Залишайтеся з нами

Арт новини

3 картины, которые подпортили жизнь своим владельцам

Опубліковано

В последнее время в соц. сетях все чаще можно встретить посты с заголовками «Картинки, нагоняющие ужас», «Проклятие загадочной картины» и прочие. В сегодняшней статье мы решили ознакомить вас с 3 реальными картинами, которые сильно подпортили жизнь своим владельцам и даже в некоторых случаях отняли у них жизнь. Правда это или же злое стечение обстоятельств – решать только вам.

Мона Лиза

Мона Лиза

Знаменитая «Джоконда» легендарного Леонардо да Винчи не только восхищает, но и порой пугает. Наверное, каждый из вас слышал о различных легендах или фактах про улыбку Моны Лизы и о создании самой работы. Вспомним хотя бы нашу недавнюю статью – Кто на самом деле позировал для картины «Мона Лиза»?

Однако также существует теория, что полотно крайне отрицательно воздействует на зрителей. К примеру, официально зарегистрировано около сотни случаев, когда посетители, долго лицезревшие картину, теряли сознание.

Слухи об этом быстро распространились среди искусствоведов, когда французский писатель Стендаль упал в обморок во время любования картиной. Стоит отметить, что сам художник ни над одной своей работой не трудился так тщательно и долго, как над «Моной Лизой». До самой своей смерти да Винчи правил и переписывал картину, однако все равно не добился того, чего желал. Известно также, что сама муза этой картины умерла в возрасте 28 лет.

Читайте также: 5 интересных фактов о картинах знаменитых художников

Еще одна достаточно известная картина, которую принято считать «проклятой», под названием “Руки сопротивляются ему” (“Hands Resist Him”) принадлежит кисти калифорнийского художника-сюрреалиста Билла Стонхема. По словам художника, он написал ее с фотографии, на которой автор со своей младшей сестрой стоят перед родным домом. Полотно было создано в 1972 году.

Стоит отметить, что картина действительно странновата. На ней Стонхем изобразил мальчика со смутными чертами лица и куклу в рост своей сестры; они оба стоят перед стеклянной дверью, к которой изнутри прижаты маленькие руки детей.

С этой картиной связано множество жутких историй. А началось все с того, что первый галерист, который увидел произведение, в скором времени скончался. Не поверив в злой рок работы один американский актер купил картину, однако и он скоропостижно умер. После смерти владельца произведение ненадолго исчезло, но потом его случайно обнаружили на помойке. Подобрала кошмарный шедевр молодая семья. Ни о чем не догадываясь, они повесили ее в комнате своей маленькой дочурки. С первого же дня девочка начала прибегать в спальню родителей среди ночи и кричать, что ребята на картине меняют свое местоположение и дерутся. Вначале родители не поверили маленькой девочке, но все же решили установить в комнате камеру, которая реагирует на движение. Результат их шокировал – за ночь устройство срабатывало несколько раз.

Это очень встревожило молодых родителей, поэтому они тотчас же решили избавиться от такого подарка судьбы, и вскоре «Руки сопротивляются ему» выставили на онлайн-аукцион. Практически сразу же на адрес организаторов посыпались сотни писем с жалобами на то, что, глядя на картину, людям становится плохо, а у некоторых случались даже сердечные приступы. В итоге ее приобрел владелец частной картинной галереи, и теперь все жалобы стали приходить на его адрес. Кстати, картина сильно заинтересовала экстрасенсов, некоторые даже предлагали свои услуги владельцу работы.

Одним из самых известных «мистических» полотен является «Плачущий мальчик», репродукция картины итальянского художника Бруно Амадио. Известно, что при создании картины художник решил написать портрет плачущего малыша, и в качестве модели взял своего маленького сына. Проблема была в том, что мальчик не хотел плакать на заказ, и тогда отец специально доводил малыша до слез, при этом зажигая спички перед его лицом.

Художник прекрасно понимал, что его ребенок просто панически боится огня, однако искусство ему было дороже, чем нервы собственного сына, и он продолжал пугать его. Рассказывают, что однажды доведенный до истерики мальчик не выдержал и, обливаясь слезами, крикнул: «Гори же ты сам!» Самое страшное то, что через две недели проклятие действительно сбылось: сначала умер мальчик от пневмонии, а после этого в собственном доме заживо сгорел и его горе-отец…

К сожалению, этим все не закончилось. В 1985 году в Англии один за другим начали происходить возгорания жилых домов. От этого пострадало очень много людей. Вы, наверное, подумали, а причем тут картина?

Отметим, что большинство пострадавших утверждали, что из всего имущества каким-то необъяснимым образом уцелела лишь дешевая репродукция плачущего мальчика. И таких сообщений становилось все больше и больше, пока один пожарный инспектор официально не заявил, что во всех домах, которые сгорели, был найден нетронутый портрет «Плачущего мальчика».

Дальше началось что-то ужасное. Газеты захлестнула просто волна писем, где рассказывали о различных несчастных случаях, пожарах и даже смертях, которые начали происходить сразу после того, как хозяева приобретали эту картину. Естественно, работу сразу же начали считать проклятой, еще и всплыла история его создания, которая обросла выдумками и слухами. В итоге, в СМИ появилось официальное заявление о том, что все, кто владеют данной репродукцией, обязаны немедленно избавиться от нее, и власти запрещают впредь приобретать и держать ее у себя дома.

«Плачущего мальчика» до сих пор многие побаиваются, особенно на севере Англии, а оригинал работы еще не обнаружили.

Арт новини

Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку

Опубліковано

Редактор

Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.

Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.

Чоловік позує під макетом чайки, яка ось-ось накинеться на упаковку чіпсів – сюжет графіті, що має ознаки вуличного художника Бенксі, на стіні в Лоустофті на східному узбережжі Англії 8 серпня 2021 року. (Фото Джастіна Талліса / AFP)

В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:

“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.

Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.

Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.

Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.

“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.

У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.

Читати далі

Арт новини

Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця

Опубліковано

Редактор

Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.

Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.

Хант Слонем “Thunderbunny”, 2022

Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.

“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.

На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.

Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.

“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.

Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.

Читати далі

Арт новини

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Опубліковано

Редактор

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.

Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським.  Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.

В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION

Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.

Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.

Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.

Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.

Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.

Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.

Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.

До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.

Читати далі

Читають

© 2012-2024 Арт Новини | Art News. Всі права захищені. Використання будь-яких розміщених на сайті матеріалів дозволяється за вказівкою прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання на Art-News.com.ua. Посилання розміщується незалежно від повного чи часткового використання матеріалів. Гіперпосилання має бути розміщене в першому абзаці цитованого матеріалу.