Оставайтесь с нами

Анонсы

Національний художній музей України запрошує на відкриття виставки «Обличчя 1970-х»

Опубликовано

Національний художній музей України запрошує на відкриття виставки «Обличчя 1970-х», церемонію передачі до фондів музею 18 робіт українських художників-семидесятників і презентацію книжки Олени Голуб «Свято непокори та будні андеграунду».

1 грудня, 18.00, НХМУ

За участі генеральної директорки НХМУ Юлії Литвинець, завідуючої відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ століть НХМУ Оксани Баршинової, художників Олени Голуб, Віктора Хоменка, Миколи Залевського, вдови художника Олександра Костецького Ольги Козловської.

Фонди мистецтва ХХ століття Національного художнього музею України поповнюються цінними мистецькими творами, важливими для повного представлення в музейній колекції українського мистецтва 1970-х років.

І з 1 по 10 грудня в аванзалі музею експонуватиметься виставка «Обличчя 1970-х», на якій представлені роботи художників-семидесятників, що за радянських часів працювали в андеграунді. «Обличчя 1970-х» —  своєрідний ремейк тогочасних виставок (тоді вони проходили по квартирах і тимчасових невиставкових приміщеннях Києва), присвячений, зокрема, 40-річчю виставки «Рух» (1977). Принагідно видавничий дім «Антиквар» презентує книгу Олени Голуб «Свято непокори та будні андеграунду», в якій учасниця тих виставок  розповідає про художників Миколу Трегуба і Вудона Баклицького, про київське мистецьке середовище 1970-х.

Існування у радянські часи паралельного волелюбного й політично незаангажованого мистецтва, яке виходило за рамки канонів соцреалізму, мало велике значення для подальшого розвитку українського мистецтва, попри те, що кількісно його було значно менше за офіційне.

Назва проекту «Обличчя 1970-х» акцентує увагу глядача на важливій для опозиційного мистецтва світоглядній проблемі: художники передусім переймались збереженням людської індивідуальності в умовах колективістського нівелювання. Тому вони приділяли особливу увагу портретному жанру, насичуючи його експресією та сюрреалістичними алюзіями. Такими є портрети й жанрові композиції Миколи Трегуба (1942-1984).

Друзі художника передають до колекції музею 13 живописних і графічних робіт Трегуба. Серед них є й ті, котрі пережили арешт квартирної виставки мистця органами КДБ у 1978 році. Та подія нанесла Трегубу значну моральну травму, яка вплинула на його подальше життя: в 1984 році художник наклав на себе руки. Визнання Миколи Трегуба відбулося з великим запізненням, і зацікавленість до творів майстра дедалі зростає.

На виставці вперше за останні 25 років експонується картина Вудона Баклицького «Економіка» (1942-1992) з фондів НХМУ. Художник створив її в останній рік свого життя, коли його цікавили глобальні проблеми людської цивілізації. У картині, яку можна вважати програмною, автор ніби полемізує з основним постулатом марксизму про примат соціально-економічного фактору.

Ще один представник неформального мистецтва 1970-х Олександр Костецький (1954-2010), син відомого художника Володимира Костецького, автора знаменитої картини «Повернення з фронту». Роботи батька давно експонуються в НХМУ, а твори сина потрапляють в колекцію музею вперше — здебільшого вони зберігаються у США (Zimmerli Art Museum, Нью Джерсі) та в інших країнах, де художник мешкав і виставляв свої роботи. Костецький-молодший у своїх картинах створив особливий фантастичний світ, який навіює медитативний спокій, і парадоксальним чином є ніби своєрідною аналогією до образів з фільму «Зоряні війни» Джорджа Лукаса. Вдова художника Ольга Козловська передає до музейної колекції два аркуші його графіки.

Олена Голуб (1951 р. н.) дарує музеєві три свої картини кінця 1970-х «Розмова на кухні», «Портрет інженера», «Портрет Белли Ахмадуліної». З андеграундних виставок почався її творчий шлях, що привів художницю до захоплення медіа-артом. Нині вона —  двічі лауреатка міжнародного конкурсу «Матрікс» (Угорщина) та учасниця виставок у Канаді, Південній Кореї, Німеччині.

Віктор Хоменко (1957 р. н.) з 1970-х років також брав участь у неофіційних виставках разом із Миколою Залевським, Миколою Кривенком, Олександром Костецьким та іншими. Він часто експериментував з різними техніками й епатажними сюжетами. Робота «НЛО над селом» —  вишивка за малюнком —  вдало поєднує традиційність та сучасність. Нині він плідно працює як живописець, створює гостросюжетні, сповнені напруги композиції, що експонуються в багатьох країнах світу.

Крім живописних і графічних робіт, на виставці також представлені фотографії тих часів, на яких зокрема можна побачити фрагменти виставок 1970-х, художників і глядачів. Ретельно зібраний архів творів мистців-семидесятників показаний у форматі слайд-шоу.

Анонсы

Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”

Опубликовано

Редактор

25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER». 

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.

Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.

Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори  —  абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».

Читать далее

Анонсы

Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»

Опубликовано

Редактор

Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника

«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.

Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.

«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.

За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.

Читать далее

Анонсы

Необычная выставка Евгения Кузьмичева продлится до конца месяца

Опубликовано

Редактор

Евгений Кузьмичев – историк искусства, исследователь игр, участник кураторского сообщества Маргинальный дизайн и сооснователь проекта STYD, представляет в Nikolay Evdokimov Gallery свой персональный выставочный проект LAST DARKNESS 2 ПРОХОЖДЕНИЕ.

Это первый самостоятельный проект молодого исследователя реализованный вне рамок какой-либо коллективной организации.

В полность подчиненном происходящему и погруженном в полумрак пространстве жилой квартиры автор вовлекает посетителя в вынужденный иммерсивный аттракцион, не оставляя возможности отвлечься на привычные ритуалы — селфи и мессенджеры. Он всецело занимает внимание зрителя подготовкой к погружению в его сумрачную исследовательскую игровую реальность, представленную в пространстве печатной графикой, коллекционными артефактами и звуком. На входе гостей встречает персональный проводник и сопровождает все время действия. 

Название: Last Darkness 2

Платформа: оффлайн-пространство


Жанр: квест, симулятор ходьбы 

Версия игры: ENG / RUS


Разработчик:
 black snake of kolomna 


Издатель: 
Nikolay Evdokimov Gallery

Релиз: 2022

Закрытый бета-тест: 25 декабря 2021 — 30 января 2022


Описание: 

Last Darkness 2 — онлайн-игра в жанре квест/симулятор ходьбы, действие которой развернулось в пространстве квартиры. Игру можно назвать духовным наследником Last Darkness, предыдущего проекта от black snake of kolomna. 

Практически во всех играх студии сюжет крайне запутан, Last Darkness 2 не исключение. Поначалу практически ничего не понятно, но по мере прохождения из отдельных частей мозаики начинает складываться целостная картина. 


Игрокам предстоит исследовать пространство галереи, искать подсказки и изучать артефакты. 

По сравнению с прошлым проектом, Black snake of kolomna подкрутили графику, добавили новые механики и интерактивные элементы. 

К релизу издатель выпустил ограниченный тираж изображений с кадрами из игры.

Читать далее
BLOCKSAYS
BLOCKSAYS
Дошка безкоштовних оголошень в Україні
art-insight.com.ua

Читаемые

© 2012-2021 Арт Новости | Art News. Все права защищены. Использование любых размещенных на сайте материалов разрешается при указании прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на Art-News.com.ua. Ссылка размещается вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Гиперссылка должна быть размещена в первом абзаце цитируемого материала.