena & Henri (Франция), École de Paris Chavier (Франция), «Салон удивительных вещей» (Нидерланды).
Скульпторы: Алексей Владимиров (Киев), Анна Волошко (Киев), Наталья Мудрук (Киев).
В течение четырех дней взыскательная публика будет знакомиться с произведениями искусства разных стилей и направлений – от классики до авангарда, от реализма до contemporary. Известный классический ювелирный дом «Лобортас» представит коллекцию интерьерных украшений. В их экспозиции мы увидим кабинетную скульптуру, интерьерные вещи ручной работы, посуду в стиле малой пластики и др. Аукционный дом «АртКапитал» представит искусство направления contemporary. Кроме украинской и русской живописи на арт-салоне будет присутствовать западно-европейская живопись XVII-XIX веков (стенды «Приватна коллекция», «Евро-Арт», «Стара колекція» и др.). Мы еще не знаем, что будут выставлять наши французские и голландские коллеги, и это будет своеобразной интригой нашего арт-салона. Помимо живописи и скульптуры в нашем арт-салоне посетители смогут увидеть ценные иконы в серебряных и позолоченных окладах, предметы декоративно-прикладного искусства (стекло, керамику, ковку), старинную медную утварь, часы и многое другое. Сенсацией станет участие известного харьковского коллекционера Эдуарда Ходоса, который последние 25 лет не показывал предметы из своей коллекции широкой общественности. На его стенде мы ожидаем увидеть уникальные экспонаты музейной ценности. Отличительной чертой арт-салона «Искусство в интерьере» станет аукцион по голландской системе торгов, который пройдет в последний день мероприятия. В аукционе будет участвовать около ста лотов, и каждый желающий сможет приобрести что-то интересное и ценное для своего дома. Мы обещаем, что будет на что посмотреть и что приобрести!
Арт новини
Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку
Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.
Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.
В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:
“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.
Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.
Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.
Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.
“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.
У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.
Арт новини
Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця
Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.
Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.
Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.
“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.
На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.
Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.
“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.
Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.
Арт новини
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.
Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським. Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.
Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.
Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.
Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.
Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.
Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.
Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.
Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.
До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.