Арт новини
5 фильмов, провоцирующих преступления в сфере искусства
Годовой оборот рынка шедевров искусства составляет больше $60 млрд. И эта сумма включает в себя только легальные сделки. А сколько сейчас подделок? Сколько сбывают подпольно? Сколько украденных произведений? К сожалению, на сегодняшний день такое происходит все чаще. Впрочем, это еще раз подтверждает, что преступление и искусство шагают в ногу. Сегодня мы решили рассказать вам о 5 фильмах, которые провоцируют людей совершать преступления в сфере искусства.
«Большие глаза», 2014
История, которую повествует режиссер Тим Бертон, – это реальная драма из жизни талантливой художницы Маргарет Кин и ее супруга. Хитрый делец Уолтер Кин сразу же разглядел талант своей жены – ее полотна с изображением детей с большими, полными беззащитности и доверия глазами нравились публике. Однако предприимчивый супруг сообразил, что Америка 50-х годов пока еще не готова будет признать уникальность работ женщины-художника, ведь в те годы царила половая дискриминация. Поэтому мужчина решил приписать авторство себе. Но на этом мошенник не остановился. Он еще и занялся тиражированием работ, ведь благодаря хорошему печатному станку можно получить гораздо больше денег.
«Транс», 2013
Потрясающий шедевр «Ведьмы в воздухе» художника Франсиско де Гойя стоит 27 миллионов фунтов стерлингов. Естественно, на такой серьезный куш невозможно не позариться. Именно поэтому работник аукциона Саймон решает привлечь профессиональных грабителей, чтобы украсть этот уникальный лот. Однако в процессе ограбления мужчина получает серьезную травму головы и напрочь забывает все детали преступления. И самое страшное то, что он никак не может вспомнить, где спрятал это произведение искусства. Главарь злоумышленников очень недоволен таким поворотом событий и решает нанять женщину-психотерапевта для ускорения процесса восстановления памяти.
«Афера Томаса Крауна», 1999
Томас Краун – респектабельный бизнесмен и мультимиллионер. Впрочем, ему все это уже давно надоело, и недостаток адреналина заставляет его придумать себе довольно опасное хобби – в свободное время Краун ворует ценные предметы искусства. В этот раз мужчина украл «Сан-Джорджо Маджоре в сумерках» кисти знаменитого Моне из нью-Йоркского музея Метрополитен. За дело берется Кэтрин Бэннинг, инспектор страховой компании. Девушка случайно знакомится с авантюристом-миллионером и начинает что-то подозревать.
Стоит отметить, что фильм стал ремейком картины, снятой Норманом Джуисоном в 1968 году. Единственным отличием является место ограбления. В оригинальной версии это был банк.
«Гамбит», 2012
Майкл Хоффман известен благодаря своим криминальным комедиям на тему подмены. Здесь нам рассказывают историю искусствоведа Гарри Дина, который решил обвести вокруг пальца своего покровителя миллионера Лайнел Шабандара. Мужчина находит талантливого художника, который практически шедеврально воссоздает полотно «Стога на закате» Клода Моне. За внучку офицера, который якобы спас в годы войны эту жемчужину собрания Германа Геринга, Дин выдает Пи-Джей Пазановски. Но все не так легко как кажется и на пути к достижению цели появляется множество преград. Эта кинокартина также является ремейком.
«Как украсть миллион», 1966
Режиссер Уильям Уайлер создал очень красивую картину о шедеврах искусства, любви и преступлении дабы спасти все это. История разворачивается вокруг семьи фальсификаторов, которые уже долгие годы успешно копируют знаменитые шедевры. И вот в один прекрасный день одну из этих работ должны подвергнуть современным методам диагностики, что очень опасно для главных героев. Поэтому прекрасная дочь художника принимает решение ограбить музей, заручившись поддержкой профессионального вора.
Стоит также отметить, что эта кинокартина вошла в список самых любимых иностранных комедий советских зрителей, поскольку, по официальным данным, фильм просмотрели около 24,6 миллиона человек.
Арт новини
Подружжя може заплатити $250 000, щоб видалити мурал Бенксі з будинку
Для тих, хто займається мистецтвом, прокинутися і виявити, що ти є власником нової роботи потайливого вуличного художника Бенксі, було б мрією, що здійснилася. Але, згідно з повідомленням в газеті Sun, британська пара стала жертвою “живого кошмару” відтоді, як Бенксі намалював майже 20-футову чайку на стіні їхнього будинку в Саффолку.
