Арт новини
Искусство, вызывающее голод: картины с изображением еды известных художников
Во все времена художники считали еду одним из главных источников вдохновения: от жутковатых портретов из овощей и фруктов, увидев которые зрителя невольно бросает в нервную дрожь, до шедевров поп-арта с баночками супа или десертами, вызывающими чувство голода. Впрочем, любая работа заслуживает пристального внимания и исследования со стороны ценителей искусства. Сегодня мы собрали подборку картин на тему еды, которые определенно стоит увидеть.
Энди Уорхол
Наверное, не существует ни одного списка кулинарного искусства, в который не вошла бы работа знаменитого Энди Уорхола «Банки с супом Кэмпбелл». Уорхола смело можно назвать самым известным поп-арт художником в мире, ведь именно он создал множество работ с разными банками супа Кэмпбелла. Стоит отметить, что поп-арт художники были очень вдохновлены послевоенной потребительской культурой США. В те времена стало модно брать повседневные предметы, подобные тем, что есть во многих магазинах, и, используя эти образы, создавать произведения искусства.
Естественно банки с едой, реклама, комиксы были также продуктами, которые молодежь очень любила «потреблять», поэтому художник всячески старался использовать всё это в своих творениях. «Супы Кэмпбелл» стали одними из первых работ, которые создал Уорхол. Спустя время он начал создавать немного другие версии одного и того же предмета. Впервые свое творение мастер выставил в 1962 году, мужчина разместил на полках 32 картины, на которых можно было увидеть суп с различным вкусом.
Клара Петерс
Клара Петерс по праву считается одной из самых знаменитых фламандских живописцев натюрморта. К сожалению, о жизни художницы известно очень мало. Преимущественная часть информации, которую предоставили историки о Петерс, почерпнута из её полотен. Известно, что талантливый живописец, скорее всего, родилась в Антверпене, а первая картина художницы датируется 1607 годом. На большинстве её работ есть подпись. Отметим, что Петерс в своих творениях показывала хорошо раскрашенные кусочки самых разных продуктов, таких как пироги, артишоки, крендели и вишни. В одном из её шедевров под названием «Натюрморт с сыром, миндалем и крендельками» можно увидеть мини-автопортрет Клары на крышке кувшина. Художница также очень любила добавлять цветы к своим композициям. Сегодня историки искусства нашли лишь 39 ее полотен, однако никто не знает, сколько произведений еще осталось.
Джо Энн Каллис
Джо Энн Каллис – талантливый американский фотограф и художница. Каллис представила публике серию фотографий под названием «Cheap Thrills», где женщина делает акцент на визуально приятных изображения еды, например, тортиках https://cake.expert. Интересно, что эти снимки были созданы еще в начале 1990-х годов, однако выглядят довольно современно. Художница зачастую использует яркие цвета, такие как красный, жёлтый и розовый. Своими произведениями Каллис исследует различные антропоморфные формы идеи.
Феликс Гонсалес-Торрес
Любителям искусства стоит обратить внимание на «Портрет Росса в Лос-Анджелесе». Данное полотно – довольно нежное и красивое творение на тему кулинарного искусства, которое также рассказывает романтическую историю любви, горя и потерь. Герой картины Росс был вдохновлен этим шедевром. Отметим, что он являлся партнером художника Феликса Гонсалеса-Торреса. К сожалению, именно в тот год, когда была написана картина, Росс скончался от болезни.
В эту движущуюся фигуру художник поместил стопку конфет в блестящей обертке весом почти 80 кг. Таким образом он хотел представить публике настоящий вес Росса. Впрочем, каждый желающий мог взять с собой конфету, и вскоре гора сладостей стала выглядеть намного меньше. Этим художник хотел показать, что тело человека также слабеет и исчезает навсегда. Данное произведение – медитация о потере и бесконечной любви. Оно будто бы отражает время, когда кризис и различные болезни унесли много жизней.
Клас Ольденбург
Клас Ольденбург – знаменитый поп-арт художник. В 1962 году мужчина создал шедевр под названием «The Floor Burger» специально для своей инсталляции «The Store». Идеей автора было собрать разные куски пищи, которые можно найти в американской культуре, чтобы воссоздать их в виде скульптур. Инсталляция демонстрировала огромный рожок мороженого и гигантский кусок шоколадного торта. Такой тип работы художник назвал мягкой скульптурой, поскольку она была создана для того, чтобы всячески привлечь внимание зрителя и вызвать у него желание прикоснуться к этой «еде».
Арт новини
Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку
Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.
Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.
В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:
“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.
Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.
Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.
Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.
“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.
У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.
Арт новини
Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця
Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.
Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.
Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.
“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.
На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.
Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.
“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.
Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.
Арт новини
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.
Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським. Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.
Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.
Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.
Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.
Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.
Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.
Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.
Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.
До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.