Анонсы
Проект RESÒ / Lab арт-резиденции BIRUCHIY 017
Організатори проекту:
Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY (Україна)
Інтернаціональна мережу арт-резиденцій та освітніх програм RESÒ (Італія)
Підтримка:
Італійський інститут культури в Україні
Cittadellarte-Fondazione Pistoletto (Бьелла, Італія)
Куратор:
Сергій Канцедал
Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY спільно з Міжнародною мережею арт-резиденцій та освітніх програм RESÒ представляють другий етап проекту RESÒ / Lab — дослідницької програми для підтримки українських та італійських митців за допомогою взаємного обміну ініційованого у 2014 р.
У межах цього випуску італійський художник Франко Аріаудо (Franco Ariaudo) восени 2017 р. братиме участь у резиденції BIRUCHIY 017 (3-17 вересня, півострів Бірючий) де розпочне роботу над довгостроковим проектом BASILISK — комплексом фізичних і ментальних заходів, спрямованих на розвиток різноманітних засобів навчання технікам бігу по воді. В обмін на це, у листопаді 2017 р. художники з України — Олексій Сай та Аліна Якубенко (двоє з п’яти кандидатів, запропонованих BIRUCHIY і відібраних спеціальним комітетом RESÒ), проведуть три тижні на резиденції у Cittadellarte-Fondazione Pistoletto (29-19 листопада, Бьелла). Там вони матимуть можливість не тільки ознайомитися з локальним художнім контекстом, але й взяти участь в одному з щотижневих модулів Università delle Idee UNIDEE — створеної на базі арт-інституції не конвенціональної освітньої платформи на стику критичної теорії, активізму і художньої практики.
Про Інтернаціональну мережу арт-резиденцій та освітніх програм RESÒ
RESÒ (reso-network.net) — Інтернаціональна мережа арт-резиденцій і освітніх програм, що виникла у 2010 р. в результаті колаборації низки провідних арт-інституцій в Турині та П’ємонті. Мета цього проекту полягає в підтримці соціального й культурного обміну за допомогою мобільності митців і кураторів в глобальному арт-просторі. Резиденція українських митців в Італії проходить за підтримки Cittadellarte-Fondazione Pistoletto — італійської арт-інституції, заснованої в 1998 р. всесвітньо відомим художником Мікеланджело Пістолетто (Michelangelo Pistoletto).
Про Міжнародний симпозіум сучасного мистецтва BIRUCHIY
Наймасштабніша арт-резиденція України, яку засновано у 2006 р., наразі є відкритою платформою для взаємодії між представниками арт-спільноти та місцевим населенням в умовах унікального природного ландшафту, поєднуючи функції художньої лабораторії, платформи для дискусій й майданчику для колективної творчості; активно займається децентралізацією в українському культурному просторі, налагодженням міжнародних комунікацій, популяризацією українського мистецтва в регіонах та за кордоном. За 12 років існування в резиденції взяли участь понад 200 авторів та 11 арт-груп з 14 країн світу: Італії, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії, Нідерландів, Росії, Великобританії, США та ін.
- Алексей Сай «Плющ». Фрагмент арт-объекта
- Алексей Сай «Просьба предметы личной гигиены и туалетную бумагу в унитаз не выбрасывать». Инсталляция
- Алина Якубенко «Без названия». Холст,акрил
- Алина Якубенко «Мороженки». Бетон, акрил
- Франко Ариаудо «Decathlon». Часть инсталляции, 2014
- Франко Ариаудо «Ramon». Стоп-кадр из видео, 2015
Анонсы
Common Help UA — допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!
Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе», Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.
Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.

Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:
- місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
- евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
- людям з інвалідністю, які потребують допомоги.
Наші пріоритети:
- місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
- евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
- люди з інвалідністю, які потребують допомоги.
Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.
Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.
Готові розглянути й інші варіанти співпраці.
Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.
Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.
Довідково:
Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.
Посилання на сайт Common Help UA
Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ
Контактні дані проєкту:
Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua
Анна Виверець, tel. +38 093 446 — 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua
Анонсы
Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”
25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER».

Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.
Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.
Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори — абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».
Анонсы
Выставка «Ростан Тавасиев. Планетарные туманности. Живопись, графика, скульптура, анимация»
Время проведения: 21 января – 13 февраля 2022 года
Место проведения: флигель «Поленовская дача» Музея-заповедника
«Абрамцево». Московская область, Сергиево-Посадский городской округ, Хотьково, с. Абрамцево, Музейная, 1. Телефон: 8 (496) 543-24-70.
Музей-заповедник «Абрамцево» представляет персональную выставку Ростана Тавасиева «Планетарные туманности». В Поленовской даче будут продемонстрированы работы художника, представляющие макеты произведений искусства в космическом пространстве.

Три поколения художников Тавасиевых исторически связаны с Абрамцевом. Ростан Тавасиев, представляющий творческую династию сегодня, учился в прославленной «Строгановке» (ныне — Московская государственная художественно-промышленная академия имени С.Г. Строганова) на кафедре графического дизайна. В 2002 году окончил курс «Новые художественные стратегии» Института проблем современного искусства. Художник экспонировался более чем на сорока персональных выставок и участвовал в многочисленных групповых проектах в России и за рубежом. В 2006 и 2013 годах Ростан Тавасиев номинировался на государственную премию «Инновация». Его работы находятся в собраниях Государственной Третьяковской галереи, Государственного центра современного искусства в Москве, Мультимедиа Арт Музея, Музея современного искусства, Музея современного искусства «Art4», Красноярского музейного центра, а также в многочисленных частных коллекциях.
«Планетарные туманности» — персональный проект Ростана Тавасиева, который был показан в галерее современного искусства Anna Nova в весной 2021 года. Художник ранее обращался к теме космоса в серии работ «Milky Way» и фантастическом проекте — сериале «Капля креацина». В «Планетарных туманностях» Ростан предлагает расширить границы современного искусства до вселенских масштабов. Материалом для создания работ являются планетарные туманности, образуемые звёздами на завершающем этапе их эволюции, и принимающие неповторимые яркие очертания под воздействием межзвездной среды, звёздного ветра и магнитного поля. В этих процессах художник видит потенциал для художественной рефлексии.
За основу представленных на выставке восьми проектов — космических скульптур — взяты двойные звёздные системы, реально существующие в созвездиях Близнецы, Компас, Кит, Треугольник, Жираф, Персей, Муха, Корма, где в обозримом будущем будут образовываться планетарные туманности. Работы визуализированы в рисунках и живописных работах, объёмных эскизных макетах и трёхмерной анимации, а их местоположения обозначены на звездном атласе. Представленные видеоинтервью Ростана Тавасиева с астрофизиком Сергеем Поповым из цикла «Искусство в космосе» помогут больше узнать о методах воздействия на планетарные туманности.