Відтоді, як у 2021 році Бенксі прикрасив їхній будинок гігантським водоплавним птахом, домовласники, Гаррі та Гокеан Куттси, потерпають від вандалів і змушені або платити за охорону та збереження птаха, що коштує майже 50 000 доларів на рік. В іншому випадку, вони могли б видалити мурал, що може коштувати до чверті мільйона доларів.
В інтерв’ю “Таймс” пан Куттс сказав:
“Спочатку це було неймовірно, але з розвитком подій це стало надзвичайно напруженим. Я не впевнений, що Бенксі усвідомлює непередбачувані наслідки для власників будинків. Якби ми могли повернути час назад, ми б це зробили”.
Хулігани, які намагалися зафарбувати мурал, злодії, які відколювали зафарбовані фрагменти, щоб продати їх у Facebook, тріщини в стіні та члени окружної ради – це лише деякі з неприємностей, з якими довелося зіткнутися Куттсам. Після крадіжки їм довелося за власний кошт найняти охоронця, який би наглядав за муралом вночі.
Єдиний вихід, кажуть Куттси, – це зняти 22-тонну фреску, а для цього за останній місяць довелося “зміцнити її 12 шарами смоли, скловолокна і п’ятьма тоннами сталі, а також використовувати 40-футовий кран, щоб забрати її”.
Куттси сподіваються продати масивну роботу, щоб компенсувати витрати в 250 000 доларів.
“Ми звичайні люди, – сказав пан Куттс в інтерв’ю виданню Sun, – тож ми хотіли б продати її і щось на цьому заробити”.
У 2021 році мурал Бенксі із зображенням молодої дівчини, яка використовує велосипедну шину як обруч, був знятий з цегляної стіни в Ноттінгемі, Англія, і проданий за шестизначну суму галереї Brandler Galleries, що базується в Брентвуді, Англія.
Арт новини
Житель Флориди врізався в 13-метрову скульптуру Ханта Слонема – другий акт арт-вандалізму цього місяця
Дерек Алан Модрок, 49-річний житель Флориди, зізнався, що врізався на своєму автомобілі у високу синю скульптуру кролика під назвою “Громобій” американського художника Ханта Слонема, повідомила поліція на початку цього тижня. Скульптура, вартість якої оцінюється в 300 000 доларів, знаходилася в парку Джастіна Фліппена в місті Вілтон Манорс, на північ від Форт-Лодердейла.
Модрок також зізнався, що на початку цього місяця пошкодив ще один витвір мистецтва – статую ескімо роботи Крейга Берубе-Грея в сусідньому парку Рейчел Річардсон. Поліція заарештувала Модрока після того, як камери спостереження зафіксували його на місці злочину.
Слонем, зі свого боку, вперше почув про акт вандалізму, коли NBC Miami звернулася до нього за цитатою, і відтоді він займається розслідуванням нападу. Це не перший випадок, коли він втрачає витвір публічного мистецтва.
“11 вересня було гірше, я втратив 80-футову фреску”, – сказав Слонем дещо спантеличений тим, що цей вид насильства знову знайшов свій шлях до його роботи. “Я був просто шокований. Це така дивна річ, те, що це траплялося раніше, і те, що це сталося знову”.
На створення “Громобоя” заввишки 13 футів 7 дюймів, виготовленого з 6 500 шматочків блакитного скла, пішов рік, і його встановили в парку в травні 2022 року після того, як місцева галерея Art Gallery 21 домовилася з містом про позику скульптури з New River Fine Art у Форт-Лодердейлі. Скульптура мала переїхати до ботанічного саду, але ці плани наразі призупинилися. Слонем і члени комісії вивчають роботу, щоб з’ясувати, чи можливий ремонт, оскільки робота зазнала серйозних структурних пошкоджень. Слонем сказав, що знадобиться ще кілька днів, щоб з’ясувати, що можна зробити.
Незважаючи на стан цензури мистецтва у Флориді, здається, що Модрок не був мотивований поточним політичним кліматом. NBC Маямі повідомили, що Модрок розповів місцевій поліції, що він обрав цю роботу, оскільки парк, в якому він проживав, був названий на честь Джастіна Фліппена, колишнього мера маєтку Вілтон, якого Модрок звинуватив “у тому, що ми чуємо птахів”. Парк був названий на честь Фліппена після його раптової смерті у 41 рік від аневризми.
“Це дійсно дивно, тому що я пташиний фрік, – сказав Слонем. “У мене багато домашніх птахів, до сотні, і цей хлопець не любив мера через усіх птахів?” Невідомо, чи знав Модрок про любов Слонема до птахів, чи це був збіг обставин.
Модрок вже має судимість, він відсидів три роки в окрузі Бровард за продаж кокаїну. Модрока звинувачували за трьома пунктами кримінальних злочинів у зв’язку з його нещодавньою серією актів вандалізму.
Арт новини
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION
В Одесі відновили міжнародний культурний центр UNION, який працював у місті ще на початку XX століття. Там розташовані художні галереї, конференц-зали, літературний клуб, виставковий простір та великий концертний зал.
Центр був побудований саме з культурною метою, ще у 1902 році архітектором Троупянським. Проєкт передбачав будівництво будівлі з приміщеннями для аудиторій, бібліотеки, читальні та концертної зали. Проте згодом будівля занепала і заклад припинив свою діяльність. У відновленні пам’ятки архітектури взяли участь представники одеського бізнесу та культурні діячі. А віра у перемогу України та розуміння важливості підтримки культури нашої країни, не дозволили припинити реставраційні та відновлювальні роботи навіть після початку повномасштабної війни. Почесним гостем урочистого відкриття міжнародного культурного центру UNION став Курт Волкер – видатний американський дипломат. Пан Волкер, який відомий своєю послідовною і системною діяльністю, спрямовану на підтримку України, взяв участь у засіданні ООН – Одеського обʼєднання національностей в культурному центрі UNION та разом з мером Одеси Геннадієм Трухановим урочисто відкрив залу «Euroatlantic event hall». Саме в Одесі, на сцені UNION, колишній представник Держдепу сказав що, на його думку, після війни Україна буде стрімко розвиватися та стане прикладом розвитку і за декілька років стане розвиненою інноваційною “зіркою Європи”.
Для поціновувачів мистецтва UNION відкрився виставкою “Українське мистецтво. Шлях нескорених”, на якій представлені картини та скульптури українських митців, створені іменитими й молодими художниками різних поколінь за останні 50 років. Виставка охоплює понад 300 робіт майже 20 сучасних авторів. Експозиції розкривають смисли та динаміку творчості митців, чиї твори прикрашають музейні колекції різних країн світу — від Одеського художнього до спекотного Катару та музею Гуггенхайма у Нью‒Йорку.
Експозиція демонструє багатогранність українського мистецтва та показує його зв’язок з минулим і сучасністю. Кожна робота в колекції стає символом, що кодує певну інформацію та ідею, адже сьогодні, українська культура втілює поняття свободи, а українське мистецтво крокує шляхом вільних людей.
Відвідувачі виставки матимуть змогу прослідкувати, як один простір стає основою для різних видів візуального мистецтва, включаючи живопис, скульптуру та фотографію. Експозиція охоплює безліч різноманітних стилів, таких як нонконформізм, сюрреалізм, абстракціонізм, імпресіонізм та класична реалістична школа.
Культурна дипломатія та збереження культурної ідентичності в сучасній Україні набуває особливої актуальності, оскільки війна що триває сьогодні, не лише конфлікт зброї та території, це також війна культур та наративів.
Відкриття нового культурного центру в Одесі є відображенням віри у потужну роль культури та дипломатії у будівництві нашого майбутнього. Адже сьогодні, Україна й Одеса продовжують прокладати шлях до нових горизонтів свободи, демократії та творчості, залишаючи свій незабутній слід у світовій історії.
Одеський культурний центр UNION стає місцем, де зустрічаються люди з різних куточків світу, об’єднані мистецтвом і спільною метою — надихати та змінювати світ навколо нас.
Відвідати виставку можна за таким графіком: вівторок – неділя з 11.00 до 19.00, більше інформації на сайті закладу – https://unionart.com.ua/.
До експозиції увійшли роботи: Віталія Алікберова, Святослава Барабаша, Сергія Гуменюка, Анни Кулагіної, Таісії Капустаринської, Володимира Крані, Юрія Крука, Ігоря Летинського, Галини Лєкарєвої-Нікітіної, О. Новаєва, Сергія Папроцького, Кліма Степанова, Ірини Сушельницької, Вадіма Суворова, Віктора Тиблевича, Андрія Черновіла, Олени та Володимира Іллічових.