Анонси
Українські художники Bob Basset і Гамлет підкорюють Перу
Співзасновник арт-студії Bob Basset Сергій Петров та вуличний художник Гамлет Зіньковський з 10 лютого до 3 березня беруть участь у виставці в Лімі. Українці прибули до столиці Перу на запрошення місцевого художника Конрада Флореса — разом із ним та з Андреа Барреда вони провели виставку «NEGRO» в арт-центрі Monumental Callao. Сергій Петров експонував 6 своїх масок, Гамлет привіз 23 малюнки, перуанці представили по три свої картини. Крім цього, українці взяли участь у фотопроекті на вулицях міста й обговорюють проведення ще однієї виставки в іншому районі Ліми.
Це — не перший спільний проект Bob Basset і Гамлета. З 2016 року вони вже показували свою відеоколаборацію Secret Room у Парижі на фестивалі ADDICTION A L’ŒUVRE. Це також не перша закордонна виставка для обох митців. Роботи Bob Basset демонструвалися в Лондоні, Парижі, Нью-Йорку, Сеулі, Пекіні. Гамлет у 2013 році репрезентував Україну на Венеційській бієнале, виставлявся в Ротенбурзі, Нюрнберзі, у Парижі, Батумі, Клайпеді, Лондоні, Відні, Граці, Варшаві, Познані. А ось співпраця перуанських та українських художників — надзвичайно рідкісне явище. Сергій Петров розповідає, що познайомився з Конрадом Флоресом випадково — побачив у Facebook картину перуанця, на якій персонаж був у масці Bob Basset. Цю маску арт-студія зробила для учасника Slipknot Сіда Вілсона.
«Мені сподобалася картина, я почав дізнаватися, хто автор. Допомогли підписники в Facebook, — згадує Сергій Петров. — Познайомилися, поговорили. Виявилося, Конрад — шанувальник Slipknot, а ми до цього моменту вже три роки робили маски для їхнього учасника Сіда Вілсона. Наші смаки, звісно, збігалися. Пізніше Сід Вілсон був із концертом у Лімі, вони зустрічалися з Конрадом. Потім я подарував Конраду дві маски, й одна з них схожа на ту, що я робив для Сіда. Конрад розписав їх у своєму стилі, так що тепер вони — унікальний приклад українсько-перуанського мистецтва. А малюнок, завдяки якому ми познайомилися, Конрад подарував мені потім на день народження».
Ці дві маски також стали частиною виставки в Лімі. Центр Monumental Callao, який прийняв у себе експозиції, сам по собі є унікальним проектом — він з’явився в одному з найбідніших та неблагополучних районів міста, ставши експериментом із перетворення місцевості за допомогою мистецтва. Тут виставляються, працюють і живуть перуанські художники, а місцеві вулиці вкриті графіті, що стали визначною пам’яткою Ліми.
«Наприклад, тут живе і працює, не повірите, колишній канібал, який тепер пише картини, сповнені політичного протесту, — розповідає Сергій Петров. — Вважати, що Перу — окраїна світу, абсолютно невірно. Мистецтво тут самобутнє, але за рівнем мало відрізняється від того, що я бачив у Європі. Хоча індіанські мотиви, звичайно, додають унікального колориту».
Разом із місцевим художником Сальсою українці вирішили створити фотопроект «Карнавале». Як пояснює Гамлет Зіньковський, «карнавале» — це лютневі щотижневі масові сутички «стінка на стінку», в якій бере участь місцеве чоловіче населення.
«Це було дуже яскраве видовище. Його учасники щонеділі збираються, щоб відлупцювати один одного шкарпетками, всередині яких заховані камені, — пояснює Гамлет. — Ми зробимо серію фотографій із масками Bob Basset на цих вулицях, із цими пацанами в ролі моделей».
Гамлет вважає район Кальяо, де відбувається виставка українців, неймовірною ілюстрацією того, як культура може змінювати людей: «Район, що складається з бідних нетрів, увесь розмальований графіті. А посеред нього стоїть п’ятиповерховий центр галерей та художніх майстерень. І місцеве населення приходить сюди на виставки та покази, дітлахи дивляться кіно в місцевому залі. Іншими словами, уявіть, що всю мистецьку тусовку вашого міста з усіма арт-студіями та експозиційними залами перенесли до депресивного спального району, а всі будинки там розмалювали художники. Звичайно, це б змінило життя людей навколо».
Сам художник привіз до Ліми 23 роботи із серії малюнків «Блек». Гамлет створив їх у січні-лютому 2018 року, і виставка в Перу стала їхньою першою публічною демонстрацією. Художник планує завершити серію по поверненню додому.
Після перуанської експедиції українці хочуть запросити Конрада Флореса до себе — показати його роботи українській публіці. «Я думаю, це буде дуже цікавий досвід і для нього, і для нас, — упевнений Сергій Петров. — Мене Ліма вразила — поруч із нетрями стоять п’ятизірковий готель, піраміда, якій 1500 років, і найкращий парк, що я бачив у своєму житті. Сподіваюся, Україна вразить Конрада. Пірамід у нас немає, проте художники — є».
Поки ж найближчою можливістю побачити роботи Bob Basset та Гамлета в одному просторі в Україні залишається їхня спільна тритижнева виставка «Предмет», яка відкриється в рідному для обох художників Харкові, в Центрі сучасного мистецтва «ЕрміловЦентр» 20 червня.
Анонси
Фестиваль Bouquet Kyiv Stage в рамках Ukraine Culture Weeks
Фестиваль Bouquet Kyiv Stage пройде в Оксфорді в рамках Ukraine Culture Weeks з 28 вересня по 1 жовтня
З 28 вересня до 1 жовтня в Оксфорді відбудуться 7 концертів класичної музики, святкування 85-річчя композитора Валентина Сильвестрова, фотовиставка «Війна», кінопокази, музичні перформанси, дискусії.
Ініціатива Ukrainian Culture Weeks 2022 була започаткована навесні 2022 Cherwell College Oxford, Oxford University Ukrainian Society та культурним центром «Дом Майстер Клас» у підтримку України та українського культурного надбання.
Перший сезон Ukraine Culture Weeks стане знаковим, оскільки відкриє його український фестивальBouquet Kyiv Stage у партнерстві з British Council, Українським інститутом та UA / UK Seasons. Bouquet Kyiv Stage спеціально для цієї події подорожує з Києва до Оксфорду зі своєю програмою.
Головний меседж Bouquet Kyiv Stage — Gratitude from UA to UK.
«Велика Британія була однією з перших країн світу, яка чітко і безкомпромісно заявила про свою позицію в неспровокованій жорстокій війні, розв’язаній росією проти України. З першого дня війни Велика Британія надає Україні велику неоціненну підтримку. Фестиваль Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді – висловлення Подяки британському народу і наш культурний внесок у Ukrainian Culture Weekss», – кажуть організатори фестивалю, український культурний центр «Дом Майстер Клас».
Оксфорд є знаковим місцем для проведення фестивалю. Це місто вільної думки і вільного слова, місце зародження, встановлення і збереження демократичних і загальнолюдських цінностей, які сьогодні виборює Україна для всього світу.
Хелен Кларк, віце-директор Cherwell College Oxford, каже: «У найважчий період для України з часів її незалежності, проведення фестивалю Bouquet Kyiv Stage – це можливість відзначити й вшанувати багату культуру та спадщину України. Ми відчуваємо глибоке почуття єдності з народом України і вважаємо своїм обов’язком підтримувати його унікальну культуру».
Руслан Павлишин, президент Українського Товариства Оксфордського Університету, каже: «Наше Товариство з великою гордістю вітає щорічні українські сезони в Оксфорді. Тижні української культури – це унікальна можливість популяризувати культурну та інтелектуальну спадщину України у Великій Британії. Як центр знань і свободи слова, ми вважаємо, що Оксфорд є ідеальним місцем для відзначення наших спільних цінностей демократії та свободи».
Bouquet Kyiv Stage відбудеться у знакових локаціях Оксфорду, таких як Sheldonian Theatre, Christ Church Cathedral, St.Michael’s Church, Holywell Music Hall, Trinity College та Oxford Town Hall.
Одна з центральних подій фестивалю – ювілей всесвітньовідомого українського композитора Валентина Сильвестрова, якому 30 вересня виповниться вісімдесят п’ять років. Творчість Маестро буде представлена у програмі хоровою та фортепіанною музикою. Валентин Сильвестров буде поважним гостем фестивалю.
Серед подій Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді:
– 7 концертів класичної музики
28 вересня відкриттям Bouquet Kyiv Stage стане концерт музики Валентина Сильвестрова у виконанні українського камерного хору «Київ». У програмі декілька творів стануть світовими прем’єрами.
30 вересня відомий британський хор Apollo5 виконає одразу дві світові прем’єри українських композиторок – Вікторії Польової та Ганни Кузіної- Рождественської
30 вересня закриттям фестивалю стане гранд концерт британського Orchestra of St John’s під керівництвом Джона Лаббока на престижному майданчику Оксфорда – Sheldonian Theatre. У програмі концерту прозвучать твори Генделя, Веделя, Бортнятнського та Березовського.
– Фотовиставка «Війна» фотографа-документаліста Олександра Глядєлова. Фотографії митця зроблені в Ірпіні, Бучі, Харкові, Запоріжжі та інших зруйнованих містах України. Фотографії Олександра Глядєлова були на перших шпальтах провідних світових видань.
– Музично-візуальний перформанс «Трибю’т до творчості Марії Примаченко», всесвітньо відомої художниці, яка працювала в жанрі наївного мистецтва. Музей, де зберігалася колекція Марії Примаченко, був спалений російськими окупантами у лютому 2022.
– Музичний перформанс «Face the Future» від українського фешн дизайнера Федора Возіанова.
– Спікером Public Talks стане Неля Куковальська, генеральний директор головного музейного комплексу України та об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – Національного заповідника «Софія Київська».
Повна програма Ukrainian Culture Weeks 2022 https://www.cherwell-college.co.uk/events,https://bouquetstage.com/oxford
Вартість квитків: £10-£40, для українців вимушених переселенців вхід безкоштовний.
Всі кошти від продажу квитків будуть направлені на підтримку гуманітарних ініціатив в Україні.
Будьте в курсі подій «Bouquet Kyiv Stage в Оксфорді»:
Website https://bouquetstage.com/oxford
Facebook https://www.facebook.com/bouquetstage , https://www.facebook.com/cherwell.college/
Instagram https://www.instagram.com/bouquetkyivstage/,
Bouquet Kyiv Stage – український фестиваль високого мистецтва, організований українським культурним центром «Дом Майстер Клас». Фестиваль є щорічним, міжнародним, мультидисциплінарним та соціальноспрямованим. Поєднує музику, театр, кіно, літературу та візуальне мистецтво. Традиційно проходить у знаковому місці, серці України – Національному заповіднику «Софія Київська». На початку серпня 2022 Bouquet Kyiv Stage вп’яте відбувся у Києві в умовах воєнного стану.
Cherwell College — незалежна школа-інтернат в Оксфорді. З перших днів війни коледж підтримує українців вимушених переселенців, а також українських митців. Cherwell College є ініціатором проведення фестивалю в Оксфорді. Ідея створення Ukrainian Culturе Weeks 2022 в Оксфорді полягає у вшануванні української культури, збереженні української культурної спадщини, прояві поваги до країни, яка захищає європейські цінності демократії та свободи.
Oxford University Ukrainian Society — популяризує українську культуру та інтелектуальну спадщину в Оксфордському університеті з 2004 року.
Анонси
Common Help UA – допомагаємо, підтримуємо, рятуємо життя!
Common Help UA – це гуманітарний проєкт, створений благодійним фондом «Повір у себе», Агропромхолдингом «Астарта-Київ» та партнерами з початку повномасштабної російської військової агресії в Україні. Наше завдання ─ допомогти відновити повноцінне життя населення України, яке постраждало внаслідок військової агресії росії в Україні.
Ми об’єднали усі можливості, ресурси та зв’язки, щоб допомогти захистити українців.
Ми фокусуємо свої зусилля на підтримці та допомозі:
- місцевим громадам, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
- евакуйованим з гарячих точок України мешканцям;
- людям з інвалідністю, які потребують допомоги.
Наші пріоритети:
- місцеві громади, які постраждали внаслідок військової агресії росії в Україні;
- евакуйовані з гарячих точок України мешканці;
- люди з інвалідністю, які потребують допомоги.
Сommon Help UA пропонує і вам стати нашим партнером і приєднатися до гуманітарного проєкту, щоб допомогти з постачанням продуктів харчування, засобів гігієни, медикаментів та засобів індивідуального захисту.
Ви також можете перерахувати кошти, які ми використаємо для придбання цих товарів і продовольства.
Готові розглянути й інші варіанти співпраці.
Ми працюємо максимально прозоро, про що звітуємо на регулярній основі.
Сьогодні збираємо кошти на 10 генераторів для Бучі, для їх придбання потрібно 500 000 грн. Запрошуємо і вас зробити свій внесок у нашу спільну справу.
Довідково:
Благодійний фонд «Повір у себе» і партнери в рамках проєкту Common Help UA надали тимчасовий прихисток та продукти харчування 60601 евакуйованому українцю, а також передали гуманітарну допомогу для громад, де проживають мільйон українців.
Посилання на сайт Common Help UA
Посилання на сайт Агропромхолдингу Астарта-Київ
Контактні дані проєкту:
Світлана Мозгова, +38 097 354 71 63, svitlana.mozhova@astarta.ua
Анна Виверець, tel. +38 093 446 – 68 – 51, e-mail: anna.vyverets@astarta.ua
Анонси
Виставка Андрія Самаріна “Entered without a key”
25 лютого о 17.00 відбудеться відкриття виставки молодого київського художника Андрія Самаріна під назвою “Entered without a key” в музеї сучасного українського мистецтва Корсаків (м. Луцьк) в рамках молодіжної арт-платформи «ENTER».
Виставка Андрія Самаріна знаходить відголоски у “сave abstract painting” -ототожнюючи його монументальні полотна з первісними абстрактними малюнками, що люди залишали в печерах. Полотна, немов стіни, на яких видряпані різноманітні лінії, відбитки, позначки, візерунки і зображення, кольорові мінімалістичні плями. Композиція художньої роботи, так само як і в печерах, розміщує зображення лише в нижній частині стіни-полотна, місця куди діставала рука людини і куди падало світло від полум’я.
Данна виставка про авторську свободу, про звільнення від стереотипів сучасного мистецтва, його вигляду і значення, про мистецтво вцілому, про бунт, переворот і першість, про вибір і самість. Як і в первісні часи, протиставлення колективної свідомісті індивідуальній: протиставлення автора і суспільства.
Андрій Самарін – український художник, живе і працює в Києві. Його твори – абстрактні безпредметні композиції в жанрі жипопису і графіки. Роботи мінімалістично-експресивні за наповненням з додаванням рукописного стилю. Надихається наскельним абстрактним живописом, подекуди використовує кулькові ручки та пастелі, які і є есенцією самого поняття «handwriting